NA SVIM NASIM MESTIMA

SPORT

Broj 1147, 4. april 2008.

Španska Taukeramika slaba za Pionir, sledi majstorica

Košarkaši Partizana deklasirali su večeras u Beogradu špansku Taukeramiku sa 76:55 (25:15, 11:16, 18:17, 22:7) u revanš meču četvrtfinala Evrolige i izborili "majstoricu" u Vitoriji.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Nikola Peković sa 19 poena, Novica Veličković ubacio je dva poena manje, a sjajne partije pružili su i Uroš Tripković sa 14 i Milenko Tepić sa 11 poena.

Najbolji u španskom timu bio je Igor Rakočević, koji je postigao 15 poena.

Treća, odlučujuća utakmica igra se u utorak, 8. aprila, u Vitoriji, a "Fajnal for" se igra u Madridu od 2. do 4. maja.

Posle nekoliko uvodnih minuta u kojima su obe ekipe relativno lako postizale koševe, "crno-beli" su zaigrali argesivnije u odbrani, što je dalo rezultate.

Izabranici Duška Vujoševića su sredinom prve četvrtine napravili seriju od 13-0, zahvaljujući kojoj su poveli sa 22:9. Tauekeramika je do kraja prvog perioda uspela samo da smanji na deset poena razlike - 25:15.

Partizan je i u prvom delu druge četvrtine uspevao da održi dvocifreno vođstvo, a onda su domaći košarkaši, očigledno pomalo opterećeni važnošću meča, počeli da prave greške.

Španska ekipa iskoristila je pad koncentracije u redovima srpskog šampiona i u poslednja tri minuta serijom od 11:3 smanjila zaostatak na 36:31.

Kriza srpskog tima nastavila se i u početnim trenucima treće četvrtine, pa je Taukeramika uspela da smanji na 38:36. Partizan je od tog trenutak zaigrao nešto bolje i u 25. minutu ponovo stigao do "opipiljivije" prednosti - 45:37.

Španci se nisu, međutim, predavali i dva minuta pre kraja treće deonice Simas Jasaitis je "trojkom" doveo Taukeramiku na samo poen zaostatka (49:48). Ipak, Palasio je u finišu treće četvrtine "podigao" Partizan na 54:48.

"Crno-beli" su meč "prelomili" na početku poslednje četvrtine. U 33. minutu do tog momenta nezapaženi Dušan Kecman pogodio je "trojku" za vođstvo Partizana od 59:48.

Kada je dva minuta kasnije Veličković takođe bio precizan za tri poena, "crno-beli" su došli do prednosti od 66:50 i bilo je samo pitanje sa kojom razlikom će Partizan stići do trijumfa.

Koliko je Taukeramika igrala loše u četvrtoj deonici svedoči i podatak su gosti za tih deset minuta postigli samo sedam poena i doživeli jedan od najubedljivijih poraza u poslednjih nekoliko sezona.

Kao i na ranijim Partizanovim evroligaškim utakmicama, publika je kraj meča dočekala na nogama, a košarkaši srpskog tima su se vratili iz svlačionice da bi na "bis" proslavili još jedan veliki uspeh u elitnom kontinentalnom takmičenju.

Zvezda petardirala Napredak

Crvena zvezda je na najbolji način iskoristila poklon večitih rivala i sa 5:0 "oduvala" ekipu Napretka, a trostruki strelac bio je Misdongard. Već posle prvih 45 minuta Zvezda je vodila sa 4:0.

Serija je započeta u osmom minutu. Burzanović je primio loptu da desnoj strani, prošao jednog igrača Napretka i ušao u kazneni prostor odakle je šutirao. Golman Stamenković brani, ali odbijena lopta dolazi do Misdongarda koji postiže pogodak. Crveno beli dupliraju prednost u 14. minutu kada je posle centaršuta Ninkova sa desne strane u kaznenom prostoru najviši u skoku bio Kastiljo. Kapiten Milovanović šutem sa 25 metara povećava na 3:0 u 32. minutu. čadski reprezntativac u 44. minutu postiže svoj drugi pogodak u 44. minutu.

Trajala je dugo akcija Crvene zvezde, posle šuta Milijaša lopta se odbija do Burzanovića koji proigrava Čađanina koji završava akciju golom. Posle furioznih 45 minuta u nastavku meča viđen je fudbal slabijeg intenziteta, ali su crveno beli ipak još jednom preko raspoloženog Misdongarda savladali Stamenkovića za konačnih 5:0. Posle kornera, Tričkovski dolazi do lopte na desnoj strani, centrira i pronalazi Misdongarda, koji glavom sa nekih 5 metara sprovodi loptu u mrežu.

Aleksandar Janković izjavio je posle pobede nad Napretkom (5:0) da je ohrabren igrom svog tima, koji je pokazao da može da se "digne" posle lošeg rezultata.

- Ubedljiva pobeda je dobra psihološka i rezultatska priprema za 'večiti' derbi. Možemo da budemo ohrabreni našom igrom, dokazali smo da smo sposobni da se dignemo posle lošeg rezultata na utakmici sa ekipom Mladosti za koji smo sami krivi - rekao je Janković na konferenciji za novinare.

Janković je dodao da je Zvezda u duelu sa Napretkom uspela da reši svoje istinske probleme i da je zato prikazala bržu igru.

- Ekipa je 'proradila', a od nas zavisi da li će ovakve partije da postanu standarne. Uvek sam govorio da rezultat, posebno u srpskom prvenstvu, zavisi samo od nas - istakao je Janković.

Upitan da li će na "večitom" derbiju na teren izvesti istu ekipu, s obzirom da su posebno dobre partije pružili povremeni prvotimci Betoligar i Ninkov, Janković je rekao:

- Daj bože da uvek budem u ovakvom, pa i većem problemu, da se kvalitetni igrači bore za svoja mesta u timu. Ekipu nećemo praviti na osnovu protivnika, čak i ako je u pitanju 'večiti' derbi" - naveo je Janković.

Trener Napretka Saša Nikolić rekao je da je ovo najteži poraz njegove ekipe u sezoni.

- Inače teško primamo golove, ali smo ovaj put brzo 'načeti', pa se nismo snašli. Rekao sam i pre meča da se bojim 'ranjenog lava', koji se za neuspeh na utakmici sa ekipom Mladosti iskalio na nama - rekao je Nikolić.

Nikolić je dodao da mu je drago što je Zvezda bila efikasna, jer takve utakmice vraćaju publiku na stadione.

- Ovo je lepa uvertira za večiti derbi, posebno jer je Zvezda smanjila razliku u odnosu na Partizan - kazao je Nikolić.

Novi Predsednik 14. aprila

Fudbalska rašomonijada se nastavlja, a kako se bliži 14. april i Skupština FSS, tenzija je sve veća. Odbor za hitna pitanja u proširenom sastavu doneo je odluku da se krene u izbore na svim nivoima. Ali, "Novosti" saznaju da će se 14. aprila, po svemu sudeći, izabrati novi predsednik FS Srbije. U iscrpnoj diskusiji, u kojoj je bilo i mnogo podeljenosti, pa i preoštrih reči, na kraju "balade" iskristalisao se novi stav.

Skupština može da se prekine posle tridesetak minuta, pa započne nova, na kojoj će se odmah izabrati predsednik FSS. To se već radilo i, kažu, ima utemeljenje i u Statutu. Na taj način bi FSS dobio "glavu", jer je jasno da ovako više ne ide.

Naime, vidi se, na primer, i po tome koliko selektor Miroslav Đukić već ima problema. A, kako nema predsednika, nema ni kome da se obrati ni sa kim da se konsultuje. Zato ta ideja može da pije vodu, jer bi novi predsednik, zatim, izabrao najuže rukovodstvo, a izbori po regionima, odnosno na svim nivoima započeli bi već 15. aprila. Jer, po proceduri, na primer, izbori u Zapadnoj Srbiji trajaće oko 60 dana. Problem je i što mnogo fudbalskih aktivista ima u raznim strankama, a kako su izbori i u Srbiji, ti ljudi nemaju previše vremena za svoj "hobi".

Na glavno pitanje: "Ko bi bio novi prvi čovek FS Srbije", nažalost, još nema odgovora. Prošireni Odbor za hitna pitanja je razgovarao o kriterijumima, ali ne i o imenima. Zaključak je bio da u Savez moraju da uđu, novi, sveži ljudi, čiste biografije. Do 14. aprila, možda ćemo i saznati ko će na čelu srpske "kuće fudbala" naslediti Zvezdana Terzića.

Odbor za hitna pitanja sačinjavaju četiri potpredsednika FSS: Tomislav Karadžić, Dragan Đorđević, Predrag Teofilović i Svetolik Kostadinović, koji jedini nije prisustvovao sastanku, a priključio im se i generalni sekretar Zoran Laković. Praktično, na drugom delu sastanka, koji je i radio u proširenom sastavu, prisustvovali su: predsednik i generalni sekretar Crvene zvezde, Toplica Spasojević i Zoran Damjanović, zatim predsednik Zajednice Dragan - Aca Bulić, predsednik prvoligaša Vićentije Petrović, predsednik Sudijskog odbora Bogoljub Stepanović, predsednik FS Beograda Ratko Piljak i direktor Trenerske škole Milovan Đorić.

Bentner odbranio Liverpul, Fener pobedio Čelsi

Dueli iz prve četvrtfinalne večeri Lige šampiona su već najavili ko će u narednu fazu, dok su posle večerašnjeg remija Arsenala i Liverpula (1:1) i preokreta Fenerbahčea protiv Čelsija (2:1) preostala mesta u polufinalu prilično otvorena...

Početak engleskog četvrtfinala Lige šampiona je pripao igračima Arsenala, koji su na svom stadionu u prvih 20-ak minuta diktirali tempo, a onda i stvorili tri velike prilike u kratkom razmaku.

Robin van Persi je u 21. minutu prvi stigao do fantastične duge lopte jednog od Vengerovih otkrovenja sezone Flaminija, ali je iz skoka loptu samo prebacio preko gola. Odmah u sledećem napadu "tobdžije" su izvele jednu od svojih karakterističnih akcija, Fabregas je pustio loptu mladom Holanđaninu, ali se Reina pružio po zemlji i skinuo loptu koja je išla u sam donji ćošak.

Konačno, 30-ak sekundi kasnije Van Persi se asistencijom iskupio za promašaje, uz veliku pomoć odbrane Liverpula, koja je očajno reagovala na korner i dozvolila Manuu Adebajoru da neometan glavom pošalje loptu u mrežu. "Crveni" su odgovorili posle samo 180 sekundi, a najzaslužniji za brzo izjednačenje je Stiven Džerard.

Stivi Dži je pokupio prodatu loptu na ivici šesnaesterca, onda se otresao Turea, prelepo prevario Ebuea i poslao loptu na peterac gde je spretniji, ispred Senderosa, bio Dirk Kajt. Od tog trenutka tempo je opao, i to mnogo više u redovina Vengerovih izabranika, što najbolje pokazuje neshvatljiva reakcija na jednu ubačenu loptu u 35. minutu. Džerard je prebacio na drugu stranu, a Fernando Tores se i sam zbunio što je bio potpuno sam na drugoj stativi.

Ipak, do kraja poluvremena osim jednog dobrog šuta Babela i jedne od retkih tečnih akcija Arsenala nije bilo većih uzbuđenja.

Veći deo drugog poluvremena je doneo drugačiju sliku - domaći su igrali svoju prepoznatljivu igru i konstantno su pritiskali gol Pepea Reine, dok je povučeni Liverpul odigrao svoju klasičnu "evropsku partiju" i čuvao rezultat. Pre svih, igru "tobdžija" je razbudio ulazak brzog Tea Volkota, koji je publiku na Emiratima podigao na noge sa dva prodora i lepim šutem sa 20-ak metara, koji je u 55. minutu prozujao pored stative.

Volkotovim prodorima se priključio i u prvih 45 minuta potpuno zatvoreni Fabregas, Adebajor je otišao na stranu i raširio odbranu rivala, Kliši je krenuo da probija po krilu, a Hleb je na ivici šesnaesterca počeo da pravi pometnju.

Belorus je imao i izvrsnu priliku u 65. minutu, kada se lepo "provukao" u kazneni, a onda ga je rukama srušio Kajt. Ipak, sudija je prilično diskutabilno odlučio da meč prođe bez penala. šest minuta kasnije dogodila se neverovatna situacija. Adebajor je lepo prošao po strani i podigao loptu koja je preskočila Bentnera, na odbitak je nekako naleteo Fabregas i poslao je ka mreži pored defanzivaca i već savladanog Reine, ali se mladi Danac našao na gol crti i nespretno odbranio gol protivnika!

Šokirani propuštenom prilikom igrači Arsenala su drastično popustili, pa je do kraja meča Liverpul nekoliko puta pripretio iz nedovoljno dobrih kontri.

Ipak, momci sa Mersija koje u Evropi odlično vodi Rafa Benitez mogu biti potpuno zadovoljni rezultatom, koji im daje minimalnu prednost i mnogo manji pritisak pred revanš na Enfildu.

Drugi polufinalni par koji se igrao večeras svakako šalje ekipu iz Premijer lige u polufinale Lige šampiona, juče je Mančester već jednom nogom zagazio među četiri, a Čelsiju nije bilo potrebno mnogo da u Istanbulu najavi englesku završnicu elitnog takmičenja. Ipak, Fenerbahče je uspeo da mnogo boljom igrom u drugom poluvremenu preokrene rezultat i održi velike nade za revanš - 2:1. Turski tim je uspeo da održi igru na sredini i kakav-takav pritisak na Kudićinija samo u prvih 10 minuta meča, a onda su "plavi" poveli zahvaljujući nespretnoj reakciji Deivida u 13. minutu.

Maluda je ubacio loptu, a krilo Fenera je bez preke potrebe panično reagovalo i poslalo loptu u svoju mrežu. Od tog trenutka pa sve do kraja poluvremena samo je Čelsi postojao na terenu, a Demirel je nekoliko puta strepeo od munjevitih kontri i brojnih pokušaja fenomenalnog Drogbe i Esijena, koji je u 18. minutu bombom sa 25 metara zatresao prečku.

Dominacija Čelsija se nastavila i u drugom poluvremenu, a prve naznake buđenja domaćih propale su posle loših makazica Kežmana (zamenjen u 72. minutu) i traljavog šuta Aleksa. Napadi gostiju nisu prestajali, sve do trenutka kada ih je potpuno isekao rezervista Kazim.

Retka loša ofsajd zamka nije uhvatila igrača koji se nekada zvao Kolin Kazim Ričards, a on je lepo primio pas i rutinski savladao Kudićinija u 65. minutu.

Igrači Fenerbahčea i njihovi glasni navijači na stadionu Šukru Saračoglu su se potpuno probudili, odnos snaga na terenu se u najmanju ruku izjednačio i sve je mirisalo na to da će Čelsi žaliti za propuštenim u periodu totalne dominacije. Potvrdu za to i veliko iskupljenje za kiks sa početka utakmice stigli su od Deivida. Neverovatan šut sa više od 25 metara zakucao se u ćošak gola u 81. minutu i kompletirao preokret, koji najavljuje vreli revanš u Londonu naredne nedelje.

Vidić pauzira dve ili tri nedelje

Prvotimac engleskog premijerligaša Mančester Junajteda, srpski reprezentativac Nemanja Vidić pauziraće dve ili tri nedelje, zbog povrede levog kolena, koju je "zaradio" u utorak na prvom meču četvrtfinala Lige šampiona protiv Rome, objavili su predstavnici tog kluba. Vidić je drugi put bio na skeneru i utvrđeno je da mu povređeno koleno nije pretrpelo ozbiljna oštećenja. Prve prognoze iz Mančester Junajteda govorile su o dužem odsustvu pouzdanog defanzivca, ali Vidić će se na teren sigurno vratiti do kraja meseca.

- Nema ozbiljnijih oštećenja kolena i Nemanja će za dve ili tri nedelje ponovo biti u timu - izjavio je portparol najpopularnijeg engleskog tima. Na utakmici sa Romom, koju je Mančester dobio u Rimu sa 2:0, 26. godišnji igrač je povređen u prvom poluvremenu, pa ga je Džon O'šej zamenio. Vidić će, kako se najavljuje, sigurno propustiti prvenstvene utakmice protiv Midlzbroa i Arsenala, kao i revanš meč četvrtfinala Lige šampiona protiv Rome, sledeće srede u Mančesteru.

Srpski internacionalac možda neće igrati ni na prvom meču polufinala Lige šampiona, ukoliko se Mančester Junajted plasira, a čelnici kluba očekuju da bude u timu 26. aprila kada "crveni" igraju derbi meč sa čelsijem na "Stamford Bridžu".

Slučaj suspenzije Čavića nije završen

Slučaj suspenzije Milorada Čavića sa Evropskog prvenstva u plivanju, prošlog meseca u Ajndhovenu, još nije završen, a Plivački savez Srbije (PSS) razmotriće dalje korake, izjavio je danas sportski direktor Saveza Mladen Kapor.

"Plivački savez još nije dobio od LEN-a dokumentaciju u vezi sa suspenzijom Čavića sa Evropskog prvenstva u Ajndhovenu. Kada to dobijemo moći ćemo da razmotrimo dalje korake i eventualnu žalbu višoj instanci", kazao je Kapor na koferenciji za novinare u Olimpijskom komitetu Srbije (OKS).

On je podsetio da je Olimpijski komitet Srbije uputio protesno pismo povodom odluke LEN-a da suspendije Čavića.

Predsednik OKS Ivan Ćurković je rekao da je OKS dobio odgovor od Međunarodnog olimpijskog komiteta, u kome je navedeno da je slučaj suspenzije Čavića "završena priča".

Ćurković je dodao da je MOK podsetio Olimpijski komitet Srbije da svi olimpijsci moraju da pridržavaju olimpijske povelje. "Ne sme biti nikavih poruka koje makar podsećaju na političke poruke", kazao je Ćurković.

"Imamo našu sportsku opremu i u njoj se moramo pojavljivati u Pekingu. Toga ćemo se držati i problema neće biti", kazao je Ćurković.

Na pitanje da li je LEN reagovao na protest Plivačkog saveza Srbije zbog toga što je prilikom dodele medalje Čaviću (50 m delfin), istaknuta pogrešna zastava, a ne zastava Srbije, Kapor je rekao da je LEN tu primedbu prosledio organizatorima EP, procenjujući da su oni odgovorni.

"Dobili smo zvanično usmeno i pisano izvinjenje organizatora", kazao je Kapor.

Milorad Čavić osvojio je zlatnu medalju na EP u disciplini 50 metara delfin. Posle toga je supendovan zato što je na dodeli medalja nosio majicu sa napisom "Kosovo je Srbija". Disciplinska komisija je ocenenila da je to politička poruka, pa Čivić nije mogao da se takmiči u još dve discipline za koje je bio prijavljen.

Strelci i plivači iz Srbije zadovoljni pripremama za OI

Srpski strelci i plivači koji će učestvovati u avgustu na Olimpijskim igrama u Pekingu zadovoljni su trenutnom formom, kao i uslovima priprema, saopštili su danas u Olimpijskom komitetu Srbije (OKS).

Na konferenciji za novinare u OKS, strelac Stevan Pletikosić je izjavio da očekuje da će srpski strelci do Igara biti u odličnoj formi i da će, kao i do sada, uspeti da se u zemlju vrate sa medaljama.

Pletikosić, desno, koji je prošle nedelje trijumfovao na Svetskom kupu u Rio de Žaneiru u olimpijskom meču, zahvalio se na redovnom finasiranju priprema, a kao problem sa kojima se strelci suočavaju naveo je neadekvatnu municiju. "Kvalitetna municija nam je potrebna da bismo mogli da budemo ravnopravni sa ostalim takmičarima", kazao je Pletikosić.

On je pojasnio da se municija koju koriste srpski strelci rasipa na oko dva centimetra, dok je rasipanje municije koju koriste ostali strelci samo 10 do 12 milimetara. "Nadam se da će Streljački savez u saradnji sa nadležnim državnim organima uskoro rešiti to pitanje", rekao je Pletikosić.

Na to je Pletikosić dobio uverevanja sportskog direktora OKS Branislava Jevtića da će taj problem uskoro biti rešen, jer su svima u OKS jasne specifičnosti streljačkog sporta.

"Postoje specifikacije potrebne opreme, ima i novca, samo u ovom trenutku čekamo da dođemo do robe, do koje se teško dolazi zbog velike potražnje", kazao je Jevtić.

Sportski direktor Plivačkog saveza Srbije Mladen Kapor takođe je rekao da je zadovoljan doasadšnjim pripremama za OI, a podsetio je da će Srbija u Pekingu sigurno imati osam plivača.

"Pola sezone je iza nas. Zadovoljni smo urađenim i ostvarenim", rekao je Kapor. "Imamo dosta ambiciozan program i za sada nema problema", kazao je.

Kapor je dodao da je izuzetno važno što je Milorad Čavić osvojio zlatnu medalju na Evrospkom prvenstvu u olimpijskom bazenu u Ajndhovenu. "Sada je mirniji, jednostavno nema više te fame da vrhusnke rezultate postiže samo u malim bazenima", istakao je Kapor.

Dodao je i da ostali plivači nisu kandidati za olimpijsku medalju, ali da se od njih očekuju takođe dobri rezultati, plasmani u polufinalne i finalne trke.

Sportski direktor OKS Branisval Jevtić rekao je da je Vlada Srbije nedavno prebacila OKS-u 53 miliona dinara za pripreme olimpijaca. "Taj novac je već upućen savezima", kazao je Javtić.

"To znači da 66 sportsita, koji su obezbedili plasman na OI, mogu mirno da se pripremaju za Igre", dodao je.

Jevtić je podsetio da se u aprilu očekuju takmičenja u rvanju, džudou, stonom tenisu i boksu, sa kojih će se još srpskih predstavnika kvalifikovati za OI.

Maurisio Molina najbolji strelac Kupa Libertadores

Kolumbijski fudbaler Maurisio Molina, koji je zimus napustio Crvenu zvezdu, partijama u brazilskom Santosu potvrdio je da ipak poseduje veliki kvalitet i da ume da postiže golove.

Kolumbijac je noćas u ubedljivom trijumfu Santosa nad bolivijskim timom San Hoze (7:0) u Kupu Libertadores postigao čak četiri pogotka, a posle meča izjavio je da ne veruje da će ikad ponoviti takav nastup.

"To je za mene bilo srećno i posebno veče i ne verujem da će moći da se ponovi. Sve što sam zamislio, polazilo mi je za rukom. Bilo je neverovatno", izjavio je Molina.

Molina se posle utakmice sa San Hozeom izjednačio sa Brazilcem Ramiresom iz Kruzeira na prvom mestu liste strelaca u Kupu Libertadores sa pet pogodaka.

"Nikada do sada mi se nije desilo da postignem četiri gola na jednom meču. Samo jednom u karijeri sam uspeo da postignem het-trik", dodao je Molina.

Pobeda nad San Hozeom bila je Santosov najubedljiviji trijumf u kontinentalnom takmičenju od 1962. godine, kada je brazilski klub savladao paragvajski Sero Porteno sa 9:1.

"Iz meča u meč pokazujem napredak u igri. Pokušaću da zadržim ovakav ritam i u budućnosti", istakao je Molina.

Molina, koji je u Crvenu zvezdu stigao letos iz paragvajske Olimpije, za beogradski klub odigrao je 19 utakmica i

Novicki odličan posle pauze zbog povrede

Košarkaš američke NBA ekipe Dalas Dirk Novicki postigao je 18 poena u prvoj utakmici posle povrede i tako pomogao svom timu da u noći između srede i četvrtka savlada Golden Stejt sa 111:86.

Nemački reprezentativac je svojim poenima dao ekipi pre svega psihološku prednost, posle pauze od četiri utakmice zbog povreda levog kolena i zgloba.

"Mislim da je bila utakmica u novembru ne bi bilo šanse da odigram ovako. Međutim, mi smo u trci za plej of i još se trudimo da budemo sedmi ili osmi", rekao je Novicki.

Ova pobeda omogućila je Dalasu da dođe do sedme pozicije u Zapadnoj konferenciji, dok je Golden Stejt pao na deveto mesto.

U pobedničkom timu Džejson Teri postigao je 31 poen, a Džoš Hauvard 28, dok je najefikasniji u Golden Stejtu bio Monta Elis sa 27 poena.

LA Lejkersi su pobedili Portland sa 104:91, a Pau Gasol se vratio u tim posle povrede zgloba i pomogao sa 10 poena. Košarkaš Srbije Vladimir Radmanović, takođe je postigao 10 poena za pobednički tim, dok je najefikasniji bio Kobi Brajant sa 36 poena.

Košarkaši Nju Orleansa savladali su Majami sa 106:77, a košarkaš Srbije Predrag Stojaković zabeležio je za 35 minuta 12 poena za pobednički tim.

Memfis je pobedio Njujork sa 130:114, a u tom meču košarkaš iz Srbije Darko Miličić proveo je na parketu manje od dva minuta i nije postigao nijedan

Sijetl nudi Anriju 220.000 evra nedeljno!

Novoformirani američki profesionalni klub Sijetl, koji će u MLS ligi debitovati sledeće godine, zainteresovan je za francuskog internacionalca Tjerija Anrija i spreman je da mu ponudi nedeljnu platu od 220.000 evra. Katalonski mediji tvrde da je vlasnik novoformiranog kluba, milijarder Pol Alen, koji je i suvlasnik Majkrosofta, dao odobrenje svojim menadžerima da tu sumu ponude jednom od najboljih fudbalera sveta.

Alen, osim fudbalskog kluba u osnivanju, u SAD poseduje i košarkaški tim Portland Blejzers i ragbi ekipu Sijetl Sihouks. Poznati fudbalski as prošlog juna je za skoro 24 miliona evra prešao iz engleskog Arsenala u Barselonu. Potpisao je trogodišnji ugovor i, kako tvrde lokalni mediji, prima nedeljnu platu od 128.000 evra. Katalonski novinari često su navodili da se Anri nije dobro uklopio u novu sredinu i da je nezadovoljan statusom u Barsleoni. Francuski reprezentativac je na 38 utakmica ove sezone postigao 14 golova.

Ronaldinjo je pravi čovek za Juventus

Golman italijanskog prvoligaša Juventusa Đanluiđi Bufon (na slici desno) izjavio je da taj klub mora da angažuje neko zvučno ime u letnjem prelaznom roku, ukoliko želi da se vrati u vrh evropskog klupskog fudbala. U razgovoru sa italijanskim novinarima Bufon je istakao da se prošlogodišnje igranje u Drugoj ligi izuzetno odrazilo na klub i da Uprava zato mora da napravi rez, kako bi se "crno beli" što pre vratili u evropski vrh.

- Svima je jasno da nam je potrebno neko veliko ime. Mislim da je Brazilac Ronaldinjo pravi čovek za naš klub. Nadam se da njegov trensfer nije skup i da će Uprava pokušati da ga angažuje - istakao je iskusni golman.

Bufon je izjavio da je zadovoljan statusom u Juventusu i da ne namerava da na kraju sezone pregovara sa drugim klubovima. On je naglasio da je izuzetno srećan što "stara dama" igra veoma dobro u nacionalnom šampionatu i što će sledeće godine, najverovatnije, ponovo igrati u Ligi šampiona.

Real Madrid ponovo počeo da uzima kredite

Najbogatiji fudbalski klub na svetu Real iz Madrida našao se u finansijskim poteškoćama, pa su čelnici tog tima morali da uzmu kredit od 30 miliona evra, javili su španski mediji.

Niko iz Reala nije želeo da komentariše tu informaciju, uz obrazloženje da su svi članovi skupštine kluba u septembru dobili izveštaj o finansijskom poslovanju.

Ta pozajmica je prva koju je Real tražio od 2000. godine, kada je presednik kluba bio Lorenco Sans. Madridski klub je i pre toga, kada se na njegovom čelu nalazio Ramon Mendoza često podizao kredite zbog kojih je klub nekoliko puta bio u veoma teškoj situaciji.

Konsultantska kompanije "Diloj" (Deloitte) je u februaru objavila studiju po kojoj je Real najbogatiji fudbalski klub na svetu sa profitom od 351 miliona evra u periodu od juna 2006. do juna 2007. godine.

Sadašnji predsednik Reala Ramon Kalderon je u julu 2006, kada je došao na tu funkciju, izjavio da se klub nalazi u dobroj finansijskoj situaciji.

Godinu dana kasnije, u junu 2007, Kalderon je rekao da je Real još uvek finansijski stabilan zahvaljujući prodaji ulaznica i suvenira, ugovorima o pravima televizijskih prenosa i uspešnom marketingu.

Međunarodni univerzitet u Barseloni objavio je, međutim, istraživanje po kojem je Real zbog odlaska Dejvida Bekama prošlog leta izgubio najmanje 35 miliona evra godišnjeg profita.

Čelnici Reala takođe su morali da isplate i obeštećenje prošlosezonskom treneru Fabiju Kapelu, koje prema nezvaničnom mišljenju, iznosi oko 13 miliona dolara. Madriđani su posle samo godinu dana raskinuli ugovor sa Kapelom.

Real Madrid trenutno zauzima prvu poziciju u španskom prvenstvu sa 65 bodova, šest više od Viljareala.

Havijeru Maskeranu još dva meča suspenzije

Nesrećni prvotimac Liverpula Havijer Maskerano kažnjen je sa još dve utakmice neigranja i novčano sa 15.000 funti zbog neprimerenog ponašanja nakon isključenja na utakmici protiv Mančester Junajteda, odigranoj 23. marta. On je prethodno zbog crvenog kartona automatski bio suspendovan jednu utakmicu, a u današnjoj odluci Fudbalske asocijacije Engleske navodi se da nova kazna stupa na snagu odmah.

Dvadesetrogodišnji argentinski internacionalac danas je na saslušanju pred članovima Disciplinske komisije priznao da se poneo nesportski i neće se žaliti na kaznu. Maskerano će propustiti utakmice protiv Arsenala i Blekburna, a nije igrao ni u prethodnom klolu u gradskom derbiju protiv Evertona. Maskerano je na utakmici protiv Mančester Junajteda bio isključen zbog dva žuta kartona, nakon čega je pobesneo i članovi stručnog štaba Liverpula, na čelu sa Rafom Benitesom, morali su da ga drže da ne bi nasrnuo na sudiju Stiva Beneta.

Šef odeljenja za razvoj američkog tenisa

Selektor američke Dejvis kup reprezentacije Patrik Mekenro imenovan je za generalnog menadžera odeljenja za razvoj Teniske asocijacije SAD (USTA).

Mekenroov posao biće da prati razvoj talentovanih igrača na turnirima širom sveta kako bi američki tenis "uhvatio korak" sa evropskim i azijskim državama.

"Teniski svet se promenio i mi moramo da prihvatimo tu realnost, zato ćemo da se posvetimo promenama u našem radu", rekao je izvršni direktor USTA Arlin Kantarijan.

Mekenro, koji je od USTA dobio i ponudu za novi trogodišnju ugovor, izjavio je da SAD moraju u budućnosti da imaju mnogo više igrača koji će beležiti vrhunske rezultate.

"Postoji mnogo dobrih teniskih akademija, roditelja i trenera. Moja namera je da ih sve dovedem u jedan tim. Cilj je da bude više američkih igrača koji će osvajati titule na velikim turnirima, Dejvis kupu i Fed kupu", objasnio je Mekenro.