PRIJAVITE SE NA VREME

SPORT

Broj 1198, 8. maj 2009.

Ćiro Blažević selektor Srbije?

Miroslav Ćiro Blažević bi nakon Svetskog prvenstva 2010. mogao postati selektor fudbalske reprezentacije - Srbije!

Tu informaciju je Jutarnjem listu ponudio "dobro obavešteni izvor iz Beograda, a nakon toga potvrdio i nezavisni izvor iz Zagreba".

"Vest je zaista izgledala se-nzacionalno, na prvi pogled gotovo neostvariva. Ali izvori su tvrdili da su čelnici Srpskog fudbalskog saveza 's trene-rom svih trenera' već uspos-tavili kontakt", tvrdi zagrebački dnevnik.

"Srbi me žele za selektora! Dobio sam dovoljno jasne signa-le s Terazija. Velika je to čast, znak da je Ćiro svuda dobrodošao", potvrdio je Blažević zagrebačkom dnevniku u telefonskom razgovoru, dok je ispijao kafu u sarajevskom hotelu Evropa. Selektorski posao u srpskoj reprezentaciji vrlo dobro obavlja Radomir Antić, ali je navodno poput Slavena Bilića najavio odlazak nakon Svetskog prvenstva u Južnoj Africi.

"Naglasite da je Antić vrhu-nski selektor, sjajan trener, ali nakon SP se izgleda vraća u Španiju, pa su se na Terazijama setili mene. Moram kazati da je to moja velika satisfakcija. U Hrvatskoj ste me proglasili starim, a vidite da sam još uvek u igri", rekao je Ćiro.

Na pitanje hoće li prihva-titi poziv ili "jasne signale" s Terazija, on je najpre rekao:

"Kad je život u pitanju, ja sam već u sudijskoj nadoknadi. Ali, nisam još u zadnjoj minuti. Realno, teško da će doći do realizacije. No, ponavljam, to je veliko zadovoljstvo, priznanje mom trenerskom opusu, mom radu. Eh, da sam malo mlađi! Ali ko zna da li bi me onda hteli", kazao je Blažević.

"Sine, sad je najvažnije da uspem s Bosnom i Hercegovinom. Ne daju mene moji Bosanci!

Sad, kad to procuri, nastaće pravi šou...

Kad sam došao za bosanskog selektora, ujedinio sam BiH, sad bih ujedinio Jugoslaviju, ha, ha, ha", našalio se na kraju Ćiro.

Partizan sve bliži odbrani Kupa

Posle pobede u polufinalu nad Banatom iz Zrenjanina sa 1:0 (1:0) "crno-belima" predstoji finale sa Sevojnom 20. maja i pohod na 11. trofej Nije Partizan kriv što Zvezdi ne ide pa ne ide, niti je kriv što će za rivala kao i prošle godine imati protivnika u meču u kojem je objektivno favorit u finalu 20. maja.

Prvak Srbije u ovom momentu nema dostojnog protivnika na domaćoj sceni. Sigurnim koracima Partizan hita ka odbrani trofeja u našem najmasovnijem takmičenju i ka 11. peharu, a njegovi navijači sa nestrplje-njem očekuju 20. maj.

Malo su rivali pružili u završnici Lav kupa Srbije, doduše, Partizan je igrao onoliko koliko mu je bilo potrebno da obezbedi pobedu, dok su se Zrenjaninci i u nastavku utakmice opredelili na bojažljivu igru koja na velikoj sceni ne donosi rezultat.

Ali, šta je tu je, Partizan će nastaviti svoj put a Zrenja-nincima ostaje da u neko novo vreme, po njih bolje, pokušaju i po peti put da se domognu bar finala. Jokanovićeva zamisao je bila ispravna da od samog starta krene sa najjačim snagama. Sa opredeljenjem da njegov tim mora da dobije ovu utakmicu, mladi stručnjak je od samog starta Vašingtonu i Dijari naložio da najveći deo vremena u prvih 45 minuta provedu ispred gola Zečevića.

Doduše, nije Partizan imao onoliko prilika koliko bi mogao da ima, jer je ispred sebe imao tim koji se uglavnom branio i zbog toga je viđeno malo šansi. Ipak, domaćin je već u 2. minutu posle prodora Dijare i solidnog šuta Fejse najavio da će kidisati ka golu Zrenjaninaca, da bi od tog momenta igra krenula drugim tokom, pa su se gledaoci uglavnom dosađivali. Ali, prava erupcija oduševljenja dogodila se u 20. minutu kada je oficijelni spiker objavio da je Sevojno izbacilo Zvezdu iz našeg najmaso-vnijeg takmičenja, pa je samim tim braniocu trofeja sada potpuno otvoren put ka još je-dnom slavlju.

Pomalo čudi da je Partizan najveći deo akcija u prvom poluvremenu izveo po desnoj stra-ni, a najmanji po levoj, gde ima reprezentativca Ivicu Obradovića koji se u prvom poluvremenu uglavom dosađivao.

Trenutak odluke u prvom poluvremenu dogodio se u 42. minutu pošto je mladi Nemanja Tomić prvo predriblovao Ivicu Milutinovića, zatim uputio dobar centaršut, najviši u skoku bio je Vašington, usledio je udarac glavom da bi golmanu Zečeviću prvo pomogao Zorić a zatim i Ljubomir Stevanović, koji su u prvi mah otklonili opasnost. U nastavku akcije Ivan Stevanović bio na pravom mestu i sa 34 metra matirao golmana Zrenjaninaca.

Treneri su i početak drugog poluvremena krenuli sa istim snagama jer objektivno nisu ni imali potrebu da menjaju sastave.

Oni su svoje pravo da naprave izmene iskoristili u u samom finišu meča ne zbog iscrpljenosti igrača, jer tempo nije bilo na visokom nivou, više zbog činjenice da su te izmene vršili ne bi li uneli promene u svojoj igri, u promeni ritma i stvaranja boljih prilika pred golom protivnika.

Imao je Partizan posle odlične akcije Obradovića i Vašingtona u 61. minutu sjanu priliku, koju nažalost Obradović nije iskoristio jer je njegov udarac sa sedam metara golman Zečević odbranio pošto se ispružio koliko je god mogao i vrhovima prstiju izbacio loptu u korner. Koji minut kasnije, domaćin je ponovo bio u dobroj prilici jer je Ivan Stevanović sa preko 25 metara uputio snažan i precizan udarac pa je golman Banata ponovo morao da interveniše kako bi spasao svoj gol. Međutim, najveću priliku da poveća vođstvo Partizan je propustio u 68. minutu posle centaršuta Tomića sa desne strane, Bogunovićev šut je bio snažan ali je greška bila saveznik Zrenjaninaca.

Agonija Crvene zvezde traje

Porazom 1:2 (0:0) od domaćeg člana Prve lige Srbija crveno-beli su propustili šansu da se plasiraju u finale Kupa i donekle spasu izgubljenu sezonu.

Do zasluženog trijumfa domaći su stigli golom Kamberovića u 90. minutu, stali u red za igranje u Evropi, zaradivši uz to i po 1.000 evra premije.

Njihovi mnogo skuplji rivali pokazali su da nisu dostojni Zvezdinog dresa i bili su podređen protivnik, posebno u završnici meča.

Prvi uzdah na prepunim tribinama izazvao je igrač domaćih Goločevac, koji je u 5. minutu posle brzog napada i dobrog pasa saigrača ušao u šesnaesterac ali je njegov šut sa 15 metara iskosa završio pored stative. Posle desetak minuta inicijative domaćih Zvezda je sredila redove i počela da preti golu domaćih. U 20. minutu, posle kiksa odbrane Sevojna, Pa-rker je izbio sam pred golmana Nikolića, ali je dao dug for i nije uspeo da ugrozi gol. Šest minuta kasnije Nikola Lazetić je zapretio udarcem iz šesnaesterca, ali je Nikolić bio dobro postavljen ispred svoje mreže.

Najozbiljniju priliku za vođstvo gosti su propustili u 37. minutu. Kapiten Milijaš je iz slobodnog udarca sa više od 20 metara ciljao rašlje, ali je njegov šut završio za malo iznad prečke. U nastavku igre dobar prodor Vranješa uz lošu zavr-šnicu Parkera nagovestio je ofanzivu favorita, ali je gol domaćih i dalje ostao začaran za zvezdaše. U 62. minutu nova bomba Milijaša, ovog puta iz trka sa 20 metara i odlična reakcija golmana Nikolića.

U jeku Zvezdinih napada ma-li stadion kraj valjaonice prolomio se od usklika oduševljenja. Na centaršut Jovičića iz dubine rezervista Vujović se našao potpuno sam na levoj strani. Fintom je oborio Sta-menkovića na zemlju, a zatim preciznim šutem pogodio mrežu - 1:0, senzacija na vidiku. Odmah posle toga strelac se povredio i napustio igru.

Crveno beli krenuli su u očajničke napade, a u 80. minutu Šišiš je sa četiri metra promašio ono što je bilo nemoguće promašiti. Samo trenutak kasnije crnoputi Some u prvom dodiru sa loptom doneo je nadu Beograđanima. Utrčao je na pas Oumarua i iz blizine savladao Nikolića, uz burne proteste domaćih igrača koji su smatrali da je bio u ofsajdu. Sam finiš je potpuno pripao Sevojnu. U 90. minutu Vukojičićev udarac izbliza Vranješ je izbacio sa gol linije, a već u slede-ćem napadu tribine su se ponovo digle na noge. Na prizeman centaršut sa levog krila utrčao je raspoloženi Kamberović i silovitim udarcem poslao loptu iza leđa Stamenkovića - 2:1.

Bi oje to znak da na stadionu počne slavlje, a preostala dva minuta zaustavnog vremena bila su nedovoljna deklasiranoj Crvenoj zvezdi bilo šta da izmeni.

Kako su i obećali , na tribinama stadiona u Sevojnu našla se nekolicina bivših asova crveno-belih koji su sve vreme bodrili svoje naslednike. Primećeni su: Vladimir Petrović, Ratomir Dujković, Nebojša Krupniković, Vladan Lukić, Goran Vasilijević, Ivan Adžić, Stevan Ostojić, Jovica Nikolić i drugi.

U loži na zapadnoj tribini stadiona u Sevojnu našla su se i dvojica ministara u Vladi Srbije: Dragan Šutanovac i Slobodan Milosavljević. Na tom delu tribina nalazio se i Den Tana, koji je zbog sukoba sa navijačima pre tri nedelje napustio vruću predsedničku fotelju na "Marakani".

Najvernije pristalice Crvene zvezde iz Beograda, njih oko 500 i juče su bili uz svoje ljubimce i sve vreme pesmom i skandiranjem davali im podršku.

"Delije" su bile smeštene u odvojenom delu na istočnoj tribini i korektno su bodrili igrače sa "Marakane".

Jokanoviću novi ugovor

Želja uprave Partizana je da produži saradnju sa sadašnjim trenerom Slavišom Jokanovićem, kojem ugovor ističe u junu naredne godine. Mladi stručnjak je na pragu da uđe u istoriju kluba iz Humske kao jedini šef stručnog štaba koji je osvojio dve duple krune sa crno-belima, i to samo za dve sezone.

Zato i ne čudi stav predsednika Dragana Đurića, koji je rekao da će Jokanoviću ponuditi novi trogodišnji ugovor. - Kao što smo učinili sa Moreirom, tako bih voleo da i sa Jokanovićem potpišemo novi ugovor. Uskoro nas očekuju razgovori o nastavku saradnje, a verujem da će on prihvatiti našu ponudu - rekao je Đurić.

Činjenica je da je Jokanović u dosadašnjim izjavama govorio da će u Humskoj ostati dok god se to od njega bude tražilo, ali ne treba zanemariti činjenicu da su za usluge srpskog stručnjaka zainteresovani i neki evropski klubovi. Još jesenas se govorilo da je Temišvar voljan da angažuje trenera Partizana. Ipak, tada je to više ličilo na propagandni rat Rumuna, s obzirom na to da su se u direktnom duelu sa crno-belima borili za plasman u grupu Kupa UEFA. Nedavno je bilo spekulacija da bi čelnici povratnika u špansku elitu, Tenerifa, rado angažovali srpskog stručnjaka. Naime, sadašnjem šefu struke Hozeu Luisu Kasta-njeru ovog leta ističe ugovor sa popularnim "el teteom", pa se uzimajući u obzir da je Jokanović četiri godine, možda i najbolje u istoriji kluba, nosio plavi dres ostrvljana. Čini se da je trener Partizana ipak najbliži varijanti da ostane u klubu, a to potvrđuje i činjenica da je već počeo sa planiranjem priprema za kvalifikacije u Ligi šampiona.

Što se tiče odlazaka iz redova srpskog šampiona, sasvim je izvesno da će Humsku napustiti reprezentativni bek Ivan Obradović, za koga ponude stižu iz velikih evropskih klubova, moskovskog CSKA, Totenhema, Verdera... Odrešene ruke imaće i Brazilac Žuka, naravno ukoliko stigne odgovarajuća ponuda, dok je plan rukovodstva crno-belih da se ostatak ekipe zadrži na okupu.

Srbija 23. na rang listi FIFA

Reprezentacija Srbije zauzima i dalje 23. mesto sa 819 bodova na najnovijoj rang listi Međunarodne fudbalske federacije (FIFA), na kojoj su ostale nepromenjene pozicije prvih 39 selekcija. Aktuelni prvak Evrope Španija u poslednjih 11 meseci zauzima prvo mesto na rang listi, ispred Nemačke, Holandije, Brazila i Italije.

Navijač Arsenala izvršio samoubistvo

Sulejman Omondi, 29. godišnji navijač Arsenala iz Najrobija, izvršio je samoubistvo nakon eliminacije engleskog kluba u polufinalu Lige šampiona.

Omondi je posle poraza "tobdžija" od Mančester Junajteda (3:1) popio pilule koje su izazvale trovanje. Kenijska policija ga je pronašla u stanu, u delu Najrobija u kojem žive pripadnici srednjeg staleža.

Jelena izgubila od Kuznjecove

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u polufinale NjTA turnira u Rimu, pošto je izgubila od Ruskinje Svetlane Ku-znjecove sa 6:1, 7:6 (3), posle je-dnog časa i 29 minuta igre. Kraj snova o odbrani titule znači i gubitak puno bodova, što uz neuspeh u Štutgartu znači da "Džej Džej" preti opasnost od pada na listi.

Početak meča je najavio laku pobedu Ruskinje, koja je di-ktirala tempo i silovitom igrom onemogućila Jankoviće-vu da pokaže bilo šta osim neuspešne defanzive u prvom setu. Takav odnos snaga doneo je Jeleni samo jedan gem, a Kuznjecovoj ekspresnih 6:1 za samo pola sata igre. O tome ko je vodio glavnu reč govore i statistički podaci - Kuznjecova je uprkos 30 neiznuđenih grešaka stigla do pobede zahvaljujući istom broju vinera, dok je Jelena upisala samo 14.

Naša najbolja teniserka se probudila u drugom setu, promenila je taktiku, zaigrala je agresivnije, ali je uspela samo da održi razmenu brejkova i izgubi u odlučujućem 13. gemu. Turnir u Rimu igra se za ukupni nagradni fond od dva miliona evra.

Srpska teniserka Jelena Janković ocenila je da je uzrok njenog poraza od Ruskinje Sve-tlane Kuznjecove u četvrtfinalu turnira Masters serije u Rimu pogrešna taktika kojom je počela meč.

"Od starta sam taktički igrala pogrešno. Igrala sam onako kako njoj odgovara, a Svetlana je snažnija od mene. Danas je bio njen dan, bila je bolja, zaslužila je da pobedi", rekla je Jankovićeva na konferenciji za novinare .

"Igrala je zaista dobro. Dobro je udarala lopticu, nije mi dozvolila da igram svoju igru, posebno u prvom setu. Kasno sam se probudila, iako sam u drugom setu imala dve set lopte za izjednačenje, ali ih nisam iskoristila", dodala je četvrta teniserka sveta.

Jankovićeva je tako izgubila priliku da turnir u Rimu osvoji i treću godinu uzastopce.

"Zaista sam želela da treći put uzastopce osvojim ovaj turnir, ali nije kraj sveta što nisam uspela. Bitno mi je samo da uživam u svom tenisu i budem srećna. Neko mora da izgubi, a danas sam to bila ja", pomirila se Jankovićeva sa porazom.

Kuznjecova je bila presrećna posle osme uzastopne pobede na zemljanom terenu na kome je prošle nedelje osvojila i turnir u Štutgartu. Upitana da li ima šanse da osvoji titulu u Rimu, osma teniserka sveta je kazala: "Definitivno".

"Prošle nedelje sam igrala odlično, u Rimu napredujem iz meča u meč, navikla sam se na podlogu. Radujem se novim mečevima", istakla je Kuznjecova.

Teri: Sudija je kriv; Gvardiola: Kakvi penali?

Dvomeč Barselona Čelsi podigao je mnogo više prašine od drugog polufinalnog duela Lige šampiona. "Plavcima" je zamereno to što su igrali nestvarno defanzivan i prilično dekadentan fudbal na Nou Kampu, Kataloncima to što nisu umeli da se snađu protiv toliko čvrstog rivala, ipak ubedljivo najviše kritika, i to poprilično opravdanih, zaradio je arbitar Tom Hening Overebo. Inijestin gol u 183. minutu dvomeča rezultatski je završio posao, ali mnogi misle da je za dalji plasman Barse isključivi krivac "čovek u crnom".

Kapiten Čelsija Džon Teri direktno je optužio arbitra da je krivac što klub nije izborio za plasman u finale Lige šampiona. "Ne mislim da se radi o zaveri, ali teško je ostati hladne glave, mi smo posle meča emotivno reagovali. Činjenica je da je pred 40.000 ljudi sudija šest puta pogrešio. U takvim situacijama uobičajeno je da barem jednom dosudi penal", rekao je Teri. Teri smatra da se njegova ekipa ravnopravno borila sa Barselonom u dve polufinalne utakmice.

"Ne želim da koristim reč 'prevara', ali mi želimo pošteno suđenje. Dokazali smo u ovim mečevima da možemo da pariramo Barseloni. Oni nisu stvorili šansu za 93 minuta, ali da smo dobili jedan od mnogobrojnih penala vodili bismo sa 2:0 i tako prošli u finale. Kada igrači konstantno prave greške treneri ih izostavljaju iz tima, a sudije su nagrađene suđenjem velikih utakmica", dodao je on.

Takođe, Teri je kritikovao Evropsku fudbalsku uniju (UEFA) što je suđenje tako važne utakmice poverila Heningu Ovrebu, a ne iskusnijem sudiji. "UEFA mora da bude jaka. Trebalo je da izaberu četiri najbolje sudije za polufinalne utakmice. Obe ekipe su sastavljene od iskusnih igrača, a takav meč moraju da sude iskusne sudije", rekao je on. Teri se osvrnuo i na suđenje prve polufinalne utakmice Lige šampiona između Arsenala i Mančester junajteda, ocenivši da je i na tom meču bilo mnogo sudijskih grešaka.

Kapiten Čelsija rekao je da razume reakcije svojih saigrača, pa tako i Drogbe koga su redari morali da spreče da ne dođe u kontakt sa norveškim sudijom. "Potpuno podržavam Drogbu. Videli ste sa kakvim žarom je igrao protiv Barselone, a tako je reagovao na kraju meča. Mislim da bi sudija trebalo da snosi posledice, a ne Didije, ali ni Čelsi koji nije prošao u finale", zaključio je Teri. Napadač Obale Slonovače, koji je propustio dve velike prilike da i bez penala obezbedi dalji plasman svojoj ekipi, nije bio raspoložen za davanje izjava, ali je zato ceo svet video kako okreće kameru ka sebi i viče "Nepravda! Ovo je j... nepravda!"

Kako pišu britanski mediji Drogba je nastavio da juri sudiju i u tunelu, ali ga nije ni pipnuo već je uputio nekoliko uvreda. Frenk Lampard je bio mnogo umereniji posle meča. "Ovo je veliko razočaranje. Nismo iskoristili nekoliko svojih prilika, a na kraju su nas 'šutnuli u zube'. Ipak, moramo da budemo profesionalci i nastavimo da verujemo da ćemo sledeće godine osvojiti Ligu šampiona. Ne bi imalo smisla da drugačije mislimo", rekao je Lampard.

Mihael Balak, igrač čije bi se učešće u drugoj utakmici polufinala moglo možda protumačiti kao greška sudije sa prvog meča, bio je možda i najbesniji na kraju meča. Balakov udarac je prethodio poslednjoj kontroverznoj odluci Toma Heninga, na koju je Nemac reagovao tako što se jedva suzdržao da ne udari arbitra.

"Ovo je neverovatno. Obično ne možete reći da je pogrešna ekipa prošla dalje, ali smo mi imali više šansi i zato smo zaslužili pobedu. Znamo da su oni sjajan tim i da znaju da igraju odličan fudbal, ali mi smo bili bolji", rekao je Balak. Podršku svojim igračima pružio je i Gus Hidink, koji je rekao da se na Stemfordu dogodila neviđena nepravda.

Iz tabora Barselone, očekivano, izjave su po protokolu. "Nadamo se da ćemo videti dobar Barsin fudbal na finalu u Rimu. Biće to duel dva najbolja tima na svetu. Čelsi je odličan tim i ima puno dobrih igrača koji su mnogo snažniji od nas. Mi smo gubili utakmicu, a oni su nas fantastično zatvorili i nisu nam dali da igramo našu igru. Počeo sam da razmišljam o onome što nam se desilo prošle godine. Međutim, imali smo veru i samopouzdanje, znali smo da odgovorimo, kao i mnogo puta do sada", rekao je Mesi.

Trener Barse Pep Gvardiola rekao je da je zapanjen dobrim rezultatima svoje ekipe i dodao da nije video penale. "Razumem da su razočarani, ali ja nisam video ni jedan penal. Što se nas tiče, lično, nisam očekivao ovako dobre rezultate u prvoj sezoni. Vodimo u Primeri, imamo šansu da osvojimo Kup kralja, a sada smo stigli i do finala Lige šampiona. Moram da kažem da je Čelsi stvarao šanse iz kontri, ali su bili previše zatvoreni. Očekivao sam veći pritisak, ali se to nije desilo. Čak i kada su imali igrača više ostajali su na svojoj polovini. Znali su da uvek možemo da zapretimo i poštovali su to do samog kraja. Mi uvek idemo napred, verujemo u sebe i to smo pokazali. Imamo snage i hrabrosti i to se isplatilo", rekao je Gvardiola.

Finalna utakmica Lige šampiona između Mančester junajteda i Barselone igra se 27. maja na Olimpijskom stadionu u Rimu, a engleska ekipa će pokušati da postane prva koja je odbranila trofej najelitnijeg evropskog takmičenja.

Košarka - plej of Partizan i Zvezda u finalu

Košarkaši Partizina plasirali su se u finale plej ofa Super lige Srbije, pošto su u Vršcu u četvrtoj utakmici savladali Hemofarm sa 77:69 .

Beogradski "crno-beli" su do finala stigli pobedom od 3:1 u polufinalnoj seriji.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Stefon Lazmi sa 20 poena i Uroš Tripković i Milenko Topić sa po 15 poena, dok je u ekipi Hemofarma Miljan Pavković postigao 19.

Košarkaši Crvene zvezde obezbedili su plasman u ovogodišnje finale plej ofa . Izabranici Svetislava Pešića savladali su FMP sa 55:50 (20:10, 16:11, 13:12, 6:17) i maksimalnim rezultatom 3:0 u seriji obezbedili duel u finalu sa Partizan.

Zvezda je od početka preuzela kontrolu, a gosti ni u jednom trnutku nisu bili u sta-nju da ugoroze vođstvo domaćeg tima. Zvezda je prvu deonicu rešila u svoju korist sa 20:10 da bi na poluvreme otišla sa 15 poena prednosti 36:21. FMP je tokom treće deonice imao i 18 poena minusa (42:24), a iako se u finišu deonice primakao na 11 poena minusa (44:33), Zvezda je u završnih deset minuta ušla sa prednošću od 16 poena 49:33.

Iako je praktično obezbedila pobedu, Zvezda se u završnoj deonici potrudila da obezbedi najveću prednost na meču i prednost zaokruži na 20 razlike (53:33). I pored toga, ekipa Svetislava Pešića dala je tek šest poena, pa su gosti iz Železnika odgovorili novom serijom i u finišu smanjili na svega sedam poena prednosti 53:46. Ipak, u preostala dva minta nije bilo dovoljno vremena da FMP dođe makar do produžetaka 55:50 za Zvezdu.

Najefikasniji u redovima pobedničkog tima bio je Vladimir Štimac sa 13 poena, Kešelj je ubacio 11, a Stević deset poena. U ekipi FMP-a bolji od ostalih bio je Protić sa deset poena, dok su Samardži-ski i Marković meč završili sa po devet ubačenih poena.

Zvezda će imati priliku da u finalu osvoji svoju 16. titulu prvaka, prvu posle ravno 11 godina.

Mlađi Đoković i Mađarovski iznenadili Zimonjića

Prvi nosioci u konkurenciji dublova na Otvorenom prvenstvu Srbije u tenisu Nenad Zimonjić i Danijel Nestor neočekivano su već na startu takmičenja završili učešće na prvom srpskom ATP turniru, koji se igra na terenima "Milan Gale Muškatirović" u Beogradu.

Zimonjića i Nestora su eliminisali Marko Đoković i Darko Mađarovski, koji su u meču prvog kola u konkurenciji dublova pobedili sa 2:1 (7:6, 2:6, 10:6) pošto su osvojili četiri posle-dnja poena.

Mađarovski i Đoković, brat Novaka Đokovića, u drugom kolu igraće sa Šveđaninom Johanom Bru-nstromom i Žan-Žilijen Rožerom sa Holandskih Antila.

Srbiju u konkurenciji dublova predstavljaju još David Savić i Nikola Ćirić, koji će u drugom kolu igrati sa Poljakom Lukašom Kubotom i Oliverom Marahom iz Austrije.

Kubot i Marah su ranije danas u prvom kolu eliminisali još jedan domaći tandem, Janka Tipsarevića i Viktora Troickog, pobedivši ih sa 2:0 (6:4, 1:6).

Ukupan nagradni fond turnira u Beogradu iznosi 450.000 evra.

Nismo odigrali ni blizu svojih mogućnosti

Teniser Srbije Nenad Zimonjić ocenio je, posle poraza u dublu na turniru u Beogradu, da on i njegov partner, Kanađanin Danijel Nestor, nisu igrali ni blizu svojih mogućnosti.

"Loše smo počeli meč. Naši protivnici su zasluženo pobedili", rekao je Zimonjić.

Na pitanje, o redosledu na ATP listi, na kojoj su trenutno drugi par, iza Amerikanaca Boba i Majka Brajana, on je odgovorio: "Nije važno da li ćemo nekoliko nedelja biti prvi, već kako ćemo završiti sezonu i odigrati velike turnire".

Nestor je istakao da su u meču s Mađarovskim i Đokovićem mnogo grešili.

"Počeli smo sporo. Bili smo psihički umorni, a na kraju meča veoma nervozni", rekao je Nestor.

Teniser Srbije Marko Đoković smatra da pobeda protiv prvih nosilaca u dublu na turniru u Beogradu "nije iznenađenje".

"Ovo nije iznenađenje. Biće ih još, jer ćemo osvojiti turnir. Ovo je realan rezultat", rekao je mlađi brat trećeg igrača sveta Novaka Đokovića.

Mađarovski je, ipak, ocenio da je i "sam duel sa Zimonjićem i Nestorom bio velika čast".

"Uopšte nismo razmišljali o pobedi. Igrali smo opušteno", rekao je Mađarovski.

Udovičić saopštio spisak za Grke

Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Dejan Udovičić (slika dole) saopštio je spisak igrača za utakmicu sa Grčkom u poslednjem kolu Svetske lige.

Najviše predstavnika u reprezentaciji po običaju imaće šampion Srbije Partizan: Slobodana Sora, Branislava Mitrovića, Duška Pijetlovića, Filipa Filipovića, Andriju Prlainovića, Živka Gocića, Marka Avramovića, Stefana Mitrovića, Nikolu Rađena i Milana Aleksića.

Udovičić je u tim uvrstio i Borisa Vapenskog, Marka Ćuka i Petra Fi-lipovića iz Vojvodine, Slavka Gaka iz Budvanske rivijere, Gojka Pijetlovića iz kluba Kataro i Slobodana Nikića iz Olimpijakosa. Utakmica će se igrati u utorak, 12. maja u Beogradu, a reprezentativci će pripreme početi dva dana ranije.

Srbija je sa tri pobede u dosadašnjem toku Svetske lige, dve nad Francuskom i jednom nad Grčkom, već obezbedila prvo mesto u svojoj grupi i učešće na Super finalu, koje će se od 16. do 21. juna igrati u Podgorici.

Seltiksi i Lejkersi izjednačili u polufinalu

Košarkaši Bostona pobedili su Orlando sa 112:94 i tako izjednačili na 1:1 u polufinalu plejofa Istočne konferencije NBA lige.

Aktuelne šampione je do pobede predvodio Redžon Rondo sa "tripl dabl" učinkom od 15 poena, 18 asistencija i 11 skokova, dok je Edi Haus ubacio 31 poen. Pobedi su doprineli i Rej Alen sa 22 poena i Kendrik Perkins sa 17 poena i devet skokova.

U ekipi Orlanda Rašard Luis postigao je 17 poena uz 10 skokova, Hidajet Turkoglu 14 poena a Dvajt Hauard dodao je 12 poena i 12 skokova.

Naredni, treci meč igra se u petak uveče u Orlandu.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su Hjuston sa 111:98 i tako izjednačili na 1:1 u polufinalnoj seriji plejofa Zapadne konferencije.

Najbolji u Lejkersima bio je Kobi Brajant sa 40 poena, dok je Pol Gasol dodao 22 poena uz 14 skokova.

U poraženoj ekipi istakli su se Ron Artest sa 25 poena i Karl Londri sa 21 poenomi 10 skokova.

Sledeći meč igra se u petak uveče u Hjustonu.

Aleksandru Pavloviću slomljen nos

Košarkaš Klivlenda Aleksandar Pavlović slomio je nos na prvoj utakmici njegove ekipe sa Atlantom u polufinalu plej-ofa istočne konferencije NBA lige.

Pavlović je povređen kada ga je krilni košarkaš Atlante Zaza Pačulija udario laktom u četvrtoj deonici utakmice na kojoj je Klivlend pobedio sa 99:72.

Trener Klivlenda Majk Braun očekuje da će Pavlović biti spreman za drugu utakmicu pošto je 25-godišnjem beku već stavljena zaštitna maska.

Pavlović, koji je prošle nedelje oženio dugogodišnji devojku, u prvom duelu Klivlenda sa Atlantom igrao je 12 minuta i zabeležio sedam poena i tri skoka.

Košarkaši Denvera pobedili su Dalas sa 117:105 i poveli sa 2:0 u polufinalnoj seriji. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Karmelo Entoni sa 25 poena, dok je za Dalas Dirk Novicki postigao 35 poena.