Ronaldo izjednačio Platinijev rekord po golovima na EP

Mesi će se žaliti na zatvorsku kaznu za utaju poreza

Čukarički u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evropa

Parada i koncert za reprezentativce Velsa u Kardifu

FRANCUSKA - NEMACKA GRIZMAN Fudbalska reprezentacija Francuske plasirala se u finale Evropskog prvenstva, pošto je sinoć u polufinalu u Marseju pobedila Nemačku sa 2:0.
Strelac oba gola za Francusku bio je Antoan Grizman u 47. i 72. minutu.
Francuska će u finalu šampiona Evrope, u nedelju, igrati protiv Portugala.
Selekcija Nemačke je većem delu prvog poluvremena bila ubedljivija i opasnija, ali svetski šampion nije uspeo da materijalizuje dominaciju na terenu. Pokušavali su redom Tomas Miler, Emre Džan, Toni Kros, Bastijan Švajnštajger, ali niko od njih nije uspeo da zatrese mrežu Uga Lorisa.
Francuska je, na drugoj strani, imala dobru priliku preko Grizmana u sedmom minutu, a do nove prilike domaćina šampionata čekalo se sve do finiša poluvremena.
Grizman i Olivije Žiru su u samo dva minuta bili u izglednim pozicijama. Pokušaj Grizmana završen je udarcem u spoljni deo mreže, dok je Žirua u kontranapadu sjajno zaustavio Benedikt Hevedes.
Kada je izgledalo da će prvi deo meča biti završen bez golova, Francuska je povela u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.
Jonas Hektor je prvo potpuno bezopasnu loptu izbacio u korner, a Švajnštajger je posle udarca iz ugla bio u skoku sa Patrisom Evrom i igrao rukom. Sudija Nikola Ricoli pokazao je na belu tačku, a siguran izvođač penala bio je Grizman.
Francuska je ofanzivno počela drugo poluvreme, ali je Nemačka, kao i u prvom delu igre, vrlo brzo preuzela inicijativu. Nemci, međutim, nisu uspevali da "probiju" Francusku, koja je čekala svoju šansu iz kontranapada.
Francuzi su tu šansu dočekali u 72. minutu kada je Grizman postigao svoj šesti gol na šampionatu.
Pol Pogba je iskoristio grešku Džošue Kimiha i prebacio loptu na drugu stativu, a Nojer je slabo intervenisao i poslao loptu na nogu Grizmanu kome nije bilo teško da pogodi za 2:0.
Samo nekoliko minuta posle drugog gola Francuske Kimih je sjajnim udarcem zatresao stativu, a vrlo brzo posle toga zapretili su i Julijan Draksler iz slobodnog udarca i rezervista Leroj Sane.
Nemci su poslednju dobru priliku na utakmici propustili u 92. minutu kada je Loris sjajno "skinuo" šut Kimiha glavom sa nekoliko metara.
Francuska je odbila sve napade Nemačke i igraće za svoju treću titulu šampiona Evrope, a plasmanom u finale ujedno je postala i prva selekcija koja je kao domaćin dva puta stigla do poslednje utakmice na šampionatu.

Grizman: Šanse u finalu 50:50

Fudbaler Francuske Antoan Grizman rekao je da njegova ekipa i Portugal imaju podjednake šanse za pobedu u finalu Evropskog prvenstva.
"Šanse u finalu su 50:50, svašta može da se dogodi u finalu, to je samo jedna utakmica", rekao je Grizman.
Fudbalska reprezentacija Francuske plasirala se u finale Evropskog prvenstva, pošto je u polufinalu u Marseju pobedila Nemačku sa 2:0.
Oba gola postigao je Grizman. On je sada prvi strelac šampionata sa šest golova.
"Ovaj rezultat je rezultat rada cele ekipe. U finalu smo zahvaljujući celoj ekipi. Veoma sam zadovoljan. Znali smo da će biti teško, naš golman je bio sjajan... Sad moramo dobro da se odmorimo i već od sutra da počnemo da razmišljamo o finalu", rekao je Grizman.
Francuska će u finalu, u nedelju, igrati protiv Portugala.

Protivnik reprezentacije Srbije u polufinalu Olimpijskog kvalifikacionog turnira u Beogradu biće košarkaši Češke, koja je sinoć u Beogradu pobedila Japan sa 87:71 (23:14, 25:21, 21:16, 18:20).
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Lukaš Paliza sa 22 poena, dok je Tomaš Satoranski postigao 11. Japan je predvodio Naoto Cuđi sa 18 poena.
Polufinalni mečevi igraju se u petak. Od 18.00 igraju Letonija i Portoriko, a od 21.00 Češka i Srbija.
Plasman na Olimpijske igre u Rio de Žaneiro obezbediće pobednik turnira.

Đorđević: Verujem da ćemo ostvariti željeni rezultat

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević rekao je juče da Češka zaslužuje maksimalno poštovanje, ali da veruje da će njegova ekipa ostvariti "željeni rezultat" u polufinalu olimpijskog kvalifikacionog turnira.
"Česi su protivnik za respekt. Znamo njihove kvalitet, ali smo isto tako svesni i naših. Verujem da ćemo spremni ući u sutrašnju utakmicu", rekao je Đoređević novinarima u Beogradskoj areni.
Đorđević je rekao da Česi imaju iskusnu ekipu koja dugo igra zajedno i da ih odlikuje čvrsta odbrana, snagu ispod koša, ali i brzina.
Srbija je jučerašnjom pobedom protiv Angole izborila plasman u polufinale kvalifikacija za Olimpijske igre u Rio de Žaeniru, a sutra je od 21.00 očekuje duel s Češkom.
"Mislim da se ekipa oporavila od jučerašnjeg meča. Igrali smo u dobro vreme juče, tako da smo imali dosta sna. Igrači su danas maksimalno koncentrisani i ozbiljni na treningu", rekao je on.
Đorđević je dodao da na današnjoj utakmici očekuje još veću podršku nego u grupnoj fazi kvalifikacija.
"Beograd je specifičan grad, jer kada se bliže finala takmičenja veće su vibracije. Zahvalni smo onima koji su bili do sada, ali se nadam da će ih sutra biti u još većem broju", rekao je on.
Reprezentativac Srbije Vladimir Štimac rekao je očekuje plasman u finale kvalifikacionog turnira.
"Oni imaju dosta nezgodnih igrača, nekoliko Evroligaša, jednog bivšeg NBA igrača.... Ozbiljna su ekipa, a mi moramo ozbiljno da pristupimo. Ne sme da nas zavara njihov poraz od Letonije. Težimo da se što bolje pripremo za u utakmicu u koju moramo da uđemo koncentrisano", kazao je Štimac.

Srpski atletičar Mihail Dudaš rekao je juče da je presrećan zbog osvajanja bronzane medelje na Evropskom prvenstvu u Amsterdamu i dodao da mu ostaje još jedino da osvoji svetsku bronzu.
"Presrećan sam. Ja sam kralj bronzanih medalja. Osvojio sam bronzu na Svetskom juniorskom prvenstvu 2008. godine, potom na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore 2009. i 2011. godine, i onda na dvoranskom prvenstvu Evrope u Geteborgu 2013. Ovo je moja peta bronzana medalja, za koju je bilo jako teško izboriti se", rekao je Dudaš, prenosi Atletski savez Srbije.
Dudaš je juče osvojio bronzanu medalju u desetoboju na šampionatu Evrope u Amsterdamu, pošto je takmičenje završio sa 8.153 osvojena boda.
"Takmičenje je bilo dosta naporno, ali uspeo sam, ostvario sam svoj cilj. Još samo da osvojim svetsku bronzu", dodao je srpski desetobojac.
Dudaš je takmičenje završio sa 8.153 odvojenih bodova.
Srpskom atletičaru je srebrna medalja izmakla za samo četiri boda. Srebro je pripalo Čehu Adamu Helceletu sa 8.157 bodova.
Zlatnu medalju osvojio je Holanđanin Tomas van der Platsen sa 8.218 bodova.

Srpska atletičarka Tamara Salaški plasirala se danas u finale trke na 400 metara na Evropskom prvenstvu u Amsterdamu.
Salaški je zauzela drugo mesto u drugoj polufinalnoj trci, pretrčavši stazu za 52 sekunde i 27 stotinki, što je bilo sedmo vreme u polufinalu.
Srpska atletičarka je u poslednjih 100 metara ušla kao četvoroplasirana, ali je sjajnim finišom uspela da obezbedi drugu poziciju i plasman u finale.
Najbrže vreme u polufinalu imala je Italijanka Libanija Grenot, koja je kroz cilj prošla za 50,43 sekunde.
Finale trke na 400 metara na programu je sutra od 20.25.

Ronaldo izjednačio Platinijev rekord po golovima na evropskim prvenstvima

Portugalski fudbaler Kristijano Ronaldo izjednačio se s Mišelom Platinijem po broju postignutih golova na evropskim prvenstvima, pošto su obojica do sada dali po devet golova.
Ronaldo je postigao prvi gol za svoj tim protiv Velsa u polufinalu Evropskog prvenstva, što mu je bio deveti gol na šampionatima.
Portugalcu je ovo četvrto evropsko prvenstvo, dok je Platini svojih devet golova dao na jednom šampionatu - 1984. u Francuskoj.
Ronaldo je prošle nedelje postao prvi igrač koji je davao golove na četiri različita prvenstva Evrope: 2004, 2008, 2012. i 2016.
Portugal je pobedio Vels sa 2:0, a u finalu će igrati s Francuskom.

Fudbaler Barselone Lionel Mesi saopštio je danas da će se žaliti na zatvorsku kaznu od 21 meseca koju je dobio zbog utaje poreza u Španiji, preneo je Skaj Njuz.
Mesi i njegov otac Horhe juče su pred španskim sudom proglašeni krivim po tri tačke za utaju poreza i osuđeni su na po 21 mesec zatvora. Prema španskom zakonu kazna manja od dve godine se može služiti kao uslovna, pa petostruki najbolji fudbaler sveta i njegov otac neće otići u zatvor.
Mesi će morati da plati dva miliona dolara, a Horhe Mesi, koji vodi sve fudbalerove finansije, mora da plati 1,5 miliona. Takođe, najavljeno je i da će se Horhe Mesi žaliti na kaznu.
Lionel i Horhe Mesi su optuženi da su preko fiktivnih kompanija u Urugvaju i Belizeu od 2007. do 2009. godine utajili 4,1 miliona evra od zarade od prava na korišćenje fudbalerovih fotografija.
Mesi je tokom suđenja rekao da "ništa nije znao" o finansijskim poslovima.
On je rekao da nije gledao ugovore o prihodu od prava na njegove fotografije sa kompanijama Adidas, Pepsi-kola, Danone, Prokter end Gembl, Banko Sabadelj i Kuvajt fud kompani.

Fudbaleri Čukaričkog plasirali su se juče u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evropa, pošto su u revanš utakmici prvog kola u kazahstanskom Šimkentu odigrali nerešeno 3:3 s Ordabasijem.
Čukarički je prošlog četvrtka u Beogradu u prvom meču pobedio sa 3:0.
Golove za Čukarički postigli su Staniša Mandić u 10. i 14. minutu i Asmir Kajević u 21. Strelci za Ordabasi bili su Aleksandar Gejnrih iz slobodnog udarca u drugom minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena, Jerkebulan Tungišabajev u 68 i Temirlan Erlanov u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.
Beogradski tim će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela mađarskog Videotona i moldavske ekipe Zarija Balti. U prvom duelu Videoton je pobedio sa 3:0. Utakmice drugog kola su na programu 14. i 21. jula, a ekipa s Banovog brda će u prvom meču igrati u gostima.

Boban Marjanović u Detroitu

Srpski košarkaš Boban Marjanović novi je igrač Detroita, objavio je njegov menadžer Miodrag Ražnatović na tviteru.
Marjanović je s Detroitom potipisao trogodišnji ugovor vredan 21 milion dolara.
On je prethodne sezone u San Antoniju prosečno po utakmici postizao 5,5 poena, uz 3,6 skoka.
Marjanović je pored San Antonija u karijeri nastupao za Crvenu zvezdu, Mega Vizuru, Radnički iz Kragujevca, Nižnji, Žalgiris, CSKA i Hemofram.