FSS zahteva da FIFA opozove odluku o Kosovu

Pehar Svetskog prvenstva stigao u Sarajevo

Ronaldo: Ne mogu da garantujem golove na SP

Nijedan igrač nema garantovano mesto u timu za SP

kosarka-partizan-bajernKošarkaši Partizana pobedili su sinoć na svom terenu Bajern Minhen sa 70:55 (19:9, 25:19, 16:17, 10:10), u devetom kolu Grupe F Top 16 faze Evrolige.
Partizan je zabeležio drugu pobedu u ovoj fazi takmičenja i ostao je u igri za plasman u četvrtfinale. Crno-beli će u sledećem kolu gostovati CSKA Moskvi narednog četvrtka.
Najefikasniji u beogradskom klubu bili su Saša Pavlović i Tarens Kinsi sa po 21 poenom, dok je Milenko Tepić postigao devet. Bajern je predvodio Nihad Đedović sa 12 poena.
Partizan je uprkos problemima sa sastavom koje ima tokom cele sezone odigrao vrlo dobru utakmicu i kontrolisao je od početka do kraja.
Šampion Srbije i Jadrana je pred 11.550 gledalaca odigrao jednu od najboljih partija u Evroligi i tako sačuvao teorijske šanse da se plasira u četvrtfinale elitnog evropskog klupskog takmičenja.
Partizan je ponovo bio bez Bogdana Bogdanovića. Aleksandar Pavlović je poveo svoj tim sa 12 postignutih poena u prvoj četvrtini, a crno-beli su poveli sa 17:5. Dobro je domaći tim čuvao gostujuće košarkaše i nije im dozvoljavao lake poene.
Partizan je posle prvih 10 minuta vodio 19:9, a u drugoj četvrtini se potpuno razigrao Terens Kinzi, tako da su crno-beli sredinom te deonice poveli sa 43:25.
Domaći tim potpuno je kontrolisao ritam utakmice i igru protivnika, a čak je i treću četvrtinu odigrao dobro, iako je to period kada ove sezone najčešće doživljava pad u igri.
Sredinom treće deonice došlo je do prekida od oko 10 minuta kada se na jednom od koševa pokvario merač vremena. Igrači su tada šutirali na koš, a kada je utakmica nastavljena, Partizan je nastavio u istom ritmu do kraja meča.
Partizan je ovako zadržao teorijske šanse da se plasira u četvrtfinale, a da bi to ostvario, potrebno je da, između ostalog, pobedi CSKA u Moskvi.
Bajern je imao podršku oko 20 svojih navijača.

Navijači Vojvodine sinoć su upalili 100 baklji na zidinama Petrovaradinske tvrđave, na Varadinskom mostu i na keju uz Dunav u čast 100. rođendana tog fudbalskog kluba.
Fudbalski klub Vojvodina osnovan je na 6. marta 1914. godine.
Bakljadu je organizovala navijačka grupa "Firma", a učestvovali su i predstavnici drugih navijačkih grupa.
Navijači su nosili transparente i zastave FK Vojvodine koje su specijalno sašivene za tu priliku.
Baklje su upaljene i na jednom čamcu na Dunavu.
Juče je otkrivena i spomen-ploča na zgradi u kojoj je 1914. godini osnovan FK Vojvodina, a prisutnima je deljena torta od 100 kilograma, kao i 100 flaša šampanjca.
Proslava jubileja nastaviće se danas, velikim koncertom na platou ispred Sportskog i poslovnog centra Vojvodina.

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u sredu u Dablinu, posle preokreta, Irsku sa 2:1 u prijateljskom susretu.
Irska je na početku duela bila znatno bolja na terenu, i već u drugom minutu došla do gola koji je, međutim, poništen zbog ofsajda.
Domaća selekcija je u osmom minutu stigla do prednosti, pošto je posle loše intervencija kapitena Srbije Branislava Ivanovića, lopta stigla do Šejna Longa koji je izašao sam ispred Vladimira Stojkovića i lako ga savladao.
Irska je do poluvremena mogla da postigne još golova, ali je Stojković odlično intervenisao.
Izjednačenje Srbiji doneo je autogolom Džejms Mekarti u 48. minutu, koji je presekao dodavanje Aleksandra Kolarova s leve strane upućeno Filipu Đorđeviću i sa oko 10 metara savladao svog golmana.
Konačan rezutat postavio je Đorđević u 60. minutu.
Na klupi Srbije debitovao je selektor Ljubinko Drulović, dok je od igrača prvi put šansu da igra dobio fudbaler AZ Alkmara Nemanja Gudelj.

Fudbalski savez Srbije (FSS) zatražio je juče od Svetske fudbalske federacije (FIFA) da opozove svoju odluku o odigravanju prijateljskih utakmica kosovske reprezentacije.
F S S je uputio hitno pismo predsedniku FIFA-e, Sepu Blateru, u kojem ukazuje na niz propusta na jučerašnjoj utakmici Kosova i Haitija u Kosovskoj Mitrovici.
"Već na prvoj utakmici po donošenju te odluke, viđen je niz propusta, grešaka i vređanja nacionalnih simbola Republike Srbije. Jasno smo došli do dokaza da su igrači domaćeg tima na dresu nosili grb takozvanog FS Kosova", piše u saopštenju F S S.
Članovi Odbora za hitna pitanja FIFA-e su 13. januara odlučili da dopuste prijateljske utakmice seniorske selekcije Kosova, ali pod određenim striktnim uslovima: bez bilo kakvih nacionalnih obeležja na dresu, stadionu, bez intoniranja himni i uz obavezno postavljanje zvezdice u veličini slova "O" pored imena Kosovo.
FSS ukazuje da su u sredu "zvanična lica na utakmici morala da pregledaju opremu uoči početka i u skladu sa odlukom Odbora za hitna pitanja FIFA narede uklanjanje obeležja. Pored zvaničnika, utakmici je prisustvovao i specijalni posmatrač FIFA, koji takođe nije reagovao".
FSSrbije od FIFA-e zahteva pokretanje disciplinskog postupka protiv svih zvaničnika utakmice Kosovo-Haiti.
F S S navodi da je ispred stadiona pre utakmice zapaljena državna zastava Srbije što je "najteži mogući način vređanja", a tokom meča navijači su vređali srpski narod i državu.
FS Srbije je 18. februara, pošto je obavešten da će biti utakmice u Kosovskoj Mitrovici, zvanično upozorio FIFA-u na moguće negativnim posledice te odluke.
Još po donošenju odluke članova Odbora za hitna pitanja FIFA, FS Srbije je upozorio da će ideja nadležnih u FIFA o "omogućavanju uslova da sva deca igraju fudbal", doživeti "fijasko na delu".
"Tada smo ukazivali čelnicima FIFA da neće videti realizaciju te parole, već pretvaranje fudbalskih utakmica u istinski paravan političkog delovanja što je po Statutu FIFA najstrože zabranjeno", piše u saopštenju F S S.
"Fudbal je juče u Kosovskoj Mitrovici bio u sasvim drugom planu, a predstava je iskorišćena kao direktan akt napada na Republiku Srbiju, naše građane, simbole i državnost", piše u saopštenju.
F S S navodi da fudbal, kao sport, ne treba da bude "paravan za političko delovanje međunarodno nepriznate takozvane države Kosovo".
O sadržini protestnog pisma upućenog predsedniku FIFA-e Blateru, FS Srbije će obavestiti i predsednika Evropske fudbalske unije Mišela Platinija.

Pehar Svetskog prvenstva u fudbalu stigao je juče iz Praga u Sarajevo, gde će narednih dana biti izložen u dvorani Skenderija.
Predsedavajući Predsedništva BiH Željko Komšić, koji je prisustvovao manifestaciji, zahvalio je reprezentaciji te zemlje zbog plasmana na Svetsko prvenstvo i poželeo da se trofej ponovo donese u Sarajevo.
Trofej koji se dodeljuje svetskom fudbalskom šampionu će u okviru turneje biti predstavljen u 90 zemalja.
Svetsko prvenstvo u Brazilu održaće se od 12. juna do 13. jula ove godine.

Fudbalski reprezentativac Portugala Kristijano Ronaldo izjavio je da ne može da garantuje golove na Svetskom prvenstvu u Brazilu, već samo naporan rad i posvećenost.
Reprezentacija Portugala pobedila je sinoć Kamerun sa 5:1 u prijateljskoj utakmici, a Ronaldo je postigao dva gola, čime je sa ukupno 49 pogodaka postao najbolji strelac u istoriji državnog tima.
"Ne mogu da garantujem golove na Svetskom prvenstvu u Brazilu, već samo naporan rad, trud i posvećenost. Ne pokušavam da srušim rekorde. Takve stvari se jednostavno dogode na prirodan način - kao rezultat napornog rada i truda sa odličnim državnim timom i selektorom", rekao je Ronaldo za AS.
"Znao sam da ću pre ili kasnije doći do te (rekordne) brojke", dodao je, međutim, fudbaler Real Madrida.
Ronaldo je 2013. godine izjednačio Pauletin rekord od 47 postignutih golova za reprezentaciju, a do sada je odigao 110 utakmica za državni tim.
Na Svetskom prvenstvu u Brazilu, od 12. juna do 13. jula, reprezentacija Portugala igraće u Grupi G sa Nemačkom, Ganom i SAD.

Fudbalski reprezentativac Engleske Vejn Runi izjavio je da nijedan igrač nema garantovano mesto u timu za Svetsko prvenstvo u Brazilu i da će svi morati da se bore za odlazak na Mundijal.
Reprezentacija Engleske je sinoć na Vembliju pobedila Dansku sa 1:0 u prijateljskoj utakmici. Runi je igrao od početka, ali je zamenjen u drugom delu, nakon čega je ekipa zaigrala bolje, a jedini gol postigao je napadač Liverpula Danijel Staridž u 82. minutu. "Ovo je pretposlednji spisak selektora Roja Hodžsona pre konačnog spiska od 23 igrača za Mundijal. Sada nas je 29 i svi želimo da pokažemo šta znamo, počevši od mene. Siguran sam da će selektor ozbiljno razmisliti", rekao je Runi za Skaj Sport.
Mladi fudbaler Sautemptona Luk Šo ušao je protiv Danske u drugom poluvremenu i debitovao za A tim Engleske.
"Veoma dobro je igrao. Videli ste da ima mnogo samopouzdanja kada ima loptu, on je dobar sportista, brz je. Selektor će odlučiti, pred njim su teške odluke, ali on je zbog toga ovde - da donese teške odluke", rekao je Runi.