Toronto,
02. Jul 2021.
Novine Toronto, broj
1692

Fudbalska reprezentacija Španije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je posle produžetaka pobedila Hrvatsku sa 5:3.

Hrvatska je povela u 20. minutu autogolom Pedra, a izjednačio je Pablo Sarabija u 38. minutu. Španija je povela golom Sesara Aspilikuete u 57. minutu, a treći gol postigao je Feran Tores u 77. Hrvatska je smanjila zaostatak golom koji je postigao Mislav Oršić u 85. minutu, a izjednačila je u drugom minutu nadoknade vremena golom Marija Pašalića i izborila produžetke.

Španija je povela u 100. minutu pogotkom Alvara Morate, a pobedu je obezbedio Mikel Ojarsabal golom u 103. minutu.

Odmah na drugoj strani, Hrvatska je povela. Španski fudbaler Pedri vratio je optu golmanu Unaju Simonu koji je pogrešio, lopta mu je prešla preko noge i otišla u mrežu. To je deveti autogol u dosadašnjem toku takmičenja na Evropskom prvenstvu.

Hrvatska je posle toga preuzela inicijativu, Nikola Vlašić pogodio je iz dobre šanse spoljni deo mreze, a zatim je Mateo Kovačić šutirao preko prečke.

Španija se posle toga oslobodila pritiska i izjednačila je u 38. minutu. Posle dobre akcije španskih igrača šutirao je Hose Gaja, golman Livaković je odbranio, lopta se odbila do Sarabije, kome nije bilo teško da je pošalje u mrežu.

Španija je povela u 58. minutu golom Aspilikuete, koji je glavom poslao loptu u mrežu posle dobrog centaršuta Ferana Toresa.

Španija je obezbedila pobedu u 77. minutu kada je gol postigao Tores, nakon što je lako prošao pored Gvardiola.

Hrvatska je smanjila golom Oršić u 85. minutu, kada je posle velike gužve i nekoliko pokušaja pred golom Hrvatske poslao loptu u mrežu. Loptu je izbacio Aspilikueta, a tehnologija na gol liniji pokazala je da je lopta prešla liniju.

Hrvatska je izjednačila u drugom minutu nadoknade vremena golom Pašalića, koji je sa peterca glavom poslao loptu u mrežu na centaršut Oršića.

Hrvatska je počela produžetke sa dve šanse, Oršića i Kramarića, ali oni nisu uspeli da savladaju Simona.Posle toga sa druge strane, u 97. minutu u šansi je bio Olmo, ali je njegov šut blokiran.

Španija je povela u 100. minutu golom Morate iz voleja posle centaršuta Olma.Tri minuta kasnije peti gol postigao je Mikel Ojarsabal, ponovo posle dodavanja Olma.

U 106. minutu šansu je imao Budimir, ali je šutirao pored desne stative. Do kraja utakmice prilike su propustili Morata i Olmo, koji je pogodio stativu.