Srbija sa šest posada na Svetskom kupu na Bledu

Barseloni prednost 3:0 pred revanš sa Bajernom

REAL MADRIDŠpanski Real Madrid treću godinu zaredom je najvredniji fudbalski klub, objavio je juče magazin Forbs.
Real je i dalje na prvom mestu, uprkos smanjenju vrednosti za pet odsto, odnosno na 3,26 milijarde dolara.
Na drugom mestu je Barselona, koja je zabeležila jedan odsto smanjenja vrednosti, a potom sledi engleski Mančester junajted, koji je zabeležio rast od 10 odsto i vredi 2,35 milijarde dolara.
Bajern Minhen je zabeležio rast od čak 27 odsto i na četvrtom je mestu, ispred Mančester sitija, Čelsija, Arsenala, Liverpula, Juventusa i Milana.
Vrednost se procenjuje zaključno sa kursom od 22. aprila.

Košarkaš Fenerbahčea Bogdan Bogdanović proglašen je juče, drugu godinu uzastopno, za Zvezdu u usponu, koju Evroliga dodeljuje najboljem mladom igraču.
Bogdanović je prvi košarkaš Fenerbahčea koji je dobio prestižno priznanje trenera evroligaških klubova, a prošle godine dobio je nagradu kao igrač beogradskog Partizana.
On je tek drugi igrač koji je dva puta dobio tu nagradu, pre njega to je pošlo za rukom Nikoli Mirotiću dok je igrao za Real Madrid (2011. i 2012. godine).
Bogdanović je sa Fenerbahčeom ove sezone izborio plasman na završni turnir Evrolige - "fajnal-for", koji će se od 15. do 17. maja održati u Madridu.
Prvog dana takmičenja na programu su polufinala, CSKA iz Moskve od 18 časova igra protiv Olimpijakosa, a Fenerbahče, koji predvodi srpski trener Željko Obradović, od 21 čas protiv Real Madrida.

Fudbalska reprezentacija Srbije zadržala je 44. mesto na rang-listi Svetske fudbalske federacije (Fifa).
Srbija na 44. mestu ima 664 bodova i zadržala je poziciju na listi iz prošlog meseca.
Aktuelni svetski šampion Nemačka je i dalje prva sa 1.687 bodova, a iza su Argentina, Belgija, Kolumbija i petostruki svetski pravak Brazil. Španija je 10. na listi, Francuska zauzima 11. mesto, Italija je 13, a Engleska 14. selekcija sveta.
Hrvatska je 17. reprezentacija sveta, Bosna i Hercegovina zauzima 32. mesto, Slovenija 47, selekcija Albanije je na 57. mestu a Crna Gora 75. na svetskoj rang-listi.

44. Srbija 664

Fudbalski savez Španije obustavio je do daljeg Primeru zbog spora sa vladom te zemlje, uključujući i televizijska prava.
Kako je saopšteno, FS Španije je nezadovoljan zbog toga što je dobio samo 4,55 odsto prihoda, iako je navedeno da je ta organizacija otvorena za dijalog.
Odložene su sve utakmice počevši od 16. maja, uključujući i finale Kupa kralja.
Tri kola pre kraja Primere, Barselona je lider na tabeli sa dva boda više od drugoplasiranog Real Madrida.
Savez je naveo da spor sa vladom nije rešen ni posle tri meseca pregovora.
Vlada Španije se, za sad, nije oglasila po ovom pitanju.

Veslačka reprezantacija Srbije nastupiće sa šest posada na predstojećem Svetskom kupu na Bledu, saopšteno je juče.
Srbiju će na prvom Svetskom kupu predstavljati dubl skul Marko Marjanović i Aleksandar Filipović, četverac bez kormilara Veselin Savić, Dušan Bogičević, Nikola Stojić i Radoje Đerić, dubl skul za lake veslače Miloš Stanojević i Marko Jošić, skif za lake veslače Petar Jovanović, te Iva Obradović i Ljiljana Jošić u ženskom skifu.
Bled će od 8. do 10. maja biti domaćin prvog Svetskog kupa, na kome će nastupiti 400 veslača i veslačica iz 34 zemlje. Ovo će ujedno biti i poslednja provera veslača pred Evropsko prvenstvo u poljskom Poznanju.
Skif Andrija Šljukić i dvojac bez kormilara Miloš Vasić i Nenad Beđik, koji su u sastavu reprezentacije Srbije za Evropsko prvenstvo, propustiće Svetski kup na Bledu.
Takmičenje na Bledu počeće u subotu u prepodnevnim časovima, kada su na programu kvalifikacione trke.

Fudbaleri Barselone pobedili su u sredu na svom terenu Bajern Minhen sa 3:0, u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.
Strelci su bili Lionel Mesi u 77. i 80. minutu i Nejmar u sudijskoj nadoknadi vremena.
Barselona je bila bolja, mogla je i ubedljivije da pobedi, ali je promašila izgledne prilike u prvom poluvremenu.
Prvo poluvreme je proteklo u agresivnoj igri oba kluba, a Barselona je imala tri izrazite šanse, Bajern jednu, ali nije bilo golova u tom delu utakmice.
Domaćin je imao odlične šanse u 12. i 15. minutu. Prvo je Luis Suares izašao sam ispred Manuela Nojera, ali je golman Bajerna odlično odbranio šut urugvajskog napadača. Potom je priliku imao i Nejmar, čiji je udarac sa pet metara izblokirao Rafinja.
Bajern je najbolju priliku imao u 20. minutu, ali je Robert Levandovski loše zahvatio loptu nakon ubacivanja Tomasa Milera, iako je bio neometan na pet metara od gola.
Barselona je odličnu šansu imala i u finišu prvog dela susreta, kada je Nojer ponovo odlično intervenisao, posle šuta iz prve Danija Alvesa.
Drugo poluvreme je počelo znatno slabijim tempom.
Barselona je konačno povela u 77. minutu, kada je Dani Alves posle kratkog prodora dodao do Mesija, koji je odlično šutirao sa 18 metara pored stative i savladao Manuela Nojera.
Samo tri minuta kasnije, Mesi je primio loptu na 20 metara od gola, lako prošao pored Žeroma Boatenga i lobovao Nojera za veliku prednost katalonskog kluba.
Barselona je konačan rezultat postavila u četvrtom minutu nadoknade, kada je arbitar Nikola Ricoli pustio prednost nakon prekršaja Bastijana Švajnštajgera, a Mesi je dodao do Nejmara, koji je ostao sam ispred Nojera i lako ga savladao.
Revanš će se igrati u utorak od 20.45 u Minhenu.

Fudbaler Barselone Lionel Mesi izjavio je da je zadovoljan ubedljivom pobedom protiv Bajerna iz Minhena od 3:0, u prvoj polufinalnoj utakmici Lige šampiona, ali da njegova ekipa ne sme da se opusti u revanšu.
Barselona je na svom terenu pobedila Bajern sa 3:0, dvostruki strelac bio je Mesi, koji je pogotke postigao u 77. i 80. minutu, a treći gol postigao je Nejmar u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.
"Uz malo sreće postigli smo prvi gol, a naredna dva su došla nedugo za njim. Ostvarili smo odličan rezultat uoči revanša, a to je ono što smo hteli", rekao je Mesi, preneli su danas španski mediji.
Mesi je postigao ukupno 77 golova u Ligi šampiona i izjednačio se na prvom mestu liste strelaca tog takmičenja sa Kristijanom Ronaldom iz Real Madrida. Iza njih ostala je legenda "kraljevskog" kluba Raul sa 71 golom.
"Bio sam izuzetno srećan zbog gola jer sam znao da je važan. U završnici smo postigli prvi gol i znao sam koliko je začajan u duelu. U Nemačkoj će biti teško. Imamo dobar rezultat, ali moramo da odemo tamo oprezni", rekao je argentinski reprezentativac.