Arunović i Mikec osvojili bronzu u miksu na Svetskom kupu

Toronto,
26. April 2018.
Novine Toronto, broj
1542

Srpski strelci Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su danas bronaznu medalju na Svetskom kupu u južnokorejskom Čangvonu u takmičenju mikseva vazdušnim pištoljem.

Kako je saopštio Streljački savez Srbije, aktuelni evropski vicešampioni osvojili su bronzu rezultatom 424,8 krugova.

To je druga medalja za Srbiju u Čangvonu, nakon što je Arunović u pojedinačnoj konkurenciji vazdušnim pištoljem osvojila bronzu.

Arunović je osvojila 16 medalja na svetskim kupovima, a Mikec 12.

Drugi srpski mešoviti par Bobana Veličković i Dimitrije Grgić zauzeo je deveto mesto, a od finala, u koje ulazi pet najboljih iz kvalifikacija, delilo ih je pet krugova.

Zlatnu medalju osvojio je kineski par Sjaođing Đi i Điaju Vu sa 487,7 krugova, što je novi svetski rekord finala, a srebro su osvojili nemački strelci Sandra i Kristijan Rajc rezultatom 484,2 kruga.

Takođe, danas je održano i takmičenje muškaraca malokalibarskom puškom u trostavu tri puta 40 metaka, a Milenko Sebić zauzeo je deveto mesto sa 1.176 krugova.

Srpska reprezentativka Andrea Arsović gađala je u eliminacijama trostava i sa 1.154 kruga zauzela je 26. mesto u konkurenciji 43 takmičarke.