Partizan pobedio Zvezdu za finale Kupa Srbije

Toronto,
12. Jun 2020.
Novine Toronto, broj
1605

Fudbaleri Partizana plasirali su se u finale Kupa Srbije, pošto su sa 1:0 pobedili Crvenu zvezdu.

Strelac na stadionu Partizana bio je Bibras Natho u 58. minutu.

Partizan će u finalu 24. juna igrati protiv Vojvodine, koja je prethodno sa 1:0 bila bolja od Čukaričkog.

Duel Partizana i Zvezde obeležili su brojni prekidi i gruba igra, a sudija Novak Simović dodelio je ukupno devet žutih kartona.

Drugo poluvreme bilo je produženo više od 11 minuta, uglavnom zbog prekida kod povrede golmana Partizana Vladimira Stojkovića, koji je morao da izađe iz igre.

Pred oko 15.000 navijača na stadionu u Humskoj bilo je prekida zbog brojnih povreda, ali i pirotehnike.

Pobednički gol za Partizan postigao je Natho posle odličnog poteza Umara Sadika, koji je prvo prevario Miloša Degeneka, a potom i asistirao izraelskom fudbaleru, koji je čak uspeo i da primi loptu ispred protivničkog peterca.

Zvezda je počela da igra otvorenije tek posle primljenog gola, ali nije uspela ozbiljnije da ugrozi ekipu Partizana, pa su crno-beli trijumfovali i prošli u finale.