Toronto,
15. Februar 2018.
Novine Toronto, broj
1535

Futsal reprezentacija Portugala osvojila je u subotu titulu prvaka Evrope, pošto je u finalu u Ljubljani posle produžetka pobedila Španiju sa 3:2.

Portugal je tako osvojio prvu titulu prvaka Evrope, dok je Španija propustila priliku da se po osmi put okiti zlatom.

Portugal je u finalu poveo golom Rikardinja posle samo 59 sekundi igre, a izjednačenje Španiji doneo je Mark Torla u 19. minutu.

Španci su preko Lina preokrenuli rezultat i poveli u 32. minutu, ali je Bruno Koeljo pogodio u 39. minutu što je bio konačan rezultat regularnog dela utakmice.

Odlučujući gol na utakmici postigao je Koeljo 55 sekundi pre kraja drugog produžetka.

Treće mesto osvojila je reprezentacija Rusije, koja je ranije danas sa 1:0 slavila protiv Kazahstana.