Toronto,
09. Decembar 2022.
Novine Toronto, broj
1798

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na gostujućem terenu u Beogradu Partizan sa 76:73 (11:20, 29:13, 14:19, 22:21), u utakmici 12. kola Evrolige.

Pobedu Zvezdi doneo je Nemanja Nedović "trojkom" dve sekunde pre kraja utakmice u Beogradskoj areni. On je bio najefikasniji u ekipi sa 20 poena, Luka Vildosa postigao je 14, a Filip Petrušev 10 poena. Ognjen Dobrić dodao je devet poena, a Hasan Martin osam poena i sedam skokova.

U ekipi Partizana najefikasniji je bio Kevin Panter sa 15 poena, Jam Madar postigao je 14, Janis Papapetru 13 poena uz šest skokova, a Matijas Lesor 11 poena uz 10 skokova.

Pre početka meča održan je minut ćutanja u čast bivšeg fudbalera i trenera Partizana Miodraga Ješića, koji je  poginuo u saobraćajnoj nesreći.

Duel beogradskih ekipa odigran je u punoj Beogradskoj areni, a utakmici je prisustvovalo i do 1.000 navijača gostujućeg tima.

Partizan je bolje otvorio prvi istorijski evroligaški derbi i posle slobodnih bacanja Pantera dolazi do plus sedam (11:4).

Kapiten crno-belih je nedugo zatim pogodio "trojku" za najveću prednost u prvoj deonici (16:4). U domaćoj ekipi se istakao i Lesor, koji je u prvih 10 minuta postigao sedam poena, uz osam skokova.

Zvezda je tek u finišu uspela da udje u ritam i košem u poslednjoj sekundi Stefana Lazarevića smanjuje na devet poena razlike (11:20).

Za nepuna tri minuta druge četvrtine crveno-beli prave seriju 6:0 i prilaze na tri poena razlike (19:22), nakon što je koš postigao Nedović.

U nastavku gosti posle "trojke" Petruševa i zakucavanja Hasana Martina dolaze do vodjstva 24:22.

Sa pet uzastopnih poena Dobrića Zvezda odlazi na 29:24, a na poluvreme je košem Nedovića otišla sa plus sedam (40:33).

Partizan je predvodjen Madarom (sedam poena) na sredini treće četvrtine stigao do izjednačenja (44:44), a period je zatim protekao u egalu. Košem Martina u završnici Zvezda je sa dva poena prednosti ušla u poslednju deonicu (54:52).

Domaća ekipa je na početku četvrte deonice "trojkama" Dantea Egzuma i Danila Andjušića uspela da vrati prednost, da bi potom precizan sa distance bio i Papapetru za 65:62.

Posle koša Pantera tri minuta pre kraja Partizan dolazi do 71:65, dok su crveno-beli za manje od jednog minuta odgovorili serijom 5:0.

"Trojkom" Vildose Zvezda stiže do izjednačenja 73:73, a zatim je 2,2 sekunde pre kraja trojku za goste pogodio i Nedović.

Partizan je u poslednjem napadu imao šansu za produžetak, ali je Madar bio neprecizan sa distance.

Posle 12 kola Zvezda ima šest pobeda i šest poraza, a Partizan četiri pobede i osam poraza.