Toronto,
21. November 2019.
Novine Toronto, broj
1587

Košarkaši Partizana plasirali su se u Top 16 fazu Evrokupa, pošto su u Beogradskoj areni pobedili Ritas sa 86:81 (23:21, 23:19, 22:17, 18:24) u osmom kolu Grupe B.

Crno-bele je do trijumfa predvodio Rade Zagorac sa 17 poena, dok je Rašon Tomas dodao 16.

U ekipi Ritasa istakao se Eimantas Bendžijus sa 15 poena, dok je Deividis Sirvidis ubacio 11.Ritas je na početku utakmice imao blagu prednost, a Partizan je do finiša prve deonice u igri držao raspoloženi Zagorac. Ređao je poene Partizanov košarkaš pa je kod rezultata 13:17 čak 12 bilo njegovih.

Zagorcu su se tada pridružili Mozli i Tomas, doneli su dodatnu eneregiju, pa su crno-beli nakon trojke Trifunovića 30 sekundi pre kraja izjednačili (21:21).

Zakucavanjem Mozlija završena je prva četvrtina (23:21), da bi trojkom Voldena i poenima Jankovića i Pejdža domaći tim nastavio seriju i u drugoj deonici i otišao na plus devet (30:21).

Partizan je nakon toga stao, što su gosti znali da iskoriste pa su "istopili" prednost crno-belih (33:32). Izabranici Andree Trinkijerija su se u finišu druge četvrtine probudili, zaigrali su ponovo odlično i na veliki odmor otišli sa šest poena viška - 46:40.

Drugo poluvreme počelo je penalom za Ritas zbog tehničke greške dosuđene Trinkijeriju na kraju prvog poluvremena, nakon čega su Litvanci poenima Sirvidisa i Berstoua stigli i do 46:45, ali je tu mini seriju gostiju prekinuo Jaramaz trojkom.

Nakon trojke Pejdža u 26. minutu meča Partizan je "pobegao" na plus sedam, da bi minut i po pre kraja tog dela igre, a nakon kontranapada Jaramaza i Gordića crno-beli stigli i do prve dvocifrene prednosti na utakmici - 66:55.

Tom prednošću Partizan je ušao i u poslednju četvrtinu, a trojka Zagorca na početku poslednje deonice najavila je pobedu crno-belih (71:57). Partizan je imao i 18 poena prednosti, ali Ritas nije odustajao pa je u jednom mometu prišao na šest poena zaostatka. Međutim, crno-beli su i pored manjih problema uspeli da privedu meč kraju i da na kraju sa 8.000 navijača u Areni proslave plasman u Top 16 fazu Evrokupa.