Toronto,
28. Mart 2019.
Novine Toronto, broj
1572

Muška reprezentacija Srbije vazdušnom puškom osvojila je  srebrnu medalju u ekipnom takmičenju na Evropskom prvenstvu u Osijeku.

Srpski sastav, Milutin Stefanović, Milenko Sebić i Lazar Kovačević, je u polufinalu posle velikog preokreta pobedio Mađarsku, a u finalu je izgubio od Rusije.

U polufinalu, Mađarska je bila bolja u prve tri serije i povela sa 6:0, pošto bolji tim posle svake serije dobija dva boda. Srbija je izjednačila na 6:6, ali je usledio novi niz Mađara koji su poveli sa 12:6 i došli na domak finala, jer u polufinalu pobeđuje tim koji osvoji 13 poena.

Srbija je imala snage za preokret, nadmašila je izuzetno jak mađarski tim (Šidi, Peni, Šomođi) u četiri uzastopne serije i pobedila sa 14:12.

Srbija i Rusija, su na početku finala vodile izjednačenu borbu. U skoro svakoj seriji minimalne razlike su odlučivale kome će pripasti dva boda. U završnici Rusija, koju je predvodio evropski pojedinačni i šampion u miksu Vladimir Maslenjikov, a pored koga su u timu gađali Drijagin i Pančenko, odvojila.

Rusi je pobedila sa 17:5, pošto se finalni meč završava kada ekipa osvoji 16 poena.

Prošle godine Srbija je u ekipnom takmičenju vazdušnom puškom bila četvrta, a 2017. je osvojila bronzu.