Toronto,
18. Jun 2021.
Novine Toronto, broj
1690

Fudbalska reprezentacija Rusije pobedila je u četvrtak u Sankt Peterburgu Finsku sa 1:0, u utakmici drugog kola Grupe B na Evropskom prvenstvu.

Jedini gol postigao je Aleksej Mirančuk u drugom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena, kada se driblingom oslobodio protivnika i poslao loptu u levi gornji ugao.

Finska je postigla gol već u trećem minutu, kada je strelac bio Joel Pohjapalo, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Obe ekipe imale su šanse za gol, Pohjapalo, Temu Puki, Paulus Ajrajuri za finski tim, a sa druge strane Alekdandar Golovin, Artjom Dzjuba, Daler Kuzjajev, Rifat Žemaltedinov, nisu uspeli da pošalju loptu iza golmana Lukasa Hradeckog.

Obe ekipe sada imaju po tri boda u Grupi B. Tri boda ima i Belgija, koja će u četvrtak u drugom kolu igrati protiv Danske, koja je bez bodova.

U trećem kolu, 21. juna, Rusija će igrati protiv Danske u Kopenhagenu, a Finska i Belgija u Sankt Peterburgu.

Fudbaleri Belgije plasirali su se u osminu finala Evropskog prvenstva, pošto su u Kopenhagenu pobedili Dansku sa 2:1, u utakmici drugog kola Grupe B.

Danska je povela pogotkom Jusufa Poulsena u drugom minutu, ali je Belgija preokrenula rezultat u drugom poluvremenu golovima Torgana Azara u 55. i Kevina de Brujnea u 70. minutu.

Belgija sada ima šest bodova, Rusija i Finska imaju po tri, dok je Danska bez bodova.

Reprezentacija Danske je u prvom poluvremenu u potpunosti nadigrala Belgiju, ali je uspela da postigne samo jedan gol i to već u drugom minutu.

Džejson Denajer je pogrešio, njegov pas je presekao Pjer-Emil Hojbjerg i proigrao Poulsena koji je pogodio za iznenadjujući početak utakmice.

Na početku drugog poluvremena u igru su ušli Kevin de Brujne i Eden Azar i potpuno se promenila slika na Parkenu.

Belgija je odmah zaigrala bolje i izjednačila u 55. minutu. Romelu Lukaku je oduzeo loptu Janiku Vestergoru, dodao je do De Brujnea koji je asistirao Torganu Azaru za izjednačenje.

Posle asistencije, De Brujne je u 70. minutu postigao i gol za vodjstvo. Torgan je dodao loptu do Edena Azara, a on do De Brujnea koji je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora doneo prednost svom timu. Danska je do kraja meča pokušavala da stigne do boda, a najbolju priliku imao je Martin Brejtvejt kada je u 87. minutu pogodio prečku.

Takmičenje u Grupi B se završava u ponedeljak kada će snage odmeriti Finska i Belgija, odnosno Rusija i Danska.