Prijateljske utakmice pred Svetsko prvenstvo

Toronto,
29. Mart 2018.
Novine Toronto, broj
1539

Fudbalska reprezentacija Brazila pobedila je u Berlinu selekciju Nemačke sa 1:0 u prijateljskoj utakmici.

Pobedu Brazilu, protivniku Srbije u grupi na Svetskom prvenstvu, doneo je Gabrijel Žesus pogotkom glavom u 37. minutu, a posle centaršuta Vilijana.

Ovo je bio prvi meč ove dve reprezentacije od polufinala Svetskog prvenstva 2014. i ubedljive pobede Nemačke od 7:1.

Brazil je, takođe, prekinuo pobedničku seriju Nemačke, pošto aktuelni svetski prvaci nisu upisali poraz na poslednje 22 utakmice.

Pobedu je večeras upisala i selekcija Švajcarske, još jedan protivnik Srbije na Mundijalu u Rusiji. Švajcarska je u Lucernu sa ubedljivih 6:0 bila bolja od Paname.

Za razliku od Brazila i Švajcarske, reprezentacija Kostarike je u Nici poražena u prijateljskom meču od selekcije Tunisa sa 1:0.

Srbija je Londonu slavila protiv Nigerije sa 2:0 golovima Aleksandra Mitrovića.

Fudbaleri Engleske i Italije odigrali su nerešeno 1:1 na Vembliju. Engleska je povela u 26. minutu golom Džejmija Vardija, a izjednačenje Italiji je doneo Lorenco Insinje u 97. minutu sa bele tačke.

Reprezentacija Crne Gore odigrala je nerešeno 2:2 sa Turskom, golova nije bilo na mečevima Bosne i Hercegovine i Senegala, odnosno Danske i Čilea, dok Belgija bila ubedljiva protiv Saudijske Arabije sa 4:0.

Poljska je pobedila Južnu Koreju sa 3:2, Rumunija selekciju Švedske sa 1:0, istim rezultatom Grčka je pobedila Egipat, a bez golova je završen meč Australije i Kolumbije.

Fudbalska reprezentacija Španije pobedila je u Madridu selekciju Argentine sa ubedljivih 6:1 u prijateljskom meču.

Goleadu Španije započeo je Dijego Kosta pogotkom u 12. minutu. Na 2:0 je povisio Isko u 27, da bi Nikolas Otamendi u 39. minutu smanjio prednost Španije.

Španija je u nastavku postigla još četiri gola, Isko u 52. i 75. minutu, Tijago Alkantara u 55. i Jago Aspas u 74.

Argentina je na ovom meču nastupila bez Lionela Mesija.