Toronto,
02. Jul 2021.
Novine Toronto, broj
1692

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je u Londonu pobedila selekciju Nemačke sa 2:0.

Strelci za pobednički tim Rahim Sterling u 75. i Hari Kejn u 86. minutu.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo šansi, ali je bilo uzbudljivo na Vembliju, pošto se sve vreme igralo u visokom ritmu.

Engleska je imala dve dobre prilike - preko Sterlinga koji je snažno šutirao sa dvadesetak metara i preko Harija Kejna, ali je gol Nemačke tada spasio Mats Humels.

Najbolju šansu za Nemačku u prvom poluvremenu imao je Timo Verner, ali je njegov udarac zaustavio Džordan Pikford. Golman Evertona istakao se i na samom početku drugog poluvremena kada je sjajno odbranio udarac Haverca.

Rezultat se nije menjao sve do 75. minutu kada je Sterlig doneo prednost Enleskoj svojim trećim golom na turniru.

Akciju je započeo Kejn koji je dodao loptu do Džeka Griliša, a on do Luka Šoa koji je poslao u peterac gde je dočekao Sterling i lako pogodio za 1:0.

Nekoliko minuta kasnije, Tomas Miler je promašio zicer što je u 86. minutu kaznio Kejn svojim prvim golom na Evropskom prvenstvu.

Serž Gnabri je pogrešio na sredini terena, Šo je potom poslao loptu do Griliša koji je odlično centrirao, nakon čega je Kejn glavom potvrdio pobedu Engleske i veliko slavlje na Vembliju.

Engleska će se za plasman u polufinale, 3. jula u Rimu, boriti sa Ukrajinom.