Dejmon Albarn u Zagrebu nosio bedž „Studenti pobeđuju“

Toronto, 
26. Jun 2026.
Novine Toronto, broj 
2094

Frontmen Gorillaz-a Dejmon Albarn ponovo je na sceni istakao bedž sa natpisom „Studenti pobeđuju“, ovog puta tokom nastupa na INmusic festivalu u Zagrebu.

Isti simbol ranije je nosio i na festivalu Primavera u Portu, čime je gest postao deo njegovog prepoznatljivog scenskog izraza na aktuelnoj turneji.

Tokom nastupa u Zagrebu, Albarn se obratio publici i, uz zahvalnost hrvatskoj publici, kratko se osvrnuo i na region, pa je u govoru pomenuo i Srbiju.

„Volim da dođem u ovaj deo sveta, bio sam u Srbiji, tamo se dešava puno stvari“ nakon čega se uhvatio za bedž na kom piše ‘Studenti pobeđuju i time poslao nedvosmislenu poruku.

Publika u Zagrebu njegovu poruku je ispratila aplauzom, dok je deo posetilaca iz Srbije na festivalu odgovorio uzvikom „pumpaj“, koji je već postao prepoznatljiv u regionalnom kontekstu.

Nastup Gorillaz-a na INmusic festivalu obeležio je veliki broj gostiju i bogata produkcija, a na sceni su im se pridružili Džon Talbot iz benda Idles, članovi grupe De La Soul, Kara Džekson, kao i reper Mos Def, koji danas nastupa pod imenom Yasiin Bey.

Koncert je, prema reakcijama publike, bio jedan od najposećenijih i produkcijski najambicioznijih nastupa večeri, uz kombinaciju elektronskog zvuka, hip-hopa i live benda po kojem je Gorillaz prepoznatljiv.