24. Maj 2022.
Novine Toronto, broj
1765

Mikec osvojio srebro, Arunović bronzu na Gran pri turniru u Granadi

Srpski strelac Damir Mikec osvojio je srebro na Gran pri turniru u Granadi u disciplini vazdušni pištolj, dok je do bronze u istoj disciplini došla Zorana Arunović.

U finalu vazdušnog pištolja druga srpska predstavnica Brankica Zarić zauzela je šesto mesto, dok je Duško Petrov u muškoj konkurenciji zauzeo 12. mesto, preneo je Streljački savez Srbije (SSS).

Do zlata je u muškom delu došao Azerbejdžanac Ruslan Lunev, dok je Korejac Vonhou Liju osvojio bronzu.U ženskoj konkurenciji zlato i srebro je otišlo u Južnu Koreju. Bomi Kim je osvojila zlato, a Hjuanjung Ju.

Na turniru u Granadi učestvuju strelci iz 37 država, a u ponedeljak su na programu takmičenja u miks parovima vazdušnim oružjem.Srbiju će predstavljati timovi Arunović/Mikec i Zarić/Petrov.

Titmus oborila svetski rekord na 400 metara slobodnim stilom

Australijska plivačica Arijarne Titmus oborila je svetski rekord na 400 metara slobodnim stilom na državnom prvenstvu u Adelejdu.Titmus (21) je trku završila za 3:56,40 minuta, a prethodni rekord je držala Amerikanka Kejti Ledeki (3:56,46), koji je postavila na Olimpijskim igrama u Riju 2016.

"Lepo je što me više neće pitati kada ću da oborim svetski rekord. Srećna sam što se bavim plivanjem. To se definitivno vidi u bazenu", rekla je aktuelna olimpijska šampionka na 400 metara kraul.

Titmus je na Igrama u Tokiju prošle godine osvojila zlato na 200 metara slobodnim stilom, srebro na 800 metara i bronzu u štafetnoj trci.

Mančester siti odbranio šampionsku titulu u Premijer ligi

Fudbaleri Mančester sitija odbranili su šampionsku titulu u Premijer ligi, pošto su na svom terenu u utakmici poslednjeg 38. kola posle velikog preokreta pobedili Aston Vilu sa 3:2.

Uoči poslednjeg kola Siti je imao bod prednosti u odnosu na Liverpul, koji je u isto vreme na Enfildu igrao protiv Vulverhemptona.

Ekipa Pepa Gvardiole nadoknadila je dva gola, ostvarila 29. pobedu u ligi i sa 93 boda osvojila titulu, bodom više od Liverpula, koji je pobedio Vulverhempton sa 3:1.

Siti je od početka napadao, ali je Aston Vila postizala golove. Ekipa nekadašnjeg kapitena Liverpula Stivena Džerarda povela je golom koji je postigao Meti Keš u 37. minutu, a prednost je udvostručio nekadašnji fudbaler Liverpula Kutinjo u 69.

Siti je posle toga krenuo na sve ili ništa, a u igru je u 69. minutu došao Ilkaj Gundogan koji je doneo preokret. On je u 76. minutu postigao prvi gol za Siti, a dva minuta kasnije izjednačio je Rodri. Pobedu za titulu Sitiju je doneo Gundogan pogotkom u 81. minutu.

Posle utakmice navijači na Etihadu su utrčali u teren da proslave pobedu sa svojim igračima.

Gundogan: Ovakve dane pamtite

Fudbaler Mančester sitija Ilkaj Gundogan rekao je da je presrećan zbog šampionske titule koju je njegova ekipa osvojila u utakmici poslednjeg kola Premijer lige i velikog preokreta protiv Aston Vile.

"Ovo je bila neverovatna utakmica, ne znam šta da kažem. Fantastično. Svi smo ljudi, kada smo gubili 0:2 šanse su nam bile vrlo male, ali morali smo da radimo jednostavne stvari i naravno da postignemo dva brza gola koja su nam omogućila 10 minuta da postignemo i treći. smo ponosni na sebe", rekao je Gundogan za Skaj.

Siti je odbranio šampionsku titulu u Premijer ligi, pošto je posle preokreta pobedio Aston Vilu sa 3:2, u utakmici poslednjeg 38. kola. Ekipa iz Birmingema vodila je sa 2:0, ali je Siti ulaskom Gundogana u 69. minutu zaigrao bolje i preokrenuo.

Gundogan je u 76. minutu postigao prvi gol za Siti, a dva minuta kasnije izjednačio je Rodri. Pobedu za titulu Sitiju je doneo Gundogan pogotkom u 81. minutu.

"Osetili smo tenziju. To je više bila negativna nego pozitivna tenzija kada smo gubili 0:2, ali želeli smo da postignemo gol i znali smo da možemo da postignemo nekoliko, samo da postignemo prvi. Ovakve dane pamtite. Ovo je neverovatan dan", naveo je Gundogan.

Borba za titulu trajala je do poslednjeg kola, pošto je Siti imao bod više od Liverpula, koji je na Enfildu pobedio Vulverhemtpon sa 3:1.

"Da Liverpul nije igrao neverovatan fudbal kakav je igrao, mislim da ova liga ne bi bila toliko atraktivna. Gurali smo jedni druge do samih granica, čak iako je ovo za njih tužan dan, moramo da cenimo ono što su uradili i da se radujemo borbi sa njima i sledeće sezone", rekao je Gundogan.

Siti je najveći deo sezone bio prvi na tabeli, sezonu je završio sa 93 boda i pobedom više od Liverpula, koji je takmičenje završio sa 92 boda.

Fudbaleri Milana šampioni Italije

Fudbaleri Milana osvojili su večeras šampionsku titulu u Seriji A, pošto su na gostujućem terenu pobedili Sasuolo sa 3:0, u utakmici poslednjeg 38. kola.

Borba za titulu vodila se do poslednjeg kola u Seriji A izmedju dva velika gradska rivala Milana i Intera. Milan je uoči današnjih utakmica imao 83 boda, dva više od aktuelnog šampiona Intera.

Milan je protiv Sasuola ostvario 26. pobedu i sa 86 bodova osvojio šampionsku titulu. Crveno-crni poveli su golovima dvostrukog strelca Olivijea Žirua, u 17. i 32. minutu, a konačan rezultat postavio je Frank Kesi u 36. Kod sva tri pogotka asistent je bio Rafael Leao.