Rubin eliminisao Atletiko Madrid

Minhen prvi za organizaciju utakmica na EP 2020.

Admir Suljić uhapšen zbog nameštanja utakmica

Najk suspendovao ugovor sa Oskarom Pistorijusom

Liverpool ZenitFudbaleri Zenita iz Sankt Peterburga, Čelsija i Bordoa izborili su sinoć plasman u osminu finala Lige Evrope.
Zenit je na gostovanju u Liverpulu poražen od istoimenog kluba sa 3:1, ali je zbog postignutog gola na "Enfildu" i pobede od 2:0 na svom terenu izborio plasman u narednu fazu takmičenja.
Ruska ekipa je 19. minutu povela preko Hulka, da bi devet minuta kasnije Luis Suares iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora izjednačio rezultat.
Liverpul je uspeo da preokrene rezultat pre poluvremena, a pogodak je postigao Džo Alen u 43. minutu, da bi konačan rezultat postavio Suares sjajnim golom ponovo iz slobodnog udarca sa oko 25 metara.
Čelsi je u poslednjem minutu meča u Londonu izjednačio rezultat protiv Sparte iz Praga. Eden Azar bio je junak utakmice, koji je u 91. minutu doneo izjednačenje prvaku Evrope.
Prethodne je Sparta preko Davida Lafate povela u 17. minutu, a u prvom meču u Pragu Čelsi je trijumfovao sa 1:0.
Bordo je na svom terenu uspeo da obezbedi plasman u narednu fazu takmičenja, pošto je minamalnim rezultatom bio bolji od Dinama iz Kijeva. Dijabete je postigao jedini gol u 41. minutu u pobedi nad ukrajinskom ekipom. U Kijevu, u prvom meču ova dva tima, rezultat meča bio je 1:1.

Košarkaši Makabija iz Tel Aviva pobedili su sinoć na svom parketu Sijenu sa 92:61, dok je Bamberg poražen kod kuće od Malage sa 68:65, a Panatinaikos je u Kaunasu bio bolji od Žalgirisa sa 78:73, u utakmicama osmog kola Top 16 faze Evrolige.
Najefikasniji u ekipi Makabija bili su Jogev Ohajon i Devin Smit sa po 19 poena i tako zadržali svoj tim i dalje u konkurenciji za plasman u narednu fazu takmičenja.
U ekipi Montepaskija najbolji je bio Bobi Braun sa 13 poena, a isti učinak imao je Kristijan Kangur.
U Grupi F ranije danas odigran je još jedan meč - Barselona je u Istanbulu ubedljivo savladala Fenerbahče sa 99:60.
Na tabeli u Grupi F Barselona je prva sa skorom 7/1, dok Makabi ima učinak 3/5, a Sijena 6/2.
Malagu je do trijumfa protiv Bamberga predvodio Luka Zorić sa 26 poena, dok je sa druge strane Boštjan Nahbar ubacio 17.
Panatinaikos je trijumfovao u direktnom okršaju sa rivalom za plasman u narednu fazu takmičnja, a do pobede ga je predvodio Roko Ukić sa 21 poenom.
U ekipi Žalgirisa najbolji je bio Olivije Lafajet sa 15 poena, dok je Kšištof Lavrinovič dodao 11, a Marko Popović 10.
U Grupi E na čelu su Efes i Real Madrid sa skorom od sest pobeda i jednim porazom, dok je CSKA iz Moskve treći sa pet trijumfa i dva poraza, a Panatinaikos je četvrti sa učinkom 5/3 i utakmicom više.

Fudbaleri Rubina iz Kazanja eliminisali su branioca titule u Ligi Evropa, španski Atletiko Madrid, već u drugoj fazi takmičenja.
Rubin je u revanš utakmici u Moskvi izgubio sa 1:0, ali je zbog pobede od 2:0 u prvom meču pre dve nedelje u Madridu prošao u šesnaestinu finala.
Jedini gol za Atletiko u revanšu postigao je najbolji strelac Atletika Radamel Falkao u 84. minutu.
Dva minuta pre kraja regularnog dela utakmice Rubin je ostao sa igračem manje pošto je kapiten Sezar Navas dobio crveni karton, ali Atletiko nije uspeo da postigne gol i meč uvede u produžetke.

Grad Minhen prvi je koji se prijavio Fudbalskom savezu Nemačke da bude jedan od organizatora Evropskog prvenstva 2020. godine.
Predsednik Bajerna Karl-Hajnc Rumenige rekao je da će se Minhen nadmetati da dobije organizaciju polufinala i finala, kao i tri utakmice u grupama, kao i jednu u nokaut fazi.
Dok su uz njega stajali predsednik vlade Bavarske Horst Zehofer i gradonačelnik Minhena Kristijan Ude, Rumenige je kazao da su Bavarci "bezbroj puta pokazali da su veoma tolerantni domaćini, što je najveći adut".
Fudbalski savez Nemačke ima rok do septembra da nominuje kandidata, navela je Evropska fudbalska unija (UEFA).
Gradovi domaćini biće izabrani u septembru 2014. godine.
UEFA je ranije odlučila da će se Evropsko prvenstvo 2020. godine održati u 13 zemalja.

U Italiji je uhapšen državljanin Slovenije Admir Suljić, osumnjičen za nameštanje rezultata fudbalskih utakmica.
U saopštenju policije navodi se da je Suljić uhapšen na aerodromu u Milanu, kada je doputovao iz Singapura.
Suljića traži pravosuđe u Kremoni zbog istrage o masovnom nameštanju utakmica, tokom koje je uhapšeno više od 50 osoba, a pod istragom je više od 150 osoba.
U saopštenju se navodi da je Suljić u bekstvu od decembra 2011. godine i da je "ključna" osoba u operaciji "Poslednja opklada". Dodaje se da je Slovenac određeno vreme proveo u Singapuru, gde je sarađivao sa ljudima za koje se veruje da su vođe organizacije koja učestvuje u nameštanju utakmica.
Italijanska policija navela je da je Suljić nameravao da se preda, ako i da se on suočava sa optužbama za zločinačko udruživanje i prevare u sportu.
Generalni sekretar Interpola Ronald Nobl rekao je da je policija u Singapuru obavestila italijanske vlasti da osumnjičeni za nameštanje utakmica avionom putuje u Milano.
Nobl je istakao da Suljića traže u Italiji jer navodno radi za biznismena iz Singapura Dan Tana, za kojim su italijanske vlasti izdale nalog za hapšenje.
On je dodao da bi hapšenje bilo "važno jer ceo svet veruje da predstavnici zakona ne mogu da pobede tu kriminalnu organizaciju i da su Tan i njegovi saradnici nedodirljivi, da su iznad zakona".
Tan je optužen da je vođa kriminalne organizacije koja je zaradila milione dolara na nameštene utakmice u italijanskom fudbalu. Italijanske vlasti ne mogu da ga uhapse, jer nalog za hapšenje ne može da mu bude uručen u Aziji.
"Poštovaćemo zakon. Nadam se da će osumnjičeni sarađivati i da će nam reći sve što zna", rekao je Noble.
Nobl je rekao da je svestan kritika na račun vlasti u Singapuru jer nije uhapsila Tana, ali da su tamošnje vlasti "uzdržane" jer moraju da poštuju svoje zakone i mogu da preduzmu nešto tek kada dobiju dovoljno dokaza".
Policija u Singapuru saopštila je da razmatra informacije koje je povodom Tanovog slučaja dobila od italijanskih vlasti, pre nego što odluči šta će da preduzme.
U saopštenju se ističe da će se četiri službenika policije i Biroa za istraživanje korupcije priključiti Interpolovoj Svetskoj radnoj grupi koja se bori protiv nameštanja utakmica.

Kompanija Najk (Nike) saopštila je da je suspendovala ugovor sa južnoafričkim sportistom Oskarom Pistorijusom, koji je optužen za ubistvo svoje devojke.
Pistorijus je prvi atletičar sa amputiranim potkolenicama koji se takmičio na Olimpijskim igrama, a optužen je da je na Dan zaljubljenih ubio svoju devojku.
U kratkom saopštenju navodi se da Najk veruje da Oskaru Pistorijusu treba omogućiti adekvatan postupak i da će nastaviti da pažljivo prati situaciju.
Pistorijus je osvojio više medalja na Paraolimpijskim igrama, a na Olimpijskim igrama u Londonu učestvovao je u štafeti 4 puta 400 metara.
Najk je zbog doping afere poništio ugovor sa biciklistom Lensom Armstrongom u oktobru 2012. godine, ali je stao uz golfera Tajgera Vudsa, pošto je priznao neverstvo i otišao na rehabilitaciju od seksualne zavisnosti.