Toronto,
18. Decembar 2020.
Novine Toronto, broj
1645

Trener Radničkog Vladimir Gaćinović ocenio je da je njegova ekipa zasluženo pobedila Bačku, golom u nadoknadi vremena i rekao da mu je žao što se sada završava jesenji deo Super lige, pošto su njegovi fudbaleri u seriji dobrih rezultata.

"Prošli smo težak put tokom ovog meča, ali na kraju smo zasluženo slavili.

Prezadovoljan sam odnosom igrača. Bili smo danas i oslabljeni, pošto nisu igrali Đuričković, Ćirković i Kovačević, ali se to nije osetilo. Dali smo gol u sudijskoj nadoknadi vremena, pokazali smo da imamo karakter i da smo jači od svih nedaća koje su nas pratile na ovoj utakmici", rekao je Gaćinović posle utakmice, saopštio je Radnički.

Radnički je kao gost pobedio Bačku sa 2:1 u utakmici 19. kola Super lige, poslednjem u jesenjem delu šampionata. Radnički je poveo u četvrtom minutu golom Uroša Đuranovića, Bačka je izjednačila pogotkom Luke Ratkovića u 63. minutu, a pobedu niškoj ekipi doneo je Nemanja Kojić golom u prvom minutu nadoknade vremena.

"Silno smo želeli ovu pobedu i svi smo prezadovoljni što smo je i ostvarili. Sada ostaje žal što idemo na zimsku pauzu. Uhvatili smo ritam i formu, vezali smo tri pobede i možda smo mogli da nastavimo seriju. Sada nam sledi pauza, gledaćemo da se što bolje odmorimo i pripremimo i da od februara nastavimo gde smo stali i vratimo Radnički tamo gde pripada, a to je sam vrh srpskog fudbala", naveo je Gaćinović.

Posle treće uzastopne pobede u Super ligi Radnički ima 30 bodova i trenutno je sedmi na tabeli, a Bačka je poslednja sa 11 bodova.