Srpski vaterpolisti peti put uzastopno osvojili Svetsku ligu

Toronto,
30. Jun 2017.
Novine Toronto, broj
1513

Vaterpolo reprezentacija Srbije odbranila je trofej u Svetskoj ligi, pošto je u finalu Završnog turnira u Moskvi pobedila Italiju sa 10:9 (1:4, 2:0, 5:2, 2:3).
Srbiju su do pobede predvodili Duško Pijetlović i Stefan Mitrović sa po tri gola, dok je Gavril Subotić postigao dva, a po jednom su se u istu strelaca upisali, Andrija Prilainović i Filip Filipović.
Italijane je predvodio Pjetro Finjoli sa tri gola.
Italijani su znatno bolje počeli utakmicu, već u ranoj fazi meča došli su do četiri gola prednosti predvođeni Pinjolijem i Di Fluvijom, ali je tim Dejana Savića već u finišu pogotkom Mitrovića krenuo u preokret.
Branislav Mitrović se u drugoj četvrtini razbranio, a profunkcionisala je i igra u napadu, pogodili su Pijetlović i Prlainović za 3:4, da bi potom u trećoj deonici Subotić s dva pogotka doveo Srbiju do preokreta.
Srbija je upravo u trećoj četivrtini odigrala najbolje, na golu je dobar bio Gojko Pijetlović, a Stefan Mitrović je na povukao Srbiju ka pobedi.
Italija je u poslednju deonicu ušla s dva gola zaostatka, ali je na četiri minuta do kraja stigla do preokreta (9:8). Srbija je ipak preko Pjetlovića u završnici stigla do preokreta i odbrane trofeja.
Srpskim vaterpolistima ovo je peti uzastopni trofej u Svetskoj ligi, a ukupno 11, dok su Italijani ostali bez trofeja.