Toronto,
16. November 2017.
Novine Toronto, broj
1527

Vozač Repsol Honde Mark Markes osvojio je u nedelju titulu u Moto GP, pošto je na poslednjoj trci u sezoni, na Velikoj nagradi Valensije, osvojio treće mesto.

Markesu je ovo četvrta titula u Moto GP u poslednjih pet godina. On je sa 24 godine postao najmlađi četvorostruki šampion u najjačoj klasi.

Glavni rival španskom vozaču u borbi za titulu, Andrea Doviciozo iz Dukatija, nije završio trku. On je šest krugova pre kraja trke izleteo sa staze i time je borba za titulu praktično bila završena.

Markesov klupski kolega Dani Pedrosa pobedio je na današnjoj trci u Valensiji, dok je drugo mesto osvojio Žoan Zarko u Jamahi.

Mark Markes je sezonu završio sa 298 bodova, dok je Doviciozo sakupio 261. Maverik Vinjales, vozač Jamahe, sezonu je završio kao treći sa 230 osvojenih bodova.

Honda je još ranije obezbedila titulu u konkurenciji konstruktora.