Toronto,
18. January 2018.
Novine Toronto, broj
1532

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je juče u Zagrebu od selekcije Norveške sa 32:27 (17:17) u prvoj utakmici druge faze Evropskog prvenstva.

Srbija je i dalje bez bodova u Grupi I, tako da više nema ni teoretske šanse da se plasira u polufinale šampionata Evrope, dok Norveška sada ima četiri boda.

Vicešampione sveta su do pobede vodili Sander Sagosen i Kristijan Bjornsen sa po osam golova, dok je Magnus Jondal postigao četiri. U redovima Srbije najbolji su bili Žarko Šešum i Bojan Beljanski sa po pet golova, dok su se Petar Nenadić i Darko Đukić po četiri puta upisali u strelce.

Rukometaši Srbije su prvo poluvreme odigrali sa dosta uspona i padova, gubili su sa tri gola razlike, ali su ipak uspeli da se vrate u meč. Norvežani su u 23. minutu imali prednost od 15:12, ali je potom usledila serija Srbije od 4:0 i preokret.

Posle velike borbe i puno trčanja, na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom 17:17.

Srbija je prva zatresla mrežu u drugom poluvremenu, povela sa 18:17, ali su izabranici Jovice Cvetkovića nakon toga stali. Vicešampioni sveta su za osam minuta postigli pet golova i stigli do najubedljivije prednosti na utakmici - 18:22.

Beljanski je na trenutak zaustavio seriju Norveške, ali je Norveška golovima Mirhola i Bjornsena otišla ne velikih plus pet u 40. minutu.

Norveška je do kraja meča bez ikakvih problema održavala veliku prednost i tako stigla do prve pobede u drugoj fazi šampionata Evrope.

Srbija u narednom meču Grupe I igra protiv Francuske.

U Grupi I kasnije večeras se sastaju Hrvatska i Belorusija.