11. Maj 2021.
Novine Toronto, broj
1681

Uefa odlučuje o premeštanju finala Lige šampiona na Vembli

- Evropska fudbalska unija (Uefa) odlučiće do srede da li će premestiti finalnu utakmicu Lige šampiona između Čelsija i Mančester sitija iz Istanbula u London.

Kako je danas preneo Bi-Bi-Si (BBC), čelnici Uefa, Fudbalskog saveza Engleske i britanske vlade danas će održati virtualni sastanak na kome će razgovarati o opcijama za finale. Britanci predlažu da se finale odigra na Vembliju u Londonu.

Finale Lige šampiona između engleskih klubova Čelsija i Mančester sitija trebalo bi da se odigra 29. maja u Istanbulu, ali se spekuliše o premeštanju pošto je

Turska u petak stavljena na britansku crvenu listu zemalja za koje važi zabrana putovanja, osim u neophodnim slučajevima, zbog čega navijači ne bi mogli da putuju.

Premeštanje finala na Vembli zahtevalo bi od britanske Vlade da bude fleksibilnija po pitanju puštanja ljudi u Englesku, s obzirom da čelnici Uefa i sponzori žele da prisustvuju utakmici.

Britanci koji se vraćaju iz zemalja stavljenih na crvenu listu moraju da provedu 10 dana u karantinu, u hotelu koji je za to odredila Vlada. To bi imalo uticaja na igrače koji će igrati na Evropskom prvenstvu, koje počinje 11. juna. Na Vembliju će biti odigrano osam utakmica Evropskog prvenstva.

Jedno od pitanja o kojima će se razgovarati je i izuzeće od tog karantina.

Đoković započeo 320. nedelju na prvom mestu ATP liste

- Srpski teniser Novak Đoković započeo je danas 320. nedelju na prvom mestu ATP liste.

Đoković je rekorder po broju nedelja na čelu svetske rang-liste, a prvi je sa 11.463 boda. On nije učestvovao na mastersu u Madridu, na kome je pobedio Aleksandar Zverev iz Nemačke, koji je zadržao šesto mesto.

Ruski teniser Danil Medvedev preuzeo je drugo mesto na rang-listi od Španca Rafaela Nadala, koji je pokvario plasman zbog poraza u četvrtfinalu turnira u Madridu.

Među prvih 10 bila je još jedna promena, finalista mastersa Italijan Mateo Beretini preuzeo je deveto mesto od Argentinca Dijega Švarcmana.

Od srpskih tenisera Dušan Lajović napredovao je za jedno mesto, do 37. sa 1.630 bodova, a Filip Krajinović pokvario je plasman za tri pozicije i sada je 39. teniser sveta sa 1.619 bodova.

Miomir Kecmanović popeo se za jedno mesto, na 46. sa 1.384 boda, a Laslo Đere pao je za dva mesta, na 52. sa 1.168 bodova.

Zvezda nakon preokreta ubedljivo savladala Zlatibor u Super ligi

- Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su  na domaćem terenu ekipu Zlatibora sa 6:1, u meču 36. kola Super lige Srbije.Gosti su na poluvremenu vodili golom Stefana Vukića u 26. minutu.

U nastavku Zvezda je preokrenula rezultat, dva gola je u 47. i 50. minutu postigao Mirko Ivanić, a Veljko Nikolić je u 54. minutu postigao treći gol za domaći tim.

Do kraja meča golove su postigli i Željko Gavrić u 67. minutu, Gejlor Kanga u 70. i Milan Pavkov u 84. minutu.Gosti su od 74. minuta igrali sa igračem manje, jer je direktan crveni karton dobio Zarija Lambulić.

Zvezda, koja je ranije osvojila titulu prvaka Srbije, na prvom mestu ima 102 boda, dok ekipa Zlatibora, koja je ranije ispala iz lige, ima 28 bodova, na 18. mestu.

U sledećem kolu Zvezda gostuje Bačkoj, a Zlatibor dočekuje Radnički iz Niša.

Zverev osvojio masters u Madridu

- Šesti teniser sveta Nemac Aleksander Zverev osvojio je večeras titulu na masters turniru u Madridu pošto je pobedio Italijana Matea Beretinija sa 6:7, 6:4, 6:3.Zverev je do svoje četvrte masters titule u karijeri došao za dva sata i 42 minuta.

Beretini, 10. igrač sveta je prvi set dobio u taj-brejku sa 10:8, nakon što je iskoristio četvrtu set loptu.

U drugom setu nemački teniser je napravio ključni brejk u devetom gemu, dok je u trećem delu igre napravio dva brejka, u petom i devetom gemu, iskoristivši drugu meč loptu.

Zverevu je ovo druga titula na mastersu u Madridu, a prvu je osvojio 2018. godine.

Pirlo ostaje u Juventusu do kraja sezone

- Trener Juventusa Andrea Pirlo ostaće u tom fudbalskom klubu do kraja sezone, preneli su italijanski mediji.

Pirlo je preuzeo ekipu prošlog leta, kada je zamenio Mauricija Sarija i to mu je prvi trenerski posao. Crno-beli nisu ove sezone ostvarili očekivane rezultate, nisu odbranili titulu u Seriji A i u završnici prvenstva bore se za plasman u Ligu šampiona.

Fudbal Italija preneo je da će se čelnici Juvenutsa danas sastati i razgovarati o Pirlu, ali da će mu dozvoliti da završi sezonu, pošto klub nema mnogo opcija, ali i zbog gustog rasporeda.

Džordanov dres sa koledža prodat za 1,38 miliona dolara

- Dres američkog košarkaša Majkl Džordana sa koledža Severna Karolina prodat je za rekordnih 1,38 miliona dolara.

Iz aukcijske kuće su rekli da je taj dres sve što svaki ozbiljan kolekcionar može da poželi.Džordan je dres nosio 1982. i 1983. godine.

To je tri puta veća suma od one koja je plaćena za dres Čikago Bulsa iz sezone 1986/87. koji je prodat za 480.000 dolara.

Keln sve bliži ispadanju iz Bundeslige

- Fudbaleri Frajburga pobedili su danas Keln sa 4:1, u 32. kolu Bundeslige.Keln je sve bliži ispadanju iz lige, pošto ima 29 bodova, jedan manje uz utakmicu više od Arminije, koja je na 16. mestu.

Arminija je na mestu koje vodi u baraž, a ima 30 bodova, koliko i Herta, od koje ima utakmicu više.Frajburg je na devetom mestu u nemačkom prvenstvu sa 44 boda.

Preokret Vulverhemptona protiv Brajtona

- Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su  Brajton sa 2:1, u 35. kolu Premijer lige.Vulverhempton je pobedio posle preokreta, pošto je Brajton vodio na poluvremenu golom Luisa Danka u 13. minutu.

Dank je u 53. minutu dobio direktan crveni karton, pa je domaćinu omogućio preokret.Strelci su bili Adama Traore u 76. i Morgan Gibs-Vajt u 90. minutu.

Vulverhempton je 12. na tabeli sa 45 bodova, dok Brajton ima 37 i na 15. je mestu u engleskom fudbalskom prvenstvu.

Sasuolo ponovo ispred Rome u Seriji A

- Fudbaleri Sasuola pobedili su  Đenovu sa 2:1, u 35. kolu Serije A.Strelci za Sasuolo bili su Đakomo Raspadori i Domeniko Berardi, dok je gol za Đenovu dao Davide Zapakosta.

Srpski fudbaler Filip Đuričić igrao je do 57. minuta za Sasuolo, dok je Ivan Radovanović bio na klupi Đenove.Sasuolo je ponovo na sedmom mestu, koje vodi u Ligu konferencija, sa 56 bodova, jednim više od Rome koja ima utakmicu manje.

Đenova je na 14. mestu sa 36 bodova.

Radnički i Rad igrali 2:2, nastavlja se borba za opstanak

- Fudbaleri Radničkog i Rada igrali su u Nišu nerešeno 2:2, u 36. kolu Super lige Srbije.Tako je nastavljena borba za opstanak u najvišem rangu srpskog fudbala.

Rad je ostao u zoni ispadanja, na 16. mestu sa 44 boda.U zoni ispadanja je i Novi Pazar sa 45 bodova, dok isti skor imaju i Javor i Radnički, koji su dva kola pre kraja na mestima koje obezbeđuju opstanak.

Javor je sa 2:1 poražen od TSC-a u gostima.Inđija je sa 1:0 izgubila od Spartaka u Subotici i naredne sezone će igrati u drugoj ligi.

Poraze su zabeležili i pretposlednja Mačva, rezultatom 5:2 od Vojvodine, kao i poslednjeplasirana Bačka, 3:0 od Metalca.