Fudbaleri Srbije idu na Svetsko prvenstvo

Toronto,
16. November 2021.
Novine Toronto, broj
1715

Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se  na Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine, pošto je u Lisabonu pobedila Portugal sa 2:1, u poslednjoj utakmici kvalifikacione Grupe A.

Na stadionu Benfike Portugal je poveo u drugom minutu golom Renata Sančesa, a izjednačio je Dušan Tadić u 33. minutu. Pobedonosni gol postigao je Aleksandar Mitrović u 90. minutu.

Fudbaleri Srbije igrali su dobro i borbeno, a takmičenje u grupi završili su kao prvi u grupi i neporaženi sa 20 bodova. Portugal je drugi sa 17.

Irska i Luksemburg imaju po devet bodova, a Azerbejdžan na poslednjem mestu ima bod.

Direktan plasman na Mundijal u Kataru ostvariće pobednici grupa, a u baražu, od 24. do 29. marta igraće drugoplasirane ekipe i dve ekipe iz Lige nacija. Žreb za baraž biće održan 26. novembra u Cirihu.

Ova utakmica nije bila uspešna i moramo da se izvinimo Portugalcima", rekao je Santoš.

Santoš je dodao da je "uveren da će njegova selekcija osigurati plasman na Svetsko prvenstvo, ali da će sada morati da prođu dodatne prepreke".

"Moraćemo dobro da se pripremimo da pobedimo protivnike u martu i da idemo u Katar. I dalje imam poverenja u svoje igrače. Imamo veoma kvalitetne fudbalere, ali moramo to i da pokažemo na terenu", zaključio je Santoš.

Baraž mečevi za odlazak na Svetsko prvenstvo su na programu 24. i 25., odnosno 28. i 29. marta naredne godine.

Svetsko prvenstvo u Kataru igraće se od 21. novembra do 18. decembra 2022. godine.

Ronaldo: Možemo da prevaziđemo poraz i da se plasiramo na SP

Portugalski fudbaler Kristijano Ronaldo rekao je da ta selekcija može da prevaziđe poraz od Srbije, i da se plasira na Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

"Ovaj rezultat je težak, ali nedovoljno težak da nas uništi. Cilj da se plasiramo na Svetsko prvenstvo je još uvek tu i znamo šta moramo da uradimo da bismo to učinili. Nema izgovora", napisao je Ronaldo na svom Instagram nalogu.

"Fudbal nam je iznova pokazao da je ponekad najteži put onaj, koji nas vodi do željenog ishoda", dodao je kapiten Portugala.

Portugalskom 36-godišnjem napadaču Svetsko prvenstvo 2022. godine, moglo bi da bude poslednje u karijeri, nakon što je prethodno četiri puta uzastopno učestvovao od 2006. godine.

Selekcija Portugala igrala je na svim Svetskim prvenstvima od 2002. godine, pošto je 90-ih godina prošlog veka propustila sva tri takmičenja.