Džon Izner pobedio u maratonskom meču

Navratilova lakša 2.5 miliona evra

Duda odlučuje posle SP, Vujošević ide u CSKA

LA slavio titulu Lejkersa

SRBIJA GOLReprezentacija Srbije je neslavno završila učešće na Svetskom šampionatu. Naš nacionalni tim je u meču odluke izgubio od Australije 2:1 i već posle prvog kruga takmičenja mora da pakuje kofere.
"Orlovi" su na zemlju spušteni u trenutku kada ih je nacija već videla u osmini finala, a puleni selektora Radomira Antića su platili ceh brojnim promašajima u prvom poluvremenu.
Prvu šansu na utakmici imao je Miloš Krasić, koji je u 6. minutu sjajno prošao po levoj strani terena, dobro šutirao, ali golman Australije Švar-cer je loptu izbacio u korner. U 12. minutu Nikola Žigić je asistirao Krasiću, koji je izašao sam ispred Švarcera, lagano ga obišao, međutim, šutirao je pored gola. Minut kasnije "oziji" su prvi put zapretili, ali daleko od toga da je Stojković morao da brine za svoj gol.
Na sledeće uzbuđenje u kaznenom prostoru rivala nije se dugo čekalo. U 16. minutu Kuzmanović je, na asistenciju Ivanovića, bio neodlučan da li da šutira ili uposli Žigića, tako da je propala još jedna izgledna šansa.
Sjajnu priliku propustio je Branislav Ivanović u 22. minutu. Odlični Kuznamović je ponovo bio asistent, bek Čelsija je iskosa sa desne strane, sa pet metara, odlično ciljao, međutim Švarcer je instinktivno desnom ruko zaustavio njegov šut. Australijancima je zapretio i Nikola Žigić, koji se u 34. minutu našao sam u srcu šesnaseterca rivala, ali i ovaj pokušaj je završio pored stative.
Sudije su u 38 . minutu opravdano poništile pogodak Srbije, obzirom da se Krasić nalazio samo nekoliko santimetara iza poslednje linije odbrane Australije.
Najbolju priliku "oziji" su imali preko Kejhila u 32. minutu, koji je odlično reagovao na centaršut Brešana, ali njegov udarac glavom je otišao pored gola Stojkovića.
Najviši igrač Srbije Ži-gić je imao prvu šansu u drugom poluvremenu. Igrao se 53. minut, kada je napadač Birmingema iz solidne pozicije šutirao preko gola taličnog Švarcera. Kako je vreme prolazilo Australija je bila sve opasnija, a nagrada je stigla u 69. minutu.
Kejhil je pre Vidića došao do lopte koja je dobrih 20 metara putovala do našeg šesnae-sterca i sa 11 metara glavom matirao Vladimira Stojkovića. Novi šok usledio je posle samo 240 sekundi. Neoprezni Luković je u 73. minutu izgubio lo-ptu na našem delu terena, ona je stigla do rezerviste Australije Holmana, koji je iznenadio Stojkovića i sa 30-tak metara drugi put posla loptu u mrežu "orlova".
Nisu se naši momci predavali, iako je bilo vidljivo da je nervoza i te kako ušla u redove "orlova". Ređali su se napadi, ali nije se moglo više od počasnog pogotka Pantelića u 84. minutu. Iskosa sa desne strane Zoran Tošić je dobro šutirao, Švarcer je uspustio lotpu, na koju je natrčao iskusni napadač i iz neposredne blizine vratio nadu "orlovima".
Ipak, u preostalom delu meča stihijski napadi nisu urodili plodom, a ostaje nedoumica da li je sudija Lariondo oštetio Srbiju, obzirom da u 90. mi-nutu nije dosudio jedanesterac posle igranja rukom jednog igra-ča Australije.
Strelci: Kejhil u 69, Holman u 73. minutu, a Pantelić u 84. minutu za Srbiju. Stadion: "Mbombela" u Nelspruitu. Žuti kartoni: Bičamp u 48, Vilkšir u 50. minutu (Australija), Luković u 18, Ninković u 59. minutu (Srbija). Sudija: Horhe Lariondo (Urugvaj).
AUSTRALIJA: Švarcer, Nil, Kejhil, Čulina, Bičamp, Emerton, Vilkšir (od 82. Garsija), Kenedi, Valeri (od 66. Holman), Karni, Brešano (od 66. Čiperfild).
SRBIJA: Stojković, Vidić, Ivanović, Stanković, Luković, Jovanović, Žigić (od 67. Pantelić), Obradović, Krasić (od 62. Tošić), Ninković, Kuzmanović (od 77. Lazović).

ANTICSelektor Srbije Radomir Antić je istakao da nema ništa da zameri igračima.
- Fudbal je bio nepravedan prema nama. Odigrali smo kvalitenu utakmicu i momcima ne mogu da zamerim bilo šta. Imali smo mnogo šansi u prvom poluvremenu, nismo ih iskoristili i na kraju žalimo. Poručio bih narodu, koji sada sigurno tuguje, da u fudbalu ne pobeđuje uvek bolji istakao je Antić.
Selektor Srbije je rekao da poraz može da se posmatra iz više uglova.
- Australija je bila rasterećena, a izmenama su došli do svežine. Kejhil je kog prvog gola nadskočio našu celu odbranu. Ponavljam, ne mogu ništa da zamerim igračima, dali su sve od sebe. Kažnjeni smo na vrlo težak način. Ekipa je zaslužila mnogo više.
Pokušao je Antić izmenama da nešto promeni, ali nije vredelo.
- Nismo stali u drugom poluvremenu. Imali smo šanse, napadali, jer smo znali da nema mesta kalkulisanju. Nedostajala je preciznost u završnici akcija. Kada ekipa na SP stvori deset šansi i ne postigne gol, može samo da se konstatuje da je nedostajao faktor sreće.
Već na jesen Srbiju očekuje start kvalifikacija za EP.
- Treba da izvučemo zaključak sa Mundijala. Ostavili smo dobar utisak i mnogo naučili. Prvo da prespavamo, pa ćemo da vidimo kako da-lje napomenuo je Antić.

Prokletstvo

PANTELICMarko Pantelić je uneo živost, postigao gol, imao još dve šanse, ali je u obe sudija signalizirao ofsajd. Posle utakmice reči najpre nisu mogle da krenu, a onda je iskusni napadač istakao da je jutro pametnije od noći i da ne može da veruje da je ovakav epilog pravedan.
- Jako je teško. Četiri godine truda smo uložili da odemo na veliko takmičenje. Poslednje dve godine kroz kvalifikacije pogotovo, a onda, jedan gol te košta eliminacije - rekao je Pantelić.
- Uvek meni padne da govorim u teškim situacijama, kad je dobro onda ne pričam. Ali, da ne bi koristili neke teške reči, jutro je pametnije od ove večeri, još treba sabrati utiske i onda ćemo moći da kažemo nešto više.
Pantelić kaže da tokom priprema i Mundijala u timu nije po-stojao ni najmanji problem.
- Dali smo sve od sebe. Lako je biti general posle bitke i pametovati. Ova ekipa je htela, pokazala je želju, nije klonula posle prvog poraza, dobili smo Nemačku. Nije bio ni najmanji problem, poštovali smo se, respektovali sve odluke. Posle svega nisam mogao ni da gledam ni da slušam da li je bio penal ili nije. Ne mogu da verujem da je ovo pravda.
Opšti je utisak da su "orlovi" morali da igraju sa dva špica ili bar da Pantelić uđe ranije, ali ne umesto Žigića...
- Znate vrlo dobro da ne komentarišem te odluku i tako će biti i sada. Uvek ću poštovati svog trenera i povinovaću se njegovoj odluci. Nisam ja ovde zbog sebe, već zbog svoje zemlje, da predstavljam svoj narod. On je čovek koji odlučuje ko će da ide na teren i svako od nas mora da poštuje tu odluku kao što sam ja činio, iako to možda ponekad nije lako.
Za to što smo bili efikasni u kvalifikacijama, a na Mundijal i pored šansi postigli samo dva gola, iskusni fudbaler nije mogao da nađe adekvatne reči
- Odigrali smo mnogo dobrih 45 minuta, naše najbolje poluvreme, ali nismo iskoristili šanse i kad smo krenuli u drugo poluvreme to više nismo bili mi. Ne postoji adekvatna reč da se upotrebi kako bi opisao sve ovo.

ITALIJAFudbalska reprezentacija Slovačke pobedila je u Johanesburgu Italiju sa 3:2, u utakmici trećeg kola Grupe F i plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva.
Slovačka je tako, pored Paragvaja izborila plasman u osminu finala. Paragvaj je protiv Novog Zelanda u Polokvaneu odigrao bez golova.
Paragvaj je prvi na tabeli Grupe F sa pet bodova, Slovačka ima četiri, Novi Zeland tri, dok je aktuelni svetski šampion Italija poslednja sa dva osvojena boda.
Dvostruki strelac u pobedi Slovačke bio je Robert Vitek, u 25. i 73. minutu, dok je pobedu potvrdio "rezervista" Kamil Kopunek u 89. minutu. Golove za Italiju postigli su Antonio Di Natale u 81. i Fabio Kvaljarela u drugom minutu sudijske nadoknade.
Paragvaj i Slovačka će u osmi-ni finala igrati protiv prve dve ekipe iz Grupe E, u kojoj se takmiče Holandija, Danska, Japan i Kamerun.
U šestom minutu Slovaci su ozbiljno zapretili preko Mareka Hamšika, ali je iz voleja zamalo bio neprecizan. Posle prve sledeće ozbiljnije šanse Slovačka je povela. Danijele De Rosi je pogrešno dodao do Juraja Kucke, a ovaj je na ivici kaznenog prostora prosledio loptu do Viteka, koji je u 25. minutu zatresao mrežu.
U 41. minutu Martin Škrtel je igrao glavom ispred svog gola, kada je mogao da pogodi mrežu, ali je lopta, ipak, otišla preko prečke.
U drugom minutu sudijske nadoknade vremena Kucka je sa 20-ak metara pokušao da iznenadi Marketija, ali je lopta zamalo otišla pored stative.
Italija je do izjednačenja mogla u 67. minutu, Pepe je centrirao do Jakinte, ovaj je primio loptu na grudi i šutnuo iz voleja, ali je Martin Škrtel sa gol linije izbacio loptu u polje.
Slovačka je posle šest mi-nuta postigla drugi gol. Ponovo Kijelini nije dobro reagovao u odbrani, do lopte je došao Hamšik i proigrao Viteka, kome nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu.
Italija je posle toga pojačala napade, ali je gol postigla tek u 81. minutu. Jakinta i Kvaljarela su odigrali dupli pas, Kvaljarela je šutirao, ali je golman Slovačke odbranio njegov šut. Na loptu je natrčao Di Natale i lako postigao gol.
Kvaljarela je u 85. minutu postigao izjednačujući gol, ali je sudija Hauard Veb poništio pogodak zbog navodnog ofsajda.
Četiri minuta kasnije Slovaci su postigli odlučujući gol. Jedan igrač Slovačke je rukom iz auta ubacio loptu u srce šesnaesterca, do nje je došao Kopunek, koji je dva minuta ranije ušao u igru, i savladao nemoćnog Marketija.
Konačan rezultat postavio je Kvaljarela, odličnim udarcem sa oko 25 metara. Italija je do kraja imala nekoliko šansi, ali nije uspela da postigne treći gol, i tako neće odbraniti titulu svetskog šampiona.
Stadion: Elis Park. Gledalaca: 53.412.
Sudije: Hauard Veb, Daren Kan, Majkl Majkl Malarki (Engleska).
Žuti kartoni: Štaba, Vitek, Pekarik, Muha (Slovačka), Kanavaro, Kijelini, Kvaljarela, Pepe (Italija)
Italija: Marketi, Zambrota, Kanavaro, Kijelini, Krišito (Mađo od 46'), De Rosi, Montolivo (Pirlo od 56'), Gatuzo (Kvaljarela od 46'), Pepe, Jakinta, Di Natale.
Slovačka: Muha, Pekarik, Škrtel, Zabavnik, Durica, Štoh, Kucka, Štrba (Kopunek od 87'), Hamšik, Vitek (Petras od 90'), Jendrišek (Šestak od 90').

Jelena i Nole trećem kolu

Teniserka Jelena Janković plasirala se u treće kolo turnira u Vimbldonu, pošto je sa-vladala Aleksandru Vožnjak iz Danske sa 2:1 (4:6, 6:2, 6:4).
Jankovićeva je u Vimbldonu postavljena za četvrtog nosioca, a pobedila je 60. igračicu sveta, posle bolje igre u drugom i trećem setu.
U narednom kolu sastaće se sa Alonom Bondarenko iz Ukrajine, postavljenom za 28. nosioca, koja je pobedila Varvaru Lapčenko iz SAD sa 2:1.

BOZOLJACBozoljac namučio Federera u drugom kolu
Teniser iz Srbije Ilija Bozoljac izgubio je u drugom kolu Vimbldona od prvog nosioca, Švajcarca Rodžera Federera sa 6:3, 6:7 (4:7), 6:4, 7:6 (7:5).
Meč je trajao dva sata i 46 minuta, a Bozoljac je zabeležio čak 31 as udarac, naspram Federerovih 16.
Bozoljac je plasmanom u drugo kolo ponovio svoj najbolji rezultat u karijeri na prestižnom londonskom turniru.

Đoković u trećem kolu
Teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona, pošto je savladao Amerikanca Tejlora Denta sa 3:0 (7:5, 6:1, 6:4).
Đoković, koji je treći nosilac na turniru opravdao je ulogu favorita u ovom meču, protiv 29-godišnjeg Amerikanca, 97. na ATP listi.
U narednom kolu Đoković će se sastati sa pobednikom meča između Amerikanca Bredona Evansa, koji je 317. na ATP listi i Španca Alberta Montanjesa - 28. nosioca na turniru.

Ana Ivanović izgubila od izraelske teniserke
Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u drugo kolo grend slem turnira u Vimbldonu pošto je izgubila od Izraelke Šahar Per sa 0:2 (3:6 i 4:6) u setovima.
Perova, koja je 13. nosilac, u drugom kolu igraće protiv Nemice Anđelike Kerber.

Jovanovski nije prošla u treće kolo Vimbldona
Teniserka iz Srbije Bojana Jovanovski nije se plasirala u treće kolo turnira u Vimbldonu pošto je izgubila od Beloruskinje Viktorije Azarenke sa 0:2 u setovima (1:6, 4:6).
Beloruskinja je lako dobila prvi set, da bi Jovanovska, 107. na listi u drugom pružila malo veći otpor, ali je Azarenka, 14. nosilac ipak trijumfovala posle nešto više od sat vremena.

JELENA KRALJICABritanska kraljica Elizabeta druga došla je na Vimbldon, što je njena prva poseta tom teniskom turniru od 1977. godine.
Kraljica je došla da gleda meč Britanca Endija Mareja i Finca Jarka Niminena.
Elizabeta druga je sela u kraljevsku ložu na centralnom terenu neposredno pre nego što su igrači izašli.
Marej i Niminen su se okrenuli ka njoj i u isto vreme se naklonili, što je publika pozdravila ovacijama.
Kraljica je došla na centralni teren jedan sat pre prvih me-čeva.
Kada je došla do dela za članove, srela se sa zvezdama tenisa, uključujući Rodžera Federera, Venus i Serenu Vilijams, Endija Rodika i Jelenu Janković, kao i bivše osvajača Vimbldona, Martinu Navratilovu i Bili Džin King.
"Prvi put sam videla kraljicu Elizabetu drugu uživo i to je za mene izuzetna čast, jer sam se našla među igračima koje je ona pozdravila. Vimbldon je poseban iz više razloga, jedinstven je jer se igra na travi, ima dugogodišnju tradiciju, ali i zbog atmosfere kojom odiše celokupan turnir", rekla je Janković.
"Za mene Vimbldon ima i posebnu draž jer sam zajedno sa Britancem Džejmijem Marejom uspela da osvojim trofej u miks dublu, titulu na Vimbldonu koja pre toga za Britaniju nije osvojena više od 20 godina", pohvalila se teniserka iz Srbije.

VIMBLDON NAJDUZI MECAmerički teniser Džon Izner pobedio je Francuza Nikolasa Maua u najdužem meču u istoriji i plasirao se u drugo kolo, posle više od 11 sati.
Izner je pobedio sa 3:2 (6:4, 3:6, 6:7, 7:6, a u poslednjem setu bilo je 70:68, jer se nije igrao taj-brek).
Meč je prekinut kod izjednačenog rezultata u poslednjem setu - 59:59. Američki teniser imao je 112 asova, a Mau 103.
Meč je trajao 11 sati i pet minuta, a igrali su ga u tri dana. Samo poslednji set trajao je osam sati i 11 minuta.
Izner je posle meča rekao da je ponosan što je igrao ovaj meč, dok je Mau istakao da je "ovo najveći meč koji je ikada odigran".
Zvezde tenisa
ostale bez teksta
Aktuelne i bivše zvezde tenisa bile su zatečene mečom Amerikanca Džona Isnera i Francuza Nikolasa Maua koji su već ušli u istoriju ovog sporta sa najduže odigranim mečom, iako još nije gotov.
Zaprepašćeni teniseri bili su kratki u svojim komentarima susreta koji traje već dve večeri, a nastavlja se. Endi Rodik je samo rekao "nestvarno", Federer "apsolutno iznenađujuće", dok Venus Vilijams mi-sli da je meč "duži nego maraton".
Američki teniser je čak četiri puta u petom setu imao meč loptu, ali je Mau spasio sve poene. Ovaj susret je pobrao rekorde kako u trajanju igre tako i u postignutim gemovima.
Isner je postigao 98 asova, a njegov protivnik 95 i time obojica oborili rekord Iva Karlovića od 78. Isner je imao 218, a Mau 217 vinera.
"On je šampion. Mi smo se samo borili kao nikada do sada. Neko mora da pobedi", rekao je Mau nakon meča.
"Mi želimo još! Centralni teren!", skanidrala je publika, želeći da meč nastavi na glavnom terenu, na kome osvetljenje ne bi bilo problem, dok su se sudije i dva iscrpljena tenisera dogovarali da li da na-stave ili prekinu meč.
Drugi teniser na svetu, Rodžer Federer kazao je da je ostao bez reči posmatrajući susret Amerikanca i Francuza.
"To je iznad svega što sam ikad video i mogao da zamislim. Ja ne mogu da zamislim kako se njihova tela osećaju sutra, sledće nedelje, meseca. Ovo je neve-rovatan tenis", rekao je Federer.
Povodom istorijskog meča od izjasnio se i Džon Makenro.
"Ja sam iznenađen da ova dvojica još stoje. Može bilo ko od njih da propusti šansu da nastavi turnir, ali će uvek ostati u knjigama istorije", rekao je le-gndarni teniser.
Isner i Maua danas popodne nastavljaju iscrpljujući meč prvog kola turnira u Vimbldonu koji su započeli pre dva dana.
Maratonski susret dvojice tenisera nastavlja se opet na malom terenu 18, dok bi u to vreme u Kraljevskoj loži centralnog stadiona trebalo da se pojavi britanska kraljica Elizabeta druga. Ona se pojavljuje na Vimbldonu po prvi put od 1977. godine.

NAVRATILOVAMartinu Navratilovu, koja je nedavno objavila da boluje od raka dojke, zadesio je još jedan problem u životu. Naime, Amerikanku češkog porekla je tužila bivša ljubavnica i posle dvogodišnje parnice sud je odlučio da Navratilova Toni Lejton (57) mora da isplati 2.5 miliona evra.
Lejtonova je podnela tužbu za "emotivnu, mentalnu i fizičku traumu".
- Bez ikakvog upozorenja moj život se srušio. Ostala sam na ulici, samo sa odećom koju sam u tom trenutku imala na sebi istakla je Lejtonova. Navratilova je preko noći u njihovoj kući na Flodiri zamenila brave na vratima i sa devojkom, sa kojom se venčala 2000, prekinula svaki kontakt. Inače, bivši muž Toni Lejton je svojevremeno bio računovođa Martine Navratilove.
- I danas imam košmare zbog svega što se dogodilo i mislim da neke stvari nikada neće moći da se isprave. Bila sam emotivna olupila. Osam godina života je bačeno tek tako kaže Lejtonova.
- Sada želim pravdu za sve izgubljene godine.
Suđenje je trajalo dve godine, a predmet spora bile su četiri kuće, nekoliko automobila, novac, čamac, nakit, kolekcija ume-tničkih slika i prihvatilište za životinje.
Lejtonova je tokom sudskog procesa zapretila da će javnosti obelodaniti pikanterije iz života Martine Navratilove, a predlog bivše teniserke da za 141.000 funti vansudski izglade odnose Toni je glatko odbila.
Ovo je drugi put da Navratilova bivšoj devojci mora da plati odštetu. Prvi put se to dogodilo 1991, takođe, posle osmogodišnje veze, i Džudi Nelson je morala da isplati oko tri miliona evra. Nelsonova je o Navratilovoj napisala dve knjige, "Love Match: Nelson vs. Navratilova" i "Choices: My Journey After Leaving My Husband for Martina and a Lesbian Life".
U javnosti se Navratilova nedavno pojavila sa novom devojkom. Reč je o Juliji Lemingovoj, poslednjoj Mis Sovjetskog Saveza (1991. godine).

IVKOVIC DUSANOrkestrirana najava grčkih medija da je Dušan Ivković već viđen kao trener Olimpijakosa, izazvala je pravu pometnju u srpskim košarkaškim krugovima. Ni selektor Srbije, kojeg je poziv "Novosti" zatekao u humanitarnoj donatorskoj akciji u školi "Vuk Karadžić" u Surdulici, nije mnogo pomogao u razrešenju dileme...
- Ako se desi nešto novo, bićete blagovremeno obavešteni - rekao je Ivković, uz podsećanje da ne daje izjave putem telefona. Trofejni stručnjak je, međutim, za ruske medije dao precizniju izjavu.
- Sada su sve moje misli usmerene na pripreme naciona-lnog tima za SP u Turskoj - rekao je u telefonskom razgovoru za "Sovjetski sport" naš selektor. Spremamo se za prvenstvo i nemam vremena da se bavim klupskim pitanjima. Neću da poreknem da imam ponudu Olimpijakosa, ali konačnu odluku ću da donesem posle Svetskog prvenstva.
Čelnici Košarkaškog saveza Srbije nisu obavešteni o mogućnosti da se Ivković vrati u Pirej posle 11 godina.
- Nemam nikakvih saznanja o tome - kaže predsednik KSS Dragan Kapičić. - Nismo smatrali da je potrebno da proveravamo takve informacije. Ako bude povoda, sešćemo i razgovaraćemo o svim opcijama.
Ivkovićev zastupnik Miodrag Ražnatović nije bio dostupan za komentar informacije da Dudu od Olimpijakosa dele samo detalji. Prethodno je potvrdio da postoji interesovanje "crvenih", uz napomenu da ugovor nije potpisan. U agenciji "Beobasket" se nezvanično može čuti da je moguće da su Grci "naduvali" priču, što je bio slučaj i protekle nedelje.
Grci ne odstupaju od priče da je Olimpijakos rešio pitanje novog trenera, najverovatnije u dvogodišnjem ciklusu. Istovremeno se ističe da će Duda ostati na mestu selektora Srbije bar do kraja Svetskog pr-venstva u Turskoj. Ivković ima profesionalni ugovor sa KSS do Olimpijskih igara u Londonu 2012. godine, što isključuje mogućnost da paralelno vodi i klub. Naravno, jedna klauzula mogla bi da otkloni tehničke smetnje.

Đorđević menja Vujoševića?

CSKA iz Moskve je po svaku cenu želeo i izgleda da je uspeo da angažuje trenera crno-belih Duška Vujoševića! Fenomenalni rezultati Partizana ne samo u protekloj sezoni, naterali su rukovodeći tandem prebogatih Rusa, Nataliju Furajevu, potpredsednika kluba zaduženog za sportske poslove, i sportskog direktora Andreja Šće-pankova da doputuju u Beograd na pregovore. Jedini cilj njihovog boravka prethodnih dana u našem glavnom gradu je da se u Moskvu vrate s vešću da će trener najtrofejnijeg srpskog kluba, Duško Vujošević sesti na klupu stručnog štaba slavnog ruskog kolektiva. Prema nezvaničnim informacijama, koliko je tandem "armejaca" ozbiljan, svedoči i konkretna ponuda, koja se ne odbija - četiri miliona evra za tri godine.
Trofejni stručnjak je u više navrata, kada su za njega bili zainteresovani Taukeramika, zatim KS Grčke za mesto selektora, pa čak i pre nekoliko dana, kada se pričalo da ide u Olimpijakos, isticao da će oti-ći iz Partizana ukoliko se pojavi "ponuda koja se ne odbija, ne samo u materijalnom smislu, već i da je klub i sa šampionskim ambicijama u evropskim okvirima".
CSKA, koji očekuje hitan odgovor, sve to ispunjava, i ako je verovati, takođe, nezvaničnim informacijama, dve stra-ne su dogovorili gotovo sve uslove saradnje.
U kuloarima je već počelo da se nagađa ko bi mogao da zameni Vujoševića na klupi Partizana, a kao jedna od opcija pominje se legendarni košarkaš Aleksandar Đorđević.
Sale "Nacionale" je bio strateg Skavolinija i Armani džinsa, ali već dve godine nije u trenerskim vodama. Koliko Đorđević voli Partizan nije potrebo objašnjavati, a da li će se zaista vratiti u klub kojem je 1992. trojkom u Istanbulu doneo Kup šampiona biće poznato vrlo brzo.

NBA LEJKERSDesetine hiljada navijača Los Anđeles Lejkersa ispratile su počasnu povorku gradskog tima koji je uspeo da odbrani titulu u profesionalnoj američkoj košarkaškoj ligi (NBA).
Navijači su stojali uz putanju dugačku dve milje (3,2 kilometra) i mahali ljubičastim i zlatnim zastavama ili bili odeveni u majice sa sloganima u čast osvajanja dve uzastopne titule.
Ljudi su nosili svakakve vrste timskih obeležja, a neki su čak i uzeli slobodan dan sa posla da bi pozdravili svoje ljubimce.
Zvezde tima Kobi Brajant, Pau Gasol, Derek Fišer, Endru Bajnam i Ron Artest mahali su navijačima iz otvorenog kampiona, koji je prošao ulicama Los Anđelesa u proslavi trofeja.
Mnogi navijači čekali su satima da bi videli svoje junake kako prolaze u koloni sa "duplim" autobusima i vatrogasnim kamionima.
Parada je trajala jedan sat, predvođena navijačicama Lejkersa, odevenim u ljubičasto, koje su izazvale oduševljeno dobacivanje.
U paradi su učestvovale i legende kluba, Irvin "Medžik" Džonson i Karim Abdul-Džabar.