NA SVIM NASIM MESTIMA

SPORT

Broj 1151, 02. maj 2008.

Lampard i Drogba nokautirali Liverpul u produžetku

Fudbaleri Čelsija plasirali su se sinoć u finale Lige šampiona nakon što su u revanš utakmici polufinala posle produžetaka savladali Liverpul rezultatom 3:2. Rezultat posle regularnog toka bio je 1:1, a Čelsi je posle daleko bolje igre u prvom delu poveo golom Drogbe. Bolju igru na početku drugog poluvremena Liverpul je krunisao golom koji je u 64. minutu postigao Tores.

Čelsi je u svakom pogledu nadigrao Liverpul u prvih 45 minuta, a pravo je čudo da su gosti na poluvreme otišli sa samo jednim golom minusa. Drogba (desno) je već u petom minutu zagrejao dlanove Pepea Reine udarcem sa 25 metara, da bi španski golman još jednom bio bolji u duelu od Drogbe u 14. minutu kada je pravovremenom istrčavanjem sprečio ubojitog napadača da donese radost domaćim navijačima.

Najbolju šansu Drogba je ipak propustio u 19. minutu kada je na asistenciju Lamparda konačno uspeo da loptu pošalje pored Reine, ali je na njegovu žalost udarac završio tik pored gola. Ipak, Čelsi je protiv prilično nezainteresovanog Liverpula prosto morao da postigne gol, a začetnik akcije koja je prethodila golu bio je Frenk Lampard. Iako mu je pre samo nedelju dana preminula majka Lampardu nije smetalo da odigra sjajan meč i pokaže koliko mu znači londonski klub. Njegov pas iz 33. minuta pronašao je Kalua koji je uputio sjajan udarac, Reina je odbio loptu, odbrana Liverpula bila je uspavana, a odbitak je, iz gotovo mrtvog ugla u gol Liverpula zakucao Drogba 1:0 za Čelsi.

Do kraja prvog dela istakao se i Mihael Balak koji je u 42. minutu sjajno izveo slobodan udarac, ali je pogodio levi držač iza gola Liverpula. Gosti su se tek u nastavku setili da igraju polufinale Lige šampiona, pa je posle samo četiri minuta nastavka Kajt na asistenciju Džerarda šutirao sa peterca, ali je čeh izvanredno reagovao i nogom otklonio opasnost. Ipak to je bila samo najava izjednačenja koje je stiglo u 64. minutu.

Izvanredna solo akcija Jusija Benajuna i asistencija za Toresa donela je Liverpulu izjednačenje i prvi gol na "Stamford bridžu" posle ravno četri godine. Ujedno, bio je to i prvi gol u Ligi šampiona koji je Čelsi primio kod kuće otkako je ekipu preuzeo Avram Grant. Do kraja susreta ritam je opao, kiša koja je počela sat vremena uoči meča činila je teren sve težim, a oba rivala u završnicu su ušla bojažljivo. Druga utakmica polufinala završila se rezultatom 1:1, pa je na licu mesta prisutni menadžer Mančestera ser Aleks Ferguson na protivnika u Moskvi morao da sačeka još najmanje pola sata.

Ser Aleks imao je priliku da vidi štošta u prvom produžetku. Najpre je Mikael Esijen posle kornera u 96. minutu uputio "raketu" koja je probušila Reinu i skoro probila mrežu Liverpula, ali... Didije Drigba ostao je u ofsajdu pa je linijski sudija poništio gol domaćem timu.

Publika na "Stamfordu" nije imala priliku ni da se pošteno "opasulji" od naleta euforije kada je samo dva minuta kasnije Hipija oborio Balaka u kaznenom prostoru a glavni sudija pokazao na penal! Usledio je dirljiv momenat na stadionu Čelsija jer je lopti prišao Frenk Lampard, a gol koji je dao poslavši loptu na jednu, a Reinu na drugu stranu, posvetio je svojoj tragično preminuloj majci.

Blistavo veče sada već legendarnog veziste Čelsija u finišu prvog produžetka ulepšao je, a ko drugi nego Drogba. Fenomenalni napadač Čelsija našao se na pravom mestu u 105. minutu kada je sa peterca odlično reagovao na ubacivanje Nikolasa Anelke i drugim golom na meču nokautirao Liverpul 3:1 za Čelsi.

U drugom preodužetku činilo se da će sve biti samo formalno odrađivanje posla za domaće igrače, ali je onda u 117. minutu loptu na nekih 40 metara od gola Čelsija primio Rajan Babel. Usledio je neverovatan udarac u holandskog reprezentativca koji se zakucao u gornji desni ugao Petra Čeha 3:2! Sigurno najlepši gol u dosadašnjem ciklusu Lige šampiona. Ipak šok gol nije mnogo trgnuo gostujuće fudbalere, koji preostalih tri minuta plus jedan u nadoknadi nisu uspeli da iskoriste.

Čelsi je prvi put u istoriji kluba uspeo da se plasira u finale Lige šampiona i otarasi se kompleksa zvanog "polufinale protiv Liverpula". Dakle u finalu Lige šampiona 14. maja u Moskvi sastaće se Čelsi i Mančester junajted što će biti prvo englesko finale posle 36 godina.

Mančester junajted rezervisao mesto u Moskvi

Engleski tim je u revanš meču golom Pola Skolsa u 14. minutu savladao Barselonu i ukupnim rezultatom 1:0 obezbedio jednu svlačionicu na stadionu Lužnjiki u Moskvi. Iako je u duelu dve napadačke viđen samo jedan gol publika na Old Trafordu je videla daleko zanimljiviji meč nego što je to bio slučaj prošle nedelje na Kamp nou.

Mančester junajted je započeo meč bez povređenih Nemanje Vidića i Vejna Runija i u standardnoj formaciji 4-4-2, dok u katalonskom timu koji je istrčao u ofanzivnoj, 4-5-1 formaciji nije bilo suspendovanog Markesa, ali se u tim vratio kapiten Pujol. Barsa je na početku meča imala laganu terensku incijativu ali bez ozbiljnije prilike za pogodak.

Na drugoj strani, prvi udarac Mančester junajteda u okvir gola je završio u mreži. Pol Skols je pokupio loptu koju je sa ivice šesnaesterca pokušao da izbaci Đanluka Zambrota i sa 20-25 metara snažnim i lelujavim udarcem u levi Valdesov ugao doveo u vođstvo "crvene đavole" i izazvao delirijum na Old Trafordu.

Samo minut kasnije posle asistencije Ronalda, Park sa ivice šesnaesterca iskosa plasira loptu pored stative. Nešto kasnije Tevez je "probio" po desnoj gol-aut liniji ali je golman Valdes reagovao na vreme. Zatim su usledila dva šuta Dekoa čiji su udarci sa distance završili iznad rašlji i pored gola.

Poslednju šansu u prvom delu susreta propustio je Nani koji je na odličnu asistenciju Parka sa aut linije glavom smestio loptu pored stative. Oba tima krenula su bez izmena u drugo poluvreme. Prvo uzbuđenje napravio je Mesi u 55. minutu ali je dobar solo prodor završio slabim udarcem. Tevez uzvraća minut kasnije ali njegov šut iskosa Valdes brani.

U 60. minutu bivša prva zvezda Arsenala Tejri Anri je zamenio Inijestu ali je i pored dva udarca ostao na kvoti jedan što se tiče postignutih golova na Old Trafordu. Frank Rajkard pokušava da napad učini ubojitijim uvođenjem Krkića umesto Etoa, što mu donekle polazi za rukom. Barselona preko Krkića i Mesija pravi pritisak ali izglednih prilika za pogodak nije bilo.

Na kraju Mančester je slavio sa 1:0 i izborio prvo finale od 1999. godine kada su u neverovatnom preokretu na stadionu Kamp Nou golovima u poslednjih dva minuta savladali Bajern 2:1.

Promovisana poštanska marka sa likom Ane Ivanović

Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović i preduzeće PTT Srbija su zajedno predstavili poštansku marku sa likom druge igračice sveta, koja je objavljena u okviru filatelističkog izdanja "Tenis-Olimpijska reprezentacija Srbije".

"Veliko mi je zadovoljstvo i čast što sam dobila poštansku marku sa svojim likom. Pamtiću ovaj događaj do kraja života, jer se ovakva priznaanla ne dobijaju baš svaki dan", rekla je Ivanovićeva na promociji koja je organizavana na terenu teniskog kluba Partizan.

Generalni direktor kompanija "PTT Srbija" Goran Ćirić istakao je da je Ivanovićeva zaslužila ovakvo priznanje, jer na najbolji način promoviše Srbiju i predstavlja pravi primer za mlađe generacije.

Pored Ane Ivanović, poštanske marke sa svojim likom u okviru teniske olimpijske edicije dobili su Jelena Janković, Novak Đoković, Janko Tipsarević i Nenad Zimonjić.

Ana Ivanović pre nekoliko dana vratila se iz Zagreba, gde je sa FED kup reprezentacijom izborila pobedu protiv Hrvatske i plasman u Svetsku B grupu.

Ivanovićeva će narednih dana u Beogradu raditi sa trenerom Svenom Grenefeldom i pripremaće se za turnir u Berlinu koji počinje 5. maja.

Igrači moraju da vrate dug selektoru

Vaskršnje praznike Dejan Bodiroga proveo je u Srbiji. Veliki dobrotvor naše crkve i nosilac ordena Svetoga Save i reda, u društvu supruge Ivane i sina Nikole završio je mini odmor u rodnom Zrenjaninu i Beogradu. Legendarni srpski košarkaš danas se vraća u Italiju. Obaveze u Lotomatici, gde obavlja funkciju sportskog direktora, nastavljaju se sa plej-ofom za titulu.

Da, a pre toga ću skoknuti do Madrida na fajnal-for Evrolige - kaže Bodiroga.

Partizan je stigao na 40 minuta od finalnog turnira?

- Sve čestitke, igrali su sjajno, Peković se već potvrdio, napredovali su Veličković, Tepić, Tripković, pogodili su prilikom dolaska Palasija.

Sa već dva osvojena trofeja - NLB lige i Kupa Radivoja Koraća praktično je nastavljena urezana politika od 1992. kada je osvojen Kup šampiona. Crno-beli godinama ne odstupaju od programa tadašnjeg predsednika Dragana Kićanovića, slične su stvari.

- Tada je lider na parketu bio Đorđević, danas je Peković, mladi talas je predvodio Rebrača, danas Veličković i Tepić. Predsednik Danilović iskustvom i znanjem uspešno vodi klub.

Oduševljeni ste "grobarima"?

- Ogromna zahvalnost za uspeh pripada navijačima, oni su praktično osvojili evropsku titulu. Slika iz "Pionira" odjeknula je širom kontinenta, osećaju igru, znaju košarku, nije samo šesti, već i sedmi, osmi igrač.

Može li srpska košarka da se vrati na vrh?

- Naravno, ali mi i jesmo na vrhu, nikad ga nismo ni napuštali, samo što poslednjih godina nemamo titula. Jednostavno, selektoru Dušanu Ivkoviću je potrebna pomoć svih, a najviše igrača, oni moraju da budu veći protagonisti. Sve je manje naših asova koji dominiraju u svojim klubovima, izuzev Rakočevića u Taukeramici i Aškrabića u Dinamu iz Moskve. Moraju da budu glavni igrači, pa da kroz igre u reprezentaciji vrate kolektivni duh koji nas je nekad krasio.

Medalje sada samo osvajaju mlađe kategorije?

- Oni su bez premca u svetu, ali raskorak između prelaska iz tih selekcija u A tim je preveliki i to je jedan od problema na kojem treba raditi. Ne sumnjam da će Duda Ivković iskustvom i znanjem ukomponovati tim, mi smo podarili i uvek ćemo imati mnogo velikih, talentovanih igrača.

Vidić u timu sezone

Drugu godinu zaredom Kristijano Ronaldo je dobio nagradu za najboljeg igrača Premijer lige Engleske, a srpski reprezentativac i najbolji igrač u izboru "Blica" za 2007. godinu Nemanja Vidić je u timu godine. Portugalac, koji je do danas postigao 38 golova i doveo Mančester na prag osvajanja dva trofeja, izglasan je za najboljeg u oštroj konkurenciji Fernanda Toresa i Stivena Džerarda. Ronaldo je propustio ceremoniju dodele priznanja u Londonu zbog priprema za duel sa Barselonom.

- Srećan sam, ovo je veliki momenat u mojoj karijeri i velika čast. Kada cele sezone radite naporno za tim i na kraju dobijete ovakvo priznanje, veliko je zadovoljstvo. Ovo mi je novi motiv da igram još bolje, ali nagrada ne pripada samo meni nego i celom timu. Saigrači su mi pomogli u tome i da nije bilo njih, ne bih postigao toliko golova - rekao je Portugalac.

On je otkrio i kome je dao svoj glas.

- Glasao sam za Adebajora, jer je imao sjajnu sezonu. Međutim, tu su bili Tores, Fabrages i mnogi drugi. Ipak, da se ne pretvaram, mislim da sam zaslužio nagradu!

U izboru tima godine, začudo, nije se našlo nijedno mesto za fudbalere Čelsija, što je veliko iznenađenje i nepravda ako se ima u vidu učinak "plavaca". Mančester ima tri, Arsenal četiri, Liverpul dva, a Portsmut jednog igrača. Nemanja Vidić je našao svoje mesto u zlatnih jedanaest, u paru sa klupskim kolegom Rijom Ferdinandom.

Za najboljeg mladog igrača Premijer lige izabran je vezni igrač Arsenala, španac Sesk Fabregas, koji se našao na listi ispred Toresa, Mike Ričardsa i tandema Aston Vile, Ešli Jang i Gabrijel Agbonlahor.

- Veoma sam ponosan. Fudbal je kolektivna igra, ali lepo je kad dobijete ovakvo priznanje. Nagradu posvećujem drugovima iz ekipe bez kojih ne bih uspeo da je osvojim - rekao je Fabregas.

Navijači Fenera napali i Kežmana

Poraz u velikom turskom derbiju od najvećeg rivala Galatasaraja (0:1) razgnevio je navijače Fenerbahčea, koji su zbog toga pokušali da se obračunaju sa zvezdama svoje ekipe. Najratobornije pristalice Fenera okupile su se dan posle utakmice na izlazu iz trening kampa, gde su presretali fudbalere u automobilima, a među njima i Mateju Kežmana.

Najgore je prošao kapiten ekipe Aleks. Brazilac je u punoj brzini izleteo iz trening baze na ulicu, ali su navijači uspeli da mu oštete auto. Kežman je, prenosi "Kurir", pribegao čudnoj taktici, budući da se zaustavio pred razularenom gomilom, nakon čega je pokazao izuzetnu hrabrost i otvorio vrata automobila. Usledio je žučan razgovor pred kamerama i fotoaparatima brojnih novinara, a kada se pojavila opasnost da razgovor pređe u fizički sukob, umešalo se obezbeđenje Fenerbahčea i omogućilo srpskom napadaču da nastavi put ka kući. Televizijske ekipe su zabeležile kako su najuporniji navijači trčali za Kežmanovim džipom, ali je on za njih tada bio neuhvatljiv.

Bez problema je jedino prošao Brazilac Klaudio Maldonado, čijim su zalaganjem na derbiju navijači bili prezadovoljni.

Pre samo mesec dana u Istanbulu su bili sigurni da najveći turski klub prolazi kroz najuspešniju sezonu u svojoj bogatoj istoriji. Međutim, posle eliminacije iz Lige šampiona u četvrtfinalu od Čelsija, tim trenera Zika prokockao je i bodovnu prednost u prvenstvu, tako da su dva kola pre kraja šampionata na tri boda minusa od vodećeg Galatasaraja.

Jovetić - Mutu, tandem snova!

Fjorentina raširenih ruku dočekuje Stevana Jovetića, kaže jedan od najboljih fudbalera "viole", srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović. Naš internacionalac smatra da će mladi crnogorski golgeter povući pravi potez ukoliko odluči da se preseli u Toskanu.

- Fjorentina je klub koji gaji velike ambicije i za narednu sezonu. Trenutno se nalazimo na poziciji koja nas vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, igramo u polufinalu Kupa UEFA i moguće je da ako osvojimo to takmičenje ovog leta igramo sa prvakom Evrope za trofej u Superkupu. To Jovetiću kao mladom igraču može samo da bude motiv više da se dokaže i da još više napreduje - kaže Kuzmanović.

U klubu su već svi igrači upoznati da stiže crnogorsko čudo od deteta.

- Meni je bilo izuzetno drago kada sam čuo da Jovetić sigurno dolazi. To je super jer smo tu Vlada Avramov i ja, a ukoliko se sa pozajmice vrati Gulan, biće to prava mala kolonija naših fudbalera u Fjorentini. Ostali igrači još nisu komentarisali Jovetićev transfer, jer smo svi koncentrisani na sutrašnju utakmicu protiv Rendžersa u Kupu UEFA. Pobeda bi za nas predstavljala veliki uspeh i dovela nas u priliku da se borimo za evropski trofej.

Prema Kuzmanovićevom mišljenju, konkurencija u napadu ne bi trebala da plaši Jovetića.

- Znam Stevanove kvalitete i ne sumnjam da će se brzo uklopiti i izboriti za mesto u timu. Vijeri će, koliko sam čuo, ovog leta otići iz kluba. U napadu je odlični Pazini, a najbolji strelac ove sezone je Adrijan Mutu koji igra na mestu polušpica. Pitanje je naravno i šta će se sve dogoditi u narednom prelaznom roku, ali i pored jake konkurencije, mislim da za Jovetića neće biti zime u Firenci.

Najveći problem Jovetiću može da predstavlja adaptacija na nov način rada.

- Jedni kriterijum za mesto u timu je rezultat. Trener Prandeli ne gleda da li je neko ponikao u klubu ili je došao sa strane. Ako neko svojim prisustvom na terenu doprinese pobedi, igraće, to je prosta stvar. Sigurno je da postoji razlika od igranja u Srbiji i ovog u Italiji, ali sve što je potrebno da bi se prilagodio na promenu je strpljenje i da se slušaju trenerovi saveti - dodao je Kuzmanović.

Kapiten Partizana juče se vratio iz Firence i odradio trening sa ekipom pred današnji meč sa Mladosti iz Lučana.

Žigić na oku Rome

Uprava italijanskog fudbalskog vicešampiona Rome zainteresovana je za napadača španske Valensije, srpskog reprezentativca Nikolu Žigića, desno, objavio je danas sportski dnevnik "Gazeta delo Sport".

Novinar italijanskog lista tvrdi da trener rimskog prvoligaša Lučijano Spaleti izuzetno ceni srpskog internacionalca i da namerava da pojača napadačku formaciju tima za nastup u Ligi šampiona sledeće sezone. Žigić je, kako se navodi, imao izuzetno lošu godinu u Valensiji i u anketi na internet sajtu www.goal.com proglašen je za najveće razočaranje španskog prvenstva u tekućoj sezoni.

Visoki napadač je na samo tri utakmice bio starter u timu Valensije, dok je na 11 susreta ušao u igru sa klupe za rezervne igrače. Srpski reprezentativac je u španskom prvenstvu postigao samo jedan gol, dok je u Kupu Kralja četiri puta bio strelac.

U dosadašnjoj karijeri 27. godišnji napadač je osim za Valensiju, u koju je prešao za obeštećenje od 20 miliona evra, igrao za srpske klubove AIK iz Bačke Topole, Kolubaru iz Lazarevca, Spartak iz Subotice, Crvenu zvezdu, crnogorski Mornar i španski Santander.

Nju Orleans i San Antoniou drugoj rundi

Košarkaši San Antonija plasirali su se u polufinale drugog kruga plej-ofa Zapadne konferencije, pošto su pobedili Feniks sa 92:87 i tako trijumfovali sa 4:1 u seriji.

Ekipu su do pobede predvodili Toni Parker sa 31 poenom i Tim Dankan sa 29 poena i 17 skokova, a San Antonio će se u sledećem krugu sastati sa Nju Orleansom, koji je pobedio Dalas sa 4:1 u seriji, nakon trijumfa 99:94.

Najefikasniji u Feniksu bio je Boris Dijav sa 22 poena. Ovo je četvrti put u poslednjih pet plej-of susreta da San Antonio izbacuje Feniks.

Kris Pol je u Nju Orleansu predvodio ekipu do pobede sa 24 poena, 15 asistencija, 11 skokova i bez ijedne izgubljene lopte. Dejvid Vest postigao je 25 poena, dok je Predrag Stojaković završio utakmicu sa 11 poena i šest skokova.

Najefikasniji u Dalasu bio je Dirk Novicki sa 22 poena i 13 skokova. Njegova ekipa sustigla je u poslednjoj četvrtini 17 poena zaostatka i prišla na tri u finišu meča, ali je Stojaković pogodio oba slobodna bacanja pet sekundi pre kraja i doneo pobedu timu.

Hjuston je kod kuće konačno zaigrao kako su navijači od njega očekivali i pobedio je Jutu 95:69. Trejsi Mekgrejdi bio je najefikasnij isa 29 poena, dok je Luis Skola završio utakmicu sa 18 poena i 12 skokova.

Juta sada vodi sa 3:2 u seriji, a sledeća utakmica na programu je u petak u Solt Lejk Sitiju.

Detroit je kod kuće lako pobedio Filadelfiju 98:81 i poveo sa 3:2 u seriji.

Vašington bolji od Klivlenda, Boston vodi protiv Atlante

Košarkaši Vašingtona pobedili su na gostovanju ekipu Klivlenda sa 88:87 u meču prve runde plej-ofa Istočne konferencije, čime su smanjili rezultat na 3:2 u seriji.

Junak dana bio je Keron Batler, koji je 3,9 sekundi pre kraja utakmice postigao koš za vođstvo Vašingtona 88:87. Klivlend je imao poslednji napad na meču, ali prvi strelac Kavalirsa Lebron Džejms nije bio precizan.

Batler, koji je postigao 32 poena, izjavio je posle meča da je tražio od Džejmsa da promaši kako bi dva tima odigrala i šesti meč.

"Pokušao sam u tim trenucima malo da iznerviram Lebrona. Rekao sam mu da promaši poslednji štu, jer će biti mnogo interesantnije ako budemo odigrali još jednu utakmicu i to u Vašingtonu", rekao je Batler posle meča.

Odličnu partiju u timu Vašingtona, pored Batlera, pružio je Dešon Stivenson koji je ubacio 17 poena i zabeležio pet skokova.

Najbolji strelac Klivlenda Lebron Džejms utakmicu je završio sa 34 poena, deset skokova i sedam asistencija. Srpski internacionalac Aleksandar Pavlović našao se na klupi Klivlenda, ali nije ulazio u igru.

Ekipa Bostona savladala je na svom terenu Atlantu sa 110:85 i povela u seriji sa 3:2. Najzaslužniji za pobedu domaćih Seltiksa bili su Pol Pirs sa 22 poena i Kevin Garnet sa 20 poena. Najefikasniji u timu Atlante bio je Džo Džonson sa 21 poenom.

Maveriksi otpustili Ejverija Džonsona

Uprava NBA ligaša Dalas Maveriksa otpustila je trenera Ejverija Džonsona.

Džonson je napustio klub posle dobrih rezultata u poslednje tri sezone, ali je vlasnik Maveriksa Mark Kjuban rešio da ga otpusti jer je nezadovoljan učinkom svog tima u plej-of serijama.

Dalas je u plej-ofu zabeležio skor od tri pobede i 12 poraza. U finalu 2006. godine Maveriksi su vodili protiv Majami Hita 2:0, ali na kraju nisu osvojili titulu šampiona.

Prošle sezone Golden Stejt je eliminisao Dalas u prvom kolu plej-ofa.

Maveriksi ove sezone nisu uspeli na gostovanjima da pobede Majami, Golden Stejt i Nju Orleans i protiv tih ekipa zabeležili su devet poraza.

Bivši bek San Antonija je u Dalas došao na početku sezone 2004-2005. godine, kao jedan od asistenata trenera Dona Nelsona, a trenerski posao započeo je u martu 2005. godine.

Džonson je u Dalasu za tri sezone zabeležio 194 pobede i 70 poraza, a u plej-ofu ima negativan rezultat od 23 pobede i 24 poraza.

Na pomolu trampa Intera i Reala

Italijanski fudbalski šampion Inter iz Milana ponudio je čelnicima Real Madrida švedskog reprezentativca Zlatana Ibrahimovića u zamenu za holandskog internacionalca Ruda van Nistelroja, objavio je danas španski dnevni list "Diario Sport".

Italijanski mediji početkom prošle nedelje objavili su da je Ibrahimovićev menadžer Mino Raiola razgovarao sa sportskim direktorom Real Madrida Predragom Mijatovićem i raspitivao se o uslovima za prelazak u "kraljevski" klub. Španski novinari tvrde da je Ibrahimović već saopštio vlasniku Intera Masimu Moratiju da je odlučio da napusti klub na kraju sezone i da je čelni čovek "crno plavih" odmah počeo da mu traži zamenu. Morati je, kako se navodi, spreman da, ukoliko Real Madrid prihvati predloženu "trampu", preuzme obavezu da Van Nistelroju isplaćuje godišnju platu od devet miliona evra.

Italijanski novinari tvrde da je Inter osim sa Van Nistelrojem, počeo pregovore i sa golgeterom engleskog Čelsija, reprezentativcem Obale Slonovače Didijeom Drogbom.

Devet zemalja podnelo kandidaturu za SP u košarci

Međunarodna košarkaška organizacija (FIBA) objavila je danas da je devet zemalja podnelo zvanične kandidature za organizaciju Svetskog prvenstva za seniore 2014. godine. FIBA je saopštila da je poslednjeg dana za podnošenje prijava za organizaciju 17. šampionata sveta, primila kandidature Grčke i Kine, a da je prethodno to učinilo još sedam zemalja. Pre Grčke i Kine dokumentaciju za organizaciju Mundijala podneli su Španija, Francuska, Italija, Danska, Rusija, Saudijska Arabija i Katar.

Proces podnošenja kandidatura za organizaciju šampionata sveta počeo je 10. januara ove godine, a konačnu odluku o domaćinu tog takmičenja FIBA će doneti u aprilu 2009. Sledeće prvenstvo sveta za košarkaše održaće se od 23. avgusta do 5. septembra 2010. godine u Turskoj.

Sutovski, Tregubov i Movsesjan u vođstvu

Na 9. pojedinačnom evropskom šahovskom prvenstvu, koje se igra u Plovdivu (Bugarska) od 20.-tog aprila do 4.-tog maja, u vođstvu su velemajstori Sergej Movsesian, Emil Sutovski i Pavel Tregubov sa osvojenih po 6.5 poena iz 8 partija.

Na turniru učestvuju: Movsesian Sergej 2695, Valejo Pons Francisko 2684, Volokitin Andrej 2684, Almasi Zoltan 2674, Nikolić Predrag 2674, Akopian Vladimir 2673, Fedorcuk Sergej 2671, Motilev Aleksandar 2666, Bologan Viorel 2665, Feorgijev Kiril 2665, Timofejev Artim 2664, Efimenko Zahar 2660, Roiz Majkl 2659, Tomasevski Evgenij 2658, Fresnet Loren 2656, Predojevic Borki 2651, Arescenko Aleksandar 2650, Mojsejenko Aleksandar 2650, Ivanisevic Ivan 2649, Sakajev Konstantin 2649 itd.