Zimonjić proslavio 500. pobedu: Najlepše sećanje je Vimbldon!

Đoković će završiti godinu kao prvi igrač sveta

Amerikanci proglasili Novaka sportistom meseca

Srpskom bodibilderu srebro na Švarcenegerovom kupu

Partizan demolirao Helios u punom "Pioniru"

VIDIC - PENAL PROMASIO - MARIBORFudbalska reprezentacija Srbije je doživela debakl u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, a cela stvar izgleda još gore kada se ciklus pogleda kroz prizmu novca.
"Orlovi" su sedma ekipa po vrednosti u Evropi, ispred su Španija, Nemačka, Engleska, Francuska, Portugal i Italija, a skoro svi timovi koji su se domogli baraža su bar 50-ak miliona "jeftiniji" od Srbije, prema proceni specijaliyovanog sajta transfermarket.
Fudbalska reprezentacija Srbije ima tržišnu vrednost od čak 202 miliona evra, a od ekipa koje su stigle do baraža vredniji je samo Portugal - 289,8 miliona evra.
Preostalih sedam ekipa koje će se boriti za mesto na EP su, bar po vrednosti, daleko od Srbije:
Estonija 10,5 miliona evra

Pizon-Petrovic-Vladimir---klupa---mariborFudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u baraž za Evropsko prvenstvo 2012. godine, pošto je večeras u Mariboru poražena od domaće Slovenije sa 0:1.
Jedini pogodak u meču postigao je Dare Vršič kada je u poslednjim sekundama prvog poluvremena centrirao pred gol Srbije sa oko 40 metara, a lopta posle loše procene golmana Bojana Jorgačevića završila u mreži.
U 64. minutu Nemanja Vidić nije iskoristio penal za Srbiju, pošto je Samir Handanović odbranio njegov šut u donji desni ugao. Prethodno je u šesnaestercu Slovenije oboren Aleksandar Kolarov.
Iz Grupe C u baraž će ići Estonija, koja ima bod više od Srbije, dok se direktno na Evropsko prvenstvo u Poljskoj i Ukrajini plasirala prvoplasirana Italija.
Igra reprezentacije Srbije u prvom poluvremenu zasnivala se uglavnom na napadima po levoj strani, preko Kolarova. Njegovi centaršutevi, međutim, nisu nailazili na realizaciju saigrača iz napada.
U 12. minutu Dragan Mrđa je sa deset metara iz prve šutirao pored gola, a šest minuta kasnije za trenutak je zakasnio da zahvati loptu u petercu gostujućeg gola. Posle slične akcije sredinom prvog poluvremena, Miloš Ninković je u padu šutirao preko gola sa šest metara.
U 38. minutu žuti karton je dobio Milan Jovanović, koji je po mišljenju sudije Franka De Blekera iz Belgije simulirao penal. On se posle odličnog dodavanja Zorana Tošića našao u šansi za gol, ali je pao posle uklizavanja Miša Brečka.
Domaći igrači tokom meča uglavnom su pretili udarcima sa distance, a blizu pogotka bili su 18. minutu kada je Vršič sa 18 metara oštro šutirao malo iznad prečke.
Tokom prvih 45 minuta igre igrač sredine terena gostujuće reprezentacije Zoran Tošić nekoliko puta pokušao je solo prodorom da stvori šansu, iako je mogao da asistira nekom od saigrača.
U 51. minutu selektor Srbije Vladimir Petrović ubacio je napadača Marka Pantelića umesto igrača sredine terena Radosava Petrovića, a pet minuta kasnije Miloš Krasić je zamenio Milana Jovanovića.
Najbolju šansu za gol, pored promašenog penala, reprezentativci Srbije imali su u 60. minutu posle centaršuta Miloša Ninkovića i volej udarca Krasića sa sedam metara. U toj akciji odličnom odbranom istakao se slovenački golman Handanović.
U 78. minutu Srbiji je poništen gol zbog ofsajda u kojem se nalazio Pantelić, posle šuta Mrđe sa oko 20 metara i kratko odbijene lopte Handanovića.
Kapiten Srbije Dejan Stanković odigrao je 102. utakmicu za reprezentaciju, čime se izjednačio sa dosadašnjim rekorderom Savom Miloševićem.
U drugom meču Grupe C igranom večeras, Italija je sa 3:0 u Peskari pobedila Severnu Irsku.
Dvostruki strelac za domaću selekciju bio je Antonio Kasano u 21. i 53. minutu, dok je u 74. Geret Mekauli postigao autogol.

Pizon-Petrovic-Vladimir-mariborSelektor reprezentacije Srbije Vladimir Petrović Pižon priznao je u razgovoru za zvanični sajt Fudbalskog saveza Srbije da možda i ne bi prihvatio ponudu da preuzme "orlove" da je znao kakva klima vlada oko nacionalnog tima.
"Iskreno, da sam znao kakva klima vlada oko srpske reprezentacije, ne znam da li bih prihvatio ponudu da postanem selektor. Sve vreme sam imao podršku ljudi iz Saveza, ali sam bio i ostao zaprepašćen odnosom dela navijača ka nacionalnom timu", rekao je Pižon.
Selektora je naročito pogodio odnos navijača prema igračima na utakmici sa Estonijom.
"Nikada neću zaboraviti utakmicu protiv Estonije u Beogradu. Sve je bilo protiv nas, mnogo negativnog skandiranja, prepirki, nesuglasica...
Usledio je meč u Đenovi, kojeg smo izgubili 0:3 iako smo odigrali samo šest minuta.
Zatim smo dočekali Severne Irce bez naših, a uz par stotina njihovih navijača. Čak ni protiv Italijana nije bio pun stadion...
Iza nas je jedan veoma čudan i težak ciklus, u kojem se mi očigledno nismo najbolje snašli i nismo uspeli da sve poteškoće preskočimo.
Završili smo na trećem mestu u grupi i sa tim ostvarenjem svakako da ne mogu da budem zadovoljan. Znam da vredimo više, ali je jedina istina ona koju vidimo posmatrajući tabelu", rekao je Petrović.
Stručnjak naše reprezentacije se osvrnuo i na utakmicu sa Slovenijom. "Ne mogu da prigovorim igračima da se nisu zalagali. Pojedinci su mnogo pretrčali, izgarali. Sa aspekta fizičke pripremljenosti osetio se umor, kao posledica susreta protiv Italije. Za promašenim šansama mogu da žalim, ali ne mogu nikoga da krivim.
Koncentracija je nešto što nam je nedostajalo, ali sada se to ne može promeniti. I u ovom trenutku smatram da nas Slovenija nije nadigrala.
Njihova pobeda je plod velike želje koju su pokazali i posledica našeg nesnalaženja u nekim važnim trenucima. Naime, u prvom poluvremenu smo promašili četiri izgledne prilike, u drugom penal, uz još par šansi i zaista imamo za čim da žalimo", rekao je Petrović.
Na kraju, on je ponovio da ne može ništa više da kaže o svojoj poziciji osim da slede razgovori u FSS.
"Imam još dva meseca ugovora sa FS Srbije. I do sada smo o svemu razgovarali, tako će i sada da bude. Zato, u ovom trenutku ne mogu ništa više da o tome govorim, naredni dani ponudiće određene odgovore", rekao je Petrović.

ZIMONJIC-LJODRA-OSVOJILI-KINA-OPEN-PEKINGSrpski teniser Nenad Zimonjić upisao je 500. trijumf u bogatoj dubl karijeri, pobedom u paru sa Mikaelom Lodrom nad Italijanima Bolelijem i Fonjinijem.
Prvi meč na Mastersu u Šangaju ostaće Zimonjiću u lepom sećanju. Nakon teške borbe savladani su Simone Boleli i Fabio Fonjini, pa je srpski teniser plasmanom u drugo kolo proslavio veliki uspeh - 500. pobedu na turnirima.
"Veoma lepo dostignuće. Svaka pobedu treba ceniti, tako da je 500. apsolutno neverovatna. Moram da se zahvalim svim svojim partnerima tokom godina", rekao je Zimonjić povodom nesvakidašnjeg jubileja. On je istakao da mu je servis najjače oružje, na koje je morao da se oslanja jer je često menjao partnere. Popularni Ziki je uspeo i da izdvoji dva najznačajnija momenta u karijeri.
"Dva uspeha će mi zauvek ostati urezana u sećanju. Prvi je osvajanje Vimbldona 2008. godine sa Danijelom Nestorom, mog prvog Grend slema, kada sam igrao sa polomljenom levom rukom. Sreća da igram jednoručni bekhend, jer bi u suprotnom bilo nemoguće igrati. Drugi trijumf koji bih istakao je osvajanje Masters kupa iste godine, pobedom nad braćom Brajant. Tada je jedan meč odlučivao o plasmanu na prvo mesto liste", poručio je najbolji srpski dubl igrač.
Zimonjić je u svojoj sjajnoj karijeri pored 500 pobeda upisao i 253 poraza, uz 42 osvojena trofeja.

Srpski teniser Novak Đoković završiće godinu kao najbolje rangirani teniser sveta, saoštila je Asocijacija profesionalnih tenisera (ATP).
Đokovića više niko ne može da ugrozi na vrhu rang liste, jer je drugoplasirani teniser sveta Rafel Nadal danas izgubio u trećem kolu turnira u Šangaju i ne može do kraja godine da osvoji dovoljan broj poena da bi prestigao Đokovića.
Srpski teniser postao je tek treći igrač, pored Nadala i Rodžera Federera, od 2003. godine koji će završiti godinu na prvom mestu.
On je došao na prvo mesto ATP rang liste u julu ove godine posle pobede na Vimbldonu a u toku sezone osvojio je još deset turnira uključujući US open, prvi put u karijeri, i Australijan open koji je već osvojio 2008.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković i golferka Jani Ceng, proglašeni su za sportiste meseca septembra u izboru Sportske akademije Sjedinjenih Američkih Država.
Srpski teniser i 22. godišnja golferka sa Tajvana ove sezone beleže fenomenalne rezultate, a zajedničko ime je što su letos i jedno i drugo osvojili grend slemove. Novak je pobedio na Asutralijen openu, Vimbldonu i US Openu, a Cengova je odbranila titulu na Britiš openu za dame.
Pobednici meseca septembra biće kandidati za izbor sportiste godine 2011, a Akademija će u decembru 27. put zaredom proglasiti najbolje pojedince u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Lepomir Bakić, član Bodibilding kluba Olimpija iz Kragujevca, osvojio je srebrnu medalju na "Arnold klasik kupu" u Madridu, koji organizuje holivudski glumac Arnold Švarceneger. On je tako postao prvi bodibilder iz Srbije koji je osvojio odličje na jednom od najprestižnijih svetskih takmičenja.
Bakić je osvojio drugo mesto u izuzetno teškoj bodiklasik kategoriji, nadmećući se sa još 12 vrhunskih takmičara.
"Srebrna medalja sa Arnold kupa predstavlja ispunjenje mog sna. To je veliki uspeh ne samo za mene, već i za celokupni srpski bodibilding.
Nagrada na ovako prestižnom takmičenju predstavlja motiv da se i ubuduće oprobam na velikim međunarodnim takmičenjima i postižem još bolje rezultate. Zahvaljujem se svima koji se me podržavali na putu do osvajanja medalje, a posebno mi je značila podrška mojih 12.000 fanova na Fejsbuku", rekao je Lepomir Bakić.
Pored srebrne medalje na Arnold klasik kupu, Bakić je do sada osvojio i titulu šampiona Srbije u bodibildingu za 2011. godinu, kao i titulu apsolutnog šampiona naše zemlje za 2010. On je i vicešampion Balkana, dok je bio četvrti na Evropskom šampionatu i šesti na Svetskom prvenstvu.
"Arnold Clašic cup" prvi put je održan 1989. godine u SAD, a vremenom je prerastao u događaj koji svake godine uključuje više od 18.000 takmičara u preko 45 sportova.

KOSARKA---PARTIZAN---HELIOS---BGDKošarkaši Partizana deklasirali su Helios iz Domžala na svom parketu u okviru 2. Kola ABA lige sa 86:59 (24:17, 22:9, 14:17, 26:16).
Pred oko 6.000 gledalaca, izabranici Vlade Jovanovića prikazali su ubedljivu igru, pa je bilo samo pitanje sa koliko poena razlike će crno-beli pobediti.
Nakon pobede u prvom kolu u Zagrebu, crno-beli su bili nemilosrdni i prema izbranicima Zmaga Sagadina.
Samo na početku je Partizan bio u "minusu", ali je onda nezaustavljivo krenuo ka drugoj pobedi u Jadrankoj ligi i serijom 10:2 do 8. minuta uspeo da preokrene rezultat, najviše zahvaljujući poenima Dušana Kecmana i Vladimira Lučića.
U drugoj četvrtini petorka koju su činili Lo, Milosavljević, Čakarević, Lučić i Peković za četiri minuta je napravila novu seriju, ovaj put 12:3 i tada je bilo jasno da će se igrači Heliosa teško suprostaviti srpskom šampionu.
Do kraja poluvremena trener Vlada Jovanović je na parket poslao novih pet igrača, probudio se i Miroslav Raduljica, pa su crno-beli na odmor otišli sa 20 poena prednosti.
Ni u nastavku se slika nije drastično promenila, samo je Helios uspeo da smanji zasotatak, ali se plejmejker Ejsi Lo pobrinuo da se gosti iz Slovenije ne približe u opasnu zonu.
U poslednjih 10 minuta, crno-beli su konstanto uvećavali prednost, koja je u jednom trenutku iznosila "+31", da bi meč okončali rezultatom 86:59.
Najefikasniji kod pobednika bili su Lo i Raduljica sa po 14 poena, dok su dvocifren učinak ostvarili i Peković, Milosavljević i Lučić. U redovima Heliosa istakao se Čebular koji je ubacio 15 poena.
Zanimljivo da je trener Vlada Jovanović na ovom meču iskoristio sve igrače.
U narednom kolu, Partizan u "Pioniru" dočekuje Radnički iz Kragujevca.