NA SVIM NASIM MESTIMA

SPORT

Broj 1179, 28. novembar 2008.

Partizan se oprostio od proleća u Evropi

Fudbaleri Partizana izgubili su večeras u Beogradu od Standarda iz Liježa sa 0:1 i time izgubili i teoretske šanse da se plasiraju u šesnaestinu finala Kupa Uefa.

Pobednički gol za šampiona Belgije na utakmici trećeg kola Grupe C postigao je u 36. minutu Brazilac Igor De Kamargu.

Partizan će poslednju utakmicu sezone na evropskoj sceni igrati 3. decembra kada će gostovati u Sevilji, ali bez Brzilca Žuke koji će taj meč propustiti zbog parnih kartona.

Meč u Španiji za "crno-bele" će biti samo prilika da poprave utisak u ligi Kupa Uefa u kojoj su poraženi i od Sampdorije u Beogradu, a zatim i na gostovanju Štutgartu.

Partizan je u duelu sa Standardom propustio priliku da ostane kandidat za jedno od prva tri mesta na tabeli Grupe, koja donose i opstanak na evropskoj sceni i na proleće.

Šansu je, međutim, ispustio već u prvom poluvremenu u kojem nije ni šutirao u okvir protivničkog gola.

Standard, takođe, nije briljirao, ali je iskoristio jedinu pravu priliku u prvih 45 minuta.

Dijumersi Mbokani je lako prošao pored Ivana Stevanovića i centrirao sa leve strane, a golman Partizana Mladen Božović pogrešno je procenio putanju lopte i skočio u prazno.

Zoran Tošić koji je na mestu levog beka Partizana bio umesto suspendovanog Ivana Obradovića, nije stigao da pokrije drugu stativu, te je De Kamargu sa pet metara glavom postigao jedini gol meča.

Trener Partizana Slaviša Jokanovića u drugom poluvremena je umesto Adema Ljajića u igru uveo Marka Jovanovića, i zato je Tošić vraćen u vezni red što je donelo mnogo opasnije napade domaćih.

Prvu ozbiljniju priliku "crno-beli" su imali u 53. minutu, kada je odbrana gostiju u poslednjim trenucima uspela da blokira šutove Tošića i Lamina Dijare iz opasnih situacija. Pet minuta kasnije Dijara nije uspeo da zahvati dobar centaršut Miloša Bogunovića.

Vrlo blizu izjednačujućeg golu Partizan je bio i u 61. minutu kada je Ljubomir Fejsa sa 20 metara snažno šutirao u donji levi ugao protivničkog gola, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Najbolju priliku srpski šampion imao je minut kasnije, kada se Tošićev šut sa 15 metara odbio od prečke.

Napadi Partizana su od tada bili sve slabiji, a Standard je polako preuzeo kontrolu nad igrom, te je u finišu meča mogao i do ubedljivije pobede.

Aksel Vicel je u 69. minutu sa pet metara prebacio gol Partizana, a u 81. je njegov snažan šut sa ivice kaznenog prostora Božović izbio u polje, dok je opasnost otklonio Srđa Knežević.

Partizan je poslednju priliku imao u 83. minutu, kada je Almani Moreira iz okreta neprecizno šutirao sa 12 metara.

Minut kasnije uzvratio je Stiven Defur, koji je sa 20 metara snažno šutirao u donji levi ugao gola Partizana, ali se Božović ispružio koliko je mogao i zaustavio taj pokušaj.

Božović se istakao i u 89. minutu, kada je odbranio šut De Kamargua. Nepun minut ranije Mbokani je sa 10 metara prebacio gol domaćih, ali su tri boda, ipak, otišla u Lijež.

Žuti kartoni: Fejsa, Gore, Jovanović, Đorđević, Žuka.

Partizan ostao na "zicer" od rušenja šampiona Evrope

Košarkaši Partizana su protiv šampiona Evrope odigrali herojski meč, a CSKA je svoj prvi poraz u novoj sezoni izbegao samo zahvaljujući tri uzastupno promašena šuta u poslednjim sekundama - 63:62 (19:17, 15:13, 18:22, 11:10).

U novoj ludnici u Pioniru, pred uobičajeno glasnih 6.000 navijača, "crno-beli" su praktično svih 40 minuta igrali egal sa najskupljim evropskim timom, a izjednačenje na 62:62 koje je Novica Veličković doneo na 1:58 do kraja najavilo je novu neverovatnu završnicu u mečevima Partizana.

Međutim, kao i nekoliko puta ove, ali i prošle sezone, izabranici Duška Vujoševića nisu uspeli da na takav način "prelome" meč Evrolige. U poslednjem napadu, na 11 sekundi do kraja Partizan je imao tri pokušaja da iz reketa stigne do fantastičnog trijumfa - ali su sve tri lopte završile na obruču.

Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Milenko Tepić sa 14 poena i Novica Veličković sa 10 poena uz sedam skokova. Na drugoj strani Lorbek i Planinić su postigli po 11 poena, a po 10 su dodali Zizis i Šiškauskas.

Trener Partizana Duško Vujošević ocenio je da su njegovi izabranici pružili veoma dobru partiju.

- Večeras se pokazalo koliko je mala granica između velike tuge i velike sreće u sportu" istakao je Vujošević.

Trener CSKA, trofejni italijanski stručnjak, Etore Mesina čestitao je igračima prvaka Evrope na pobedi "u sjanjom ambijentu".

- Nikada nije bilo lako trijumfovati u Pioniru, a večeras nam je to pošlo za rukom jer smo odigrali jako dobro, zaključio je Mesina.

U narednom kolu Partizan dočekuje turski Efes Pilsen.

Poraz crveno-belih u Belgiji

Crvena zvezda porazom u Belgiji počela je Evrokup. Prvak Belgije je gotovo sve vreme bio u vođstvu, maksimalno koristio loš procenat šuta crveno-belih i zasluženo stigao do pobede. Imali su crveno-beli sve vreme priključak, ali do samoga kraja nisu uspevali da naprve totalni preokret.

Zvezda je odlično ušla u utakmicu, iskoristila konfuziju u redovima domaćina i posle nepuna dva minuta povela sa 7:0. Pošto je post Belgijanaca trajala puna tri minuta, crveno-beli su imali priliku da uvećaju razliku. Ali, su je prokockali što je domaćin s dve trojke Matele kaznio i do kraja prve četvrtine se vratio u meč.

Sve do 16 minuta rivali su bili izjednačeni. Tada su počeli problemi crveno-belih sa napadom. Šarlroa je agresivnu igru u defanzivi platio sa tri lične greške Vilkinsona i Ridika, ali je otupio napad Zvezde, vezao nekoliko kontranapada i počeo da pravi razliku. Zvezda je teško nalazila put do koša, dok je Džonson sjajno dirigovao igrom domaćina koji je u 19 minutu poveo sa 35:27.

Kada se činilo da će Beograđani na odmor otići sa dvocifrenim minusom Marinović je uspešno pogodio, posle dobre odbrane ispratio ga je trojkom Kovač i minus Zvezde sveo na pet poena (33:38).

Ništa značajnije se nije promenilo ni u trećoj četvrtini. Zvezda je sve vreme kaskala za rivalom, ali je sa dve trojke Ovensa i solidnom odbranom održavala priključak.

Ipak, učenici dobro poznatog Dražena Anzulovića su preko takođe starih znanaca iz NLB lige Amerikanca Brojlsa i Hrvata Baraća u poslednji period ušli sa osam poena prednosti (54:46).

Marinovićeva trojka, zatim i lagano polaganje posle ukradene lopte unele su dodatno samopouzdanje u redove crveno-belih koje se ogledalo kroz zalaganje u defanzivi.

Crveno-beli su novom trojkom Ovensa prišli na 54:56, ali tada su opet vezali nekoliko loših napada i domaćin se u 35 minutu odlepio na 61:54. Ali, Zvezda nije odustajala.

Visok nivo u odbrani je zadržan, konačno je i u napadu bilo bolje tako da su crveno-beli 140 sekundi pre kraja bili na domak preokreta (63:62 za Šarlroa). Marinović je tada promašio slobodno bacanje, što je Matela kaznio trojkom. Zvezda je uspela da uzvrati, ali je Matela opet bio precizan.

Na 38 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene Zvezda je krenula u napad, ali Dragićević i Ovens nisu uspeli da dođu u poziciju za šut van linije 6,25 i šansa za priključak je otišla u nepovrat.

Crveno-beli su zatim napravili brz faul nad Volšom koji je imao polovičan učinak sa penala (69:64). Međutm, ni Ovens nije bio bolji. Ponovo se Volš našao na liniji slobodnih bacanja, ovoga puta oba puta pogodio i ispostavilo se stavio tačku na meč.

Rezultati utakmica u svim grupama

Fudbaleri Rome savladali su u gostima rumunski Kluž sa 3:1 i pobedom u petom kolu Lige šampiona preuzeli od Čelsija lidersko mesto na tabeli Gru-pe A.

Čelsi je igrao nerešeno na gostovanju Bordou 1:1 i propustio i drugu priliku da obezbedi učešće u osmini finala takmičenja.

Londonski tim će u poslednjem kolu dočekati Kluž, jedini tim iz Grupe koji nema šanse da se plasira među 16 najboljih timova Lige šampiona.

Kluž je zbog poraza od Rome, koju je u prvom meču kao gost neočekivano pobedio sa 2:1, izgubio i šanse da se dokopa trećeg mesta i plasmana u Kup Uefa.

Najzaslužniji za pobedu Rome bio je dvostruki strelac Mateo Brigi, koji je golove postigao u 11. i 64. minutu. U listu strelaca se u 23. minutu upisao i kapiten Rome Frančesko Toti.

Jedini gol za Kluž postigao je Jusuf Kone u 30. minutu.

Roma zato sada ima osam bodova, jedan više od Čelsija i dva od Bordoa kome će gostovati u poslednjem kolu. Kluž ima tri boda manje od Bordoa od koga je prethodno dva puta izgubio.

Bordo je do boda na utakmici sa Čelsijem došao zahvaljujući golu Alua Dijare u 83. minutu kada je francuski "vezista" iskoristio dobar centaršut Joana Gurkufa iz kornera.

Čelsi je prethodno poveo golom Nikole Anelke u 60. minutu. Utakmicu je završio sa 10 igrača na terenu, pošto je četiri minuta pre kraja regularnog toka meča isključen Frenk Lampard.

Liverpul i Atletiko među 16 najboljih

Fudbaleri Liverpula i madridskog Atletika pobedili su Olimpik iz Marselja, odnosno PSV iz Ajdhovena i posle pet kola u Grupi D izborili plasman u osminu finala Lige šampiona.

Liverpul je do pobede nad Olimpikom došao zahvaljujući golu kapitena Stivena Džerarda u 23. minutu. Džerard je iskoristio dodavanje Ćabija Alonsa i glavom postigao jedini gol utakmice.

Atletiko je pred praznim tribinama madridskog stadiona "Visente Kalderon" slavio golovima Simaa Sabrose u 14. i Maksija Rodrigesa u 28. minutu.

Utešni gol za PSV postigao je u 47. minutu Dani Kovermans, a asistent je bio srpski reprezentativac Danko Lazović.

Madridski tim je pred praznim tribinama igrao zbog kazne Evropske fudbalske unije (UEFA) koja je Atletiko izrečena zbog nereda na tribinama na oktobarskoj utakmici sa Olimpikom.

Atletiko i Liverpul će se tako u poslednjem kolu boriti za prvo mesto na tabeli Grupe na kome je trenutno, zbog za gol bolje gol razlike, španski tim.

Olimpik i trenutno poslednjeplasirani PSV, koji ima lošiju gol razliku, ali i učinak u međusobnim duelima sa francuskom ekipom, boriće se za treće mesto i mesto u Kupu Uefa na proleće.

PSV će biti domaćin Liverpulu, dok će Olimpik ugostiti Atletiko.

Barseloni prvo mesto, Šahtjoru Kup Uefa

Fudbaleri Barselone pobedili su u Lisabonu domaći Sporting sa 5:2 i obezbedili osvajanje prvog mesta na tabeli Grupe C Lige šampiona.

Barselona i Sporting su još ranije obezbedili plasman u osminu finala takmičenja.

Treće mesto i nastup u Kupu Uefa na proleće kolo pre kraja prve faze takmičenja obezbedio je ukrajinski Šahtjor, koji je u Donjecku uz tri gola Brazilca Žadsona deklasirao Bazela sa 5:0.

Žadson je golove postigao u 32, 65. i 72. minutu. Strelci za Šahtjor bili su i Brazilac Vilijan u 51. i rezervista Jevgenij Seleznjov u 75. minutu.

Barselone je, sa druge strane, u Lisabonu morala da se pomuči za pobedu, iako je zahvaljujući golovima Tijerija Anrija u 13, Žerara Pikea u 17. i Lionela Mesija u 49. minutu povela sa 3:0.

Sporting je, međutim, opasno ugrozio vođstvo gostiju, pošto je u samo dva minuta postigao dva gola. Strelac prvog je u 65. minutu bio Miguel Veloso, a u 66. se u listu strelaca upisao i Lidson.

Barselona je, ipak, samo minut kasnije vratila dva gola prednosti, pošto je Marko Kaneira zatresao sopstvenu mrežu.

Konačan rezultat postavio je Bojan Krkić u 73. minutu kada je bio precizan sa penala, koji je i dosuđen zbog prekršaja Ruija Patrisija nad Špancem srpskog porekla. Patrisio je zbog tog starta dobio i crveni karton.

Inter u osmini finala uprkos neočekivanom porazu

Fudbaleri Intera neočekivano su u Milanu izgubili od Panatinaikosa sa 0:1, ali su uprkos porazu u petom kolu Grupe B obezbedili učešće u osmini finala Lige šampiona.

Mesto među 16 najboljih ekipa takmičenja Interu je doneo nerešen ishod duela Anortosisa i Verdera iz Bremena u Nikoziji - 2:2.

Inter sada ima osam bodova, jedan više od Panatinaikosa i dva od Anortosisa.

Prvak Italije će, ipak, na kraju prve faze sigurno biti među dve prvoplasirane ekipe Grupe, pošto će Panatinaikos u poslednjem kolu dočekati Anortosis.

Verder je izgubio šanse da se domogne osmine finala.

Pobedu Panatinaikosu u Milanu doneo je pogodak Španca Hosea Sarijegija u 69. minutu.

Sarijegi je tada prvi stigao do lopte koju je, posle šuta glavom Janisa Gumasa, u polje izbio golman Intera Žulio Sezar.

Panatinaikosu će zato u duelu sa Anortosisom, od koga je kao gost izgubio sa 1:3, biti dovoljan i bod za plasman u osminu finala.

Anortosis je u poslednje kolo mogao da uđe i sa boljim šansama, ali je na meču sa Verderom ispustio vođstvo od 2:0 do koga je došao zahvaljujući golovima Nikosa Nikolaua i Brazilca Savija u 62. i 68. minutu.

Verder je, ipak, uspeo da zahvaljujući golu Brazilca Dijega sa penala u 72. minutu zaostatak smanji na 1:2.Potom i da golom Uga Almeide u 87. minutu stigne i do izjednačenja i šanse da se u poslednjem kolu izbori za treće mesto i nastup u Kupu Uefa na proleće.

Za Krasića i Jovanovića 30 miliona evra

Tržišna vrednost dvojice reprezentativaca Srbije Miloša Krasića i Milana Jovanovića, koji će sasvim sigurno u zimskom prelaznom roku promeniti klubove, u ovom trenutku ukupno iznosi oko 30 miliona evra!

Sjajne igre u belgijskom prvenstvu, kao i činjenica da je postao možda i najjači adut selektora "orlova" Radomira Antića, naterale su čelnike Standarda da za usluge Milana Jovanovića traže nešto manje od 15 miliona evra.

Slična je situacija i sa Milošem Krasićem, desno, pošto su rukovodioci moskovskog CSKA već odbili ponude Porta i Verdera iz Bremena, uvereni da će na njihovu adresu stići dopis iz Mančester junajteda, čiji skauti prate plavokosog vezistu.

U ovom trenutku nešto manje vredi vezista Fiorentine Zdravko Kuzmanović, koji je pod prismotrom Reala, Arsenala, možda i Milana.

Iako već godinu dana odolevaju brojnim ponudama, čelnici Partizanovog rivala u UEFA kupu moraće da se pomire sa činjenicom da neće moći da zadrže Milana Jovanovića, pogotovo što mu je cena duplirana. U redu za Laneta stoje PSV, Fenerbahče, Marsej, Šalke i Hamburg.

Belgijsku ligu sam prevazišao posle šest meseci. Brzo sam shvatio da nemam konkurenciju, ali sam prestao da se opterećujem odlaskom iz Standarda. Kada god sam nešto pričao, posao nije završen. Posle svega što mi se desilo uprava kluba odredila je obeštećenje od 14 miliona evra. I pored svega, verujem da ću promeniti klub - rekao je nedavno Milan Jovanović (dole).

Priznati srpski menadžer Zoran Stojadinović u razgovoru za Pres kaže da Krasić i Jovanović mogu da igraju u najjačim evropskim klubovima i da ne bi bilo nikakvo iznenađenje ako njihova cena poraste do astronomskih 20 miliona evra.

Prema njegovim rečima, tek treba očekivati ekspanziju srpskih igrača na evropskom tržištu, pogotovo zbog prelaska Zorana Tošića i Adema Ljajića u Mančester junajted.

- Niko ne može sa sigurnošću da kaže kolika je cena Krasića i Jovanovića. To su igrači koji mogu da zaintrigiraju i timove poput Mančestera i Liverpula, spremne da plate 20 miliona evra. Mnogo toga se lepog dešava u poslednje vreme, a transferi Tošića i Ljajića samo će povećati cenu naših igrača. Primera radi, zašto bi se Vojvodina odrekla mladog Aleksića za tri ili četiri miliona evra, kada je on u Ljajićevom rangu - napominje Zoran Stojadinović.

On dodaje da će dobar posao u zimskom prelaznom roku napraviti i kapiten Crvene zvezde Nenad Milijaš, ali da je iluzorno očekivati da će najtrofejniji srpski klub za njega dobiti pet miliona evra.

- Voleo bih da Crvena zvezda dobije i 15 miliona, međutim to je moguće samo ako žele da Milijaša prodaju u Rusiju. Koliko znam, njemu se tamo ne ide, a ostali nisu toliko platežno moćni.

Da se ne lažemo, za njega nisu zainteresovani Bajern ili Real, već klubovi koji mogu da plate dva miliona. To je realnost. Najveći transfer od srpskih igrača letos je ostvario Miralem Sulejmani, koji je iz Herenvena prešao u Ajaks za 16,8 miliona evra...

Međutim, menadžer Dejan Joksimović, koji zastupa interese Miloša Krasića, kaže da bi na cenu njegovog klijenta mogla da utiče i finansijska kriza.

- Recesija se oseća u mnogim evropskim klubovima. Situacija oko Krasića biće poznata do kraja nedelje. On je u izboru ruskih novinara četvrti igrač lige, a ispred je kapitena Zenita Timoščuka i Andreja Aršavina. Njemu uskoro ističe ugovor, tako da ljudi iz CSKA moraju da se izjasne - jasan je Joksimović.

Bolje da je Marko u Zvezdi, nego u kafanama i kafićima

Novi predsednik Crvene zvezde Den Tana tvrdi da Miroslav Mišković uopšte nije zainteresovan za privatizaciju Zvezde.

- Pričali smo baš pre nekoliko dana i dotakli smo se teme privatizacije. Čovek mi je otvoreno rekao: "Imam stotine i stotine hektara zemljišta u regionu, šta će mi još 10-15 hektara? To zemljište mi treba kao rupa u glavi. Drago mi je što mi je sin u Zvezdi, što je vezan za sport i što ne gubi vreme po kafanama i kafićima" - preneo je Den Tana reči Miškovića iz njihovog privatnog razgovora u emisiji "Direktno" Studija B, u kojoj se govorilo o stanju u srpskom fudbalu, pre svega vodećim klubovima Partizanu i Crvenoj zvezdi.

Den Tana, desno, je preneo i Miškovićevo mišljenje da bi u nekoj budućoj privatizaciji akcije ili deonice kluba trebalo da dobiju oni koji su gradili ime kluba, a da većinski paket akcija (51 odsto) treba da se ponudi većem broju kompanija.

- Niko od fudbala nije zaradio, niti će, osim nekih menadžera i nekih fudbalera. Fudbalu se daje. Pa, pogledajte u Engleskoj, svi najveći klubovi su privatizovani i to od stranaca, koji čak nemaju ni prebivalište u Velikoj Britaniji, naglasio je Den Tana.

Predsednik Crvene zvezde ne vidi kao problem to što je novi član uprave njegovog kluba Duško Sekulić, koji je navodno partizanovac.

- Slušajte, ja ovde ljude ne poznajem. Imao sam jedan intervju sa njim i video sam da je reč o ozbiljnom čoveku, koji hoće da pomogne i uloži novac- objasnio je Den Tana.

Boston nastavio seriju

U američkoj profesionalnoj ligi (NBA) košarkaši Bostona pobedili su Golden Stejt sa 119:111, i tako zabeležio šestu uzastopnu pobedu.

U Klivlendu je Le Bron Džejms igrao samo 17 minuta, najmanje u svojoj karijeri, ali je za to vreme postigao 14 poena i pomogao ekipi da pobedi Oklahomu sa 117:82.

Najefiksniji u pobedničkoj ekipi bio je Zidrunas Ilgauskas sa 17 poena, a svih 12 igrača se upisalo u strelce u šestoj utakmici koju nisu izgubili na svom terenu.

Košarkaš iz Srbije Aleksandar Pavlović igrao je Klivlend 18 minuta i postigao četiri poena.

Memfis je izgubio od Jute sa 100:117, a košarkaš Darko Miličić, na slici desno,  je za poraženi tim igrao 19 minuta i postigao sedam poena, dok Marko Jarić za 11 minuta nije uspeo da pogodi koš.

Napuštam fudbal ako Ronaldo ne osvoji Zlatnu loptu

Trener fudbalskog šampiona Evrope Mančester junajteda Aleks Ferguson rekao je da će biti šokiran ukoliko Kristijano Ronaldo ne osvoji Zlatnu loptu, koja se dodeljuje najboljem fudbaleru Evrope. Fudbaler Mančester junajteda Kristijano Ronaldo prošle sezone postigao je 42 gola u svim takmičenjima za klub i bio je jedan od najzaslužnijih za osvajanje titule šampiona Evrope, kao i Premijer lige.

Trener Mančestera smatra da portugalski reprezentativac zaslužuje titulu najboljeg igrača Evrope.

- Ako Ronaldo ne osvoji Zlatnu loptu prestaću da se bavim trenerskim poslom, rekao je uz osmeh Ferguson u izjavi za Skaj Italija.

Fudbaler Barselone Lajonel Mesi, napadač Liverpula Fernando Tores, kao i golman Real Madrida Iker Kasiljes glavni su Ronaldovi konkurenti za prestižni trofej koji svake godine dodeljuje Frans fudbal.

Fudbaleri Mančestera u sredu su u petom kolu Grupe E Lige šampiona odigrali 0:0 sa Viljarealom, posle čega su obe ekipe izborile plasman među 16 najboljih ekipa. To je bio četvrti uzastopni međusobni meč koji su španska i engleska ekipa odigrale bez golova.

- Zaslužili smo bolji rezultat. U drugom poluvremenu imali smo više loptu u posedu, ali zadovoljan sam igrom moje ekipe. Kontrolisali smo meč. Mislim da su oni srećni nerešenim rezultatom, rekao je Ferguson.

Ne znam šta je s Drogbom, ne spavam s njim!

Menadžer Čelsija Luis Felipe Skolari burno je reagovao na glasine da je napadač ekipe Didije Drogba pregovarao sa čelnicima Intera oko transfera na "Đuzepe Meacu". Kako prenosi "Skajsports Italija" direktor Intera Marko Branka i agent Žozea Murinja Žorž Mendez sastali su se sa reprezentativcem Obale Slonovače u jednom londonskom restoranu. Bivši menadžer Čelsija koji je imao jako dobru saradnju sa Drogbom u Londonu izjavio je da nije znao šta je radio i gde je bio Marko Branka pomenute večeri u Londonu.

Ništa bolje informisan nije ni sadašnji trener Čelsija Luis Skolari koji je novinarima ljutito odbrusio da nije Drogbina dadilja.

- Gde je bio Drogba? Nemam pojma, ja ne spavam s njim i ne izigravam policajca. Bolje pitajte izvršnog direktora i vlasnika kluba, ja sam samo trener", izjavio je brazilski stručnjak.

Skolari od svog dolaska u Čelsi i nije imao puno vremena da se posveti do nedavno najboljem fudbaleru ekipe, koji je što zbog povreda, što zbog loše naravi sve dalje od povratka u ekipu, a sve bliže odlasku sa "Stamford bridža".

U međuvremenu Drogba je odbio da komentariše medijske navode o sastanku sa čelnicima Intera o mogućem prelasku u redove italijanskog šampiona.

- Nemam komentar. Svi znate da mi ugovor sa Čelsijem ističe 2010. godine, a o navodnom sastanku nemam komentar, rekao je Drogba u izjavi za Skajsports.

Drogba je u svojoj karijeri igrao za Le Man, Gengamp i Marsej, a u Čelsi je došao 2004. godine. Za londonski klub odigrao je 115 utakmica i postigao 50 golova.

Jelena Dokić se sprema za Otvoreno prvenstvo Australije

Australijska teniserka Jelena Dokić (25) naporno trenira kako bi se naredne godine vratila u vrh ženskog tenisa.

Kako prenosi hrvatski sajt Indeks (indedž.hr), Dokićeva se sprema za australijsku turneju početkom godine, naročito za Otvoreno prvenstvo Australije, za koje bi trebalo da dobije pozivnicu organizatora.

Dokićeva je deo priprema odradila u Hrvatskoj sa trenerom Bornom Bikićem, a njen menadžer Met Hornsbi kaže da je ona danas mršavija 10 kilograma, prepuna motiva i garantuje da će se za godinu dana vratiti u krug najboljih svetskih teniserki.

"Jelena nikada nije imala problema oko treniranja. Uvek je želela da napreduje, ali neke okolnosti u životu su je sprečile na teniskom putu", rekao je Hornsbi.

Dokićeva je trenutno na 177. mestu VTA liste, a pre šest godina bila je četvrta igračica sveta. U karijeri je osvojila pet turnira.

Berbatov počeo da trenira

Fudbaler engleskog fudbalskog kluba Mančester junajted Dimitar Berbatov mogao bi da se vrati na teren u nedelju u utakmici sa gradskim rivalom Mančester Sitijem, rekao je menadžer Aleks Ferguson.

Povreda tetive kolena sprečila je bugarskog fudbalera da igra prošle nedelje sa Aston Vilom, kao i u utorak meč Lige šampiona sa španskim Viljarealom.

"Sa povredom tetive uvek morate da budete pažljivi. Ranije nije imao takvu povredu", rekao je Ferguson.

Berbatov je danas, posle dve nedelje pauze, počeo da trenira.

Medalje za pobednike verovatno od sledeće sezone

Vlasnik Formule jedan Berni Eklston izjavio je danas da očekuje da se već od sledeće sezone u uvede pravilo da šampion sveta bude vozač sa najvećim brojem osvojenih zlatnih medalja, koje će se dobijati za pobedu na svakoj trci.

Ekslton je dodao da se nada da će Svetska automobilistička federacija (FIA) na sastanku sledećeg meseca usvojiti njegov predlog. Tako će titula svetskog šampiona pripasti vozaču koji je zabeležio najviše pobeda u šampionatu, a ne kao do sada, onome koji je sakupio najviše bodova.

- Ta promena će se dogoditi. Sve ekipe su srećne zbog tog predloga. Dosta mi je više priča da nema preticanja na tabeli i da cele sezone jedan vozač drži prvo mesto, izjavio je Eklston.

Ove sezone šampion sveta postao je vozač Meklarena Luis Hamilton, koji je zabeležio pet pobeda, a ukupno 98 bodova. Njegov glavni konkurent Felipe Masa iz Ferarija imao je šest pobeda, ali je sakupio bod manje na kraju sezone.