Partizan poražen u Kazanju od Rubina sa 0:2

Zvezda pobedila Vojvodinu i osvojila Superkup

srbija-fifa-rang-listiReprezentacija Srbije napredovala je za devet mesta na najnovijoj rang listi Svetske fudbalske federacije (FIFA) i sada je na 33. mestu, sa 706 bodova.
Na listi za oktobar nekoliko je promena među vodećih deset, a najveći pomak napravila je Kolumbija koja je sa 22. došla na deveto mesto.
Vodeću poziciju zadržala je Španija, a drugo mesto Nemačka.
Portugalija se popela na treće mesto, dok je Engleska pala sa te pozicije na petu. Četvrta je Argentina koja je septembra bila sedma.
Od reprezentacija koje se takmiče sa Srbijom u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine, najbolji plasman i dalje ima Hrvatska koja je nazadovala dva mesta i sada je 11.
Belgija je "skočila" za deset pozicija i trenutno je 30, dok su Škotska i Vels doživeli "padove".
Škoti su nazadovali za devet mesta, pa su 56, a Vels je za 12 pozicija slabije rangiran nego u septembru i nalazi se na jednom mestu iza Škotske.
Makedonija je 104, posle pada od sedam mesta.
10. (11) Grčka 1.029

Fudbaleri Partizana izgubili su sinoć u Kazanju od ruskog Rubina sa 0:2 u utakmici drugog kola Grupe H Lige Evropa.
Strelci za domaći tim bili su Gekdeniz Karadeniz u 45. i Aleksandar Rjazancev u 48. minutu.
U drugom meču Grupe H Inter je u gostima pobedio azerbejdžanski Nefči sa 3:1. Inter i Rubin sada imaju po četiri boda, dok su Partizan i Nefči ostali sa po jednim.
U trećem kolu, 25. oktobra, igraće Inter - Partizan i Rubin - Nefči.
Rubin je večeras poveo posle loše reakcije Aleksandra Miljkovića, koji se okliznuo i omogućio Karadenizu da uđe u sredinu šesnaesterca i šutira između dvojice igrača Partizana u bliži ugao.
Prethodno je golman crno-belih Vladimir Stojković kratko odbio loptu posle šuta Romana Jermanenka, a do nje je na desnoj strani došao Karadeniz.
Na 2:0 za Rubin povisio je Rjazancev u uvodnim minutima drugog poluvremena, pošto se dobro snašao pred Stojkovićem na šest metara od gola i uspešno realizovao akciju u kojoj su učestvovali još Rondon i Jeremenko.
Rubin je od početka utakmice imao inicijativu, a prvu šansu za gol domaći igrači stvorili su već u 2. minutu, kada je Hoze Rondon šutirao sa oko deset metara po zemlji, ali malo pored gola.
Napadač iz Venecuele imao je novu priliku samo minut kasnije, međutim, njegov šut sa pet metara bio je izblokiran.
Na suprotnoj strani Nikola Ninković je dva puta zapretio domaćem golmanu udarcima sa distance, ali je oba puta dobro postavljen bio Sergej Rižikov. U 25. minutu pokušao je i Saša Marković udarcem sa 25 metara, ali je bio neprecizan.
Posle vodećeg gola Rubina, ruski klub je do poluvremena imao još jednu priliku, međutim udarac Rondona sa ivice kaznenog prostora odbranio je Stojković.
Posle drugog gola za domaći tim tempo igre je opao. Rubin se uglavnom branio, dok Partizan nije stovrio uspešan napad.
Rubin: Rižikov, Kuzmin, Navas, Orbaiz, Marčano, Rjazancev (od 82. Eduardo), Eremenko, Boketi, Karadeniz (od 77. Kašajev), Načo, Rondon (od 81. Davidov).
Partizan: Stojković, Miljković, Ivanov, Ostojić, Volkov, Kamara, S. Marković, Jojić, S. Ilić (od 74. S. Šćepović), Ninković (od 61. Mitrović), L. Marković.

Odbojkaši Crvene zvezde osvojili su drugi uzastopni Superkup Srbije, pošto su sinoć u Beogradu sa 3:0 u setovima (25:16, 25:22, 25:20) pobedili novosadsku Vojvodinu.
Crveno-beli su prošle sezone bili bolji od "večitog" rivala Partizana sa 3:2 u setovima.
Superkup je utakmica koja se igra između prošlosezonskog osvajača prvenstva (u ovom slučaju Crvena zvezda) i pobednika Kupa Srbije (Vojvodina).
Najefikasniji igrač Zvezde bio je Dušan Petković sa 10 poena. U pobedničkom timu istakli su se još Aleksandar Okolić sa osam i Nemanja Jakovljević, Lazar Koprivica i Filip Stoilović sa po sedam.
Vojvodinu je predvodio Mihajlo Stanković sa 17 poena.
Kapiten Zvezde Mihajlo Mitić kazao je da i pored ubedljivog rezultata, njegova ekipa nije lako došla do pobede.
"Iskreno smo se nadali da ćemo osvojiti trofej. Možda je rezultatski delovalo da je bilo lako, ali nije bilo tako. Ovo je bila još jedna u nizu 'ružnih' utakmica protiv Vojvodine, sa dosta grešaka, ali početak je sezone i nadam se da ćemo kako vreme bude prolazilo igrati sve bolje", rekao je Mitić posle meča.

Severnoamerička hokejaška liga (NHL) saopštila je da se neće igrati mečevi u prve dve nedelje nove sezone.
Otkazane su sve utakmice od 11. do 24. oktobra, a kako se navodi na sajtu NHL-a "otkazivanje je bilo neophodno".
Predstavnici Unije profesionalnih igrača i čelnika lige nisu uspeli da se dogovore o potpisivanju kolektivnog ugovora i načinu na koji će biti podeljeno tri milijarde dolara prihoda.
Prethodno otkazivanje utakmica NHL lige bilo je u sezoni 2004/2005, kada je otkazana cela sezona pošto igrači nisu bili zadovoljni finansijskim primanjima.

Janko Tipsarević postigao je novu pobedu na teniskom turniru u Tokiju - ovog puta nad Švajcarcem Markom Ćudinelijem sa 2:0(6:4,6:2). Tipsarević se zajedno sa Čehom Tomasom Berdihom i Kanađaninom Milošem Raonićem plasirao u četvrtfinale.
Raonić je do pobede na Viktorom Troickim došao posle predaje srpskog igraća u prvom setu, zbog povrede.
U sledećem kolu Tipsarević će se sastati sa Raonićem.

Sedmoštruki svetski šampion Mihael Šumaher je potvrdio da će se penzionisati po završetku ovogodišnje sezone Formule 1.
Mercedes je već najavio da će Šumahera u sledećoj sezoni zameniti Luis Hamilton, i iako je bilo špekulacija da bi 43-ogodišnji Nemac mogao preći u Zauber, on je jasno rekao da se povlači zauvek.
Šumaher drži rekord u broju šampionata i osvojenih nagrada Grand pri, sa 91 pobedom. Karijeru je počeo 1991. i osvojio dve titule sa Benetonom i pet sa Ferarijem. Iz Formule 1 povukao se 2006. ali se vratio u Mercedesu 2010.