Toronto,
13. Februar 2020.
Novine Toronto, broj
1592

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se na Olimpijske igre u Tokiju, pošto je pobedila Mozambik sa 76:48 (16:21, 18:7, 26:14, 16:6), u utakmici trećeg kola kvalifikacionog turnira u Beogradu.

Najefikasnije u ekipi Srbije bile su Ana Dabović sa 12 poena i šest asistencija, Sonja Vasić sa 11 poena i Tina Krajišnik sa 10 poena. Dobru partiju prikazale su i Jelena Bruks sa sedam poena i devet skokova i Dragana Stanković i Nevena Jovanović sa po osam poena.

Najbolja u ekipi Mozambika bila je Anabela Kosa sa 21 poenom.

Mozambik je bolje počeo utakmicu predvođen Anabelom Kosom, a Srbiju je Sonja Vasić držala u igri. U drugom delu utakmice košarkašice Srbije su popravile igru, izjednačie su posle "trojke" Saše Čađo, a zaim i povele posle "trojke" Vasić.

Srbija je na poluvreme otišla vođstvom od šest razlike, a u nastavku utakmice je zahvaljujući dobrom skoku, ali i posle dobre odbrane, uspela da ostvari dvocifrenu prednost, koju je održavala i uvećavala do kraja utakmice.

Na turniru u Beogradu, Srbija ima dve pobede, protiv Mozambika i Nigerije i poraz od selekcije SAD, u prvom kolu. Aktuelne svetske šampionke su učestvovale na turniru van konkurencije, pošto su se već plasirale na Olimpijske igre, koje počinju u Tokiju 24. jula.