Počinje prvo Svetsko prvenstvo bez Majka Felpsa

Brazil Blateru: Mi smo pravi izbor za domaćina Mundijala

Mesi opušten po pitanju rešavanja probelma sa porezom

Više od 800 doping testova na Svetskom prvenstvu na vodi

liga-evropeFudbaleri Crvene zvezde pobedili su juče u Beogradu islandski IBV sa 2:0 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evropa.
Golove su postigli Nejc Pečnik u 12. i Nikola Mijailović u 76. minutu.
Meč je odigran pred nešto više od 30.000 gledalaca. Revanš se igra za nedelju dana.

Vojvodina sa igračem manje pobedila Honved sa 2:0

Fudbaleri Vojvodine pobedili su juče u Novom Sadu mađarski Honved sa 2:0 u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evropa.
Golove su postigli Branislav Trajković u 19. i Stojan Vranješ iz penala u 71. minutu.
Vojvodina je veći deo utakmice odigrala sa 10 igrača, pošto je u 20. minutu isključen Bojan Nastić.
Novosađani su uglavnom imali inicijativu i više šansi, mada je Honved bio blizu postizanja gola početkom drugog poluvremena. Revanš se igra za sedam dana.

Partizan posle loše igre izborio nerešeno sa Širakom

Fudbaleri Partizana odigrali su u sredu u gostima u Jermeniji nerešeno 1:1 sa ekipom Širaka, u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Širak je poveo golom Davita Hakobjana u 47. minutu, a konačan rezultat postavio je Vladimir Volkov u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.
Revanš će se igrati sledeće srede u Beogradu.
Fudbaleri Širaka bili su bolji sve do samog finiša utakmice, imali su veći posed lopte i stvorili nekoliko velikih šansi i za ubedljiviju prednost od 1:0, ali je odličan bio golman Partizana Milan Lukač.
Najbolju priliku u prvom poluvremenu za domaćina imao je Dame Diop, kada je u 33. minutu u jednom napadu čak tri puta šutirao ka golu Partizana.
Njegov šut je prvo odbranio Lukač, a kada se lopta odbila do igrača iz Senegala on je šutirao glavom, ali je Vladimir Volkov "izbio" sa gol-linije. Lopta je ponovo došla do Diopa, ali je on šutirao pored gola.
Širak je poveo već na početku drugog poluvremena, kada je Lukač odbranio Diopu, ali se ona odbila do Hakobjana koji je ostao sam na 10 metara i "zakucao" loptu u gol.
Hakobjan je imao priliku u 65. minutu da postigne svoj drugi gol, ali je ponovo odlično intervenisao Lukač.
Partizan je tek pred kraj utakmice ozbiljnije ugrozio gol domaćina i to posle centaršuteva Miloša Jojića iz slobodnih udaraca.
Prvo je Vojislav Stanković u 84. minutu šutirao glavom sa pet metara, ali je odbranio golman Širaka, a potom je dva minuta kasnije i jedan domaći fudbaler zamalo postigao autogol iz slične situacije.
Izjednačenje Partizanu Volkov je doneo u 92. minutu kada je ostao sam na levoj strani i šutirao u dalji golmanov ugao.
Crno-beli su mogli i do pobede posle odličnog udarca Jojića sa 35 metara, ali je golman Širaka odbranio.

Jagodina izgubila od Rubina na svom terenu

Fudbaleri Jagodine izgubili su danas na svom terenu od Rubina iz Kazanja sa 2:3 u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evropa.
Ruski klub je poveo već u 12. minutu, posle prve ozbiljnije akcije. Roman Jermenko je sa desne strane centrirao u šesnaesterac, a tu nisku loptu je klizeći Aleksandar Prudnjikov i sproveo je u mrežu.
Već u 20. minutu bilo je 2:0. Bibras Načo je šutirao sa desne strane šesnaesterca. Golman Jagodine Anđelko Đuričić krenuo je ka lopti, ali je ona odskočila i preko njega završila u golu.
Jagodina je drugo poluvreme počela znatno angažovanije i konačno u 72. minutu postigla gol, kada je Dario Damjanović iskoristio centaršut sa desne strane. To je bio prvi gol "ćurana" u evropskim takmičenjima. Rezultat je definitivno prelomljen u 87. minutu golom Hosea Rondona.
Jagodina je ipak uspela da smanji prednost u nadoknadi vremena golom Miloša Lepovića.

Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Dejan Savić saopštio je spisak od 13 igrača koji će igrati na predstojećem Svetskom prvenstvu u Barseloni.
Na spisku su: Branislav Mitrović, Dušan Mandić, Živko Gocić, Vanja Udovičić, Miloš Ćuk, Duško Pijetlović, Slobodan Nikić, Milan Aleksić, Nikola Rađen, Filip Filipović, Andrija Prlainović, Stefan Mitrović i Gojko Pijetlović.
Pored selektora Dejana Savića u stručnom štabu su treneri Dejan Stanojević, Vladimir Pavlović i Stefan Ćirić, kao i lekar Vladimir Harhaji. Sa ekipom će raditi fizioterapeuti Vlada Radović i Veljko Radunović, trener u teretani Dragan Paunović, a vođa tima je Goran Čanković.
Svetsko prvenstvo u vodenim sportovima počinje u petak, a takmičenje u vaterpolu u ponedeljak, 22. jula.
Reprezentacija Srbije takmičiće se u Grupi C sa Mađarskom, Australijom i Kinom.
U prvom kolu, u ponedeljak, Srbija će igrati sa Australijom, u sredu sa Mađarskom, a u petak sa Kinom.

Fudbalska reprezentacija Srbije igraće prijateljsku utakmicu protiv Kolumbije 14. avgusta u Barseloni, objavio je Fudbalski savez Srbije.
Duel će biti odigran na Mini stadionu, čiji je kapacitet 15.276 mesta, a koji se nalazi u blizini Nou kampa.
Utakmica će početi u sredu, 14. avgusta u 20.00.
Meč protiv treće reprezentacije na rang listi Svetske fudbalske federacije (Fifa) igraće se u sklopu priprema za utakmicu sa Hrvatskom u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Svetsko prvenstvo u plivanju počinje u subotu u Barseloni i prvi put posle više od jedne decenije Majkl Felps se neće takmičiti.
Umesto Felpsa, očekuje se da reflektori osvetle nove zvezde kao što su Kineskinja Je Šiven, Čad la Kros iz Južne Afrike, Rajan Lohte i Misi Frenklin iz SAD, kao i šesnaestogodišnja Ruta Meilitute iz Litvanije.
"Videćemo mnogo zvezda, u to ne sumnjam. Život ide dalje. Za nas je Felps ikona. On je najveći olimpijac svih vremena i mislim da će proći 100 godina pre nego što nego priđe njegovim rekordima", rekao je izvršni direktor Fine Kornel Markulesku.
Prve nedelje na svetskom šampionatu u vodenim sportovima na programu su skokovi u vodu, koji će održati na bazenu Monžuik, koji je korišćen na Olimpijskim igrama u Barseloni 1992. godine.
Takmičenje u plivanju i sinhronom plivanju biće održano u Areni Sant Đordi, koja je takođe izgrađena za Igre 1992. godine, dok će se vaterpolisti takmičiti na obližnjem otvorenom bazenu "Bernat Pikornel".

Vlada Brazila saopštila je danas da je ta zemlja pravi izbor za domaćina Svetskog prvenstva, što je bio odgovor predsedniku Svetske fudbalske federacije (FIFA) Sepu Blateru i njegovoj izjavi da je možda napravljena greška u izboru.
"Uspeh Kupa konfederacija pokazao je da je Brazil bio pravi izbor za domaćina Svetskog prvenstva...
Brazil je demokratska zemlja u kojoj ljudi imaju pravo da se izraze", navodi se u saopštenju ministarstva sporta.
Blater je kazao da je možda napravljena greška u izboru Brazila za domaćina, nakon što su tokom Kupa konfederacija održavani masovni protesti zbog lošeg funkcionisanja javnih službi i zato što je vlada potrošila skoro 14 milijardi dolara na organizaciju Mundijala.

Fudbaler Barselone Lionel Mesi rekao je da je "opušten" po pitanju rešavanja problema sa porezom, ali i oko dolaska Brazilca Nejmara na Kamp Nou.
"Veoma sam opušten", rekao je Mesi i dodao da je bio distanciran od finansijskih stvari.
Mesi i njegov otac Horhe moraju u septembru da se pojave pred španskim sudom zbog tvrdnji da su utajili porez u iznosu od četiri miliona evra.
Mesijevi advokati rekli su da su te tvrdnje neosnovane, ali da će njegov klijent izimiriti dug, ako je potrebno.
Brazilac Nejmar ovog leta prešao je iz Santosa u Barselonu, a mediji su spekulisali da se on neće na terenu dobro slagati sa Mesijem.
Mesi je rekao da je Nejmar "sjajan fudbaler" i da neće imati problema da se uklopi u Barselonu. On je dodao da će Brazilac stvoriti mnogo problema protivnicima u situacijama "jedan na jedan" i da je van terena "dobar momak".

Više od 800 doping testova na Svetskom prvenstvu u vodenim sportovima

Međunarodna plivačka federacija (Fina) obaviće više od 800 doping testova na predstojećem Svetskom prvenstvu u vodenim sportovima u Barseloni, saopštili su organizatori.
Izvršni direktor Fine Kornel Markulesku rekao je da će pre početka takmičenja 485 sportista biti iznenada testirano uzmimanjem krvnih uzoraka, a da će tokom takmičenja od 320 takmičara biti uzeti uzorci krvi ili urina.
"Nadam se da ćemo tokom takmičenja imati rekorde, a ne pozitivne doping testove", rekao je Markulesku.
Fina će nalaze uneti u program bioloških pasoša, koji je počeo prošle godine sa 30 sportista i uvećan je na 500.
Program bioloških pasoša prati stanje krvi kod sportista i traži bilo kakve znake dopinga.
Na Svetskom prvenstvu u vodenim sportovima, od 19. jula do 4. avgusta u Barseloni, očekuje se učešće 2.293 sportista.