Toronto,
20. April 2021.
Novine Toronto, broj
1675

Vozač Red Bula Maks Verstapen pobedio je  u trci Formule 1 za Veliku nagradu Emilije Romanje u Italiji.Verstapen je na početku trke obišao vozača Mercedesa Luisa Hamiltona koji je bio na pol poziciji, sigurno je vozio tokom čitave trke i ostvario 11. pobedu u karijeri. On je pobedio rezultatom dva sata, dva minuta, 34,598 sekundi.

Trka je bila prekinuta u 33. krugu posle sudara vozača Vilijamsa Džordža Rasela i Valterija Botasa iz Mercedesa. Obojica su nepovređeni izašli iz svojih vozila.

Hamilton je zauzeo drugo mesto, iako je u jednom trenutku bio deveti, kada je izleteo sa staze. Sedmostruki svetski šampion osvojio je i dodatni bod za najbrži krug trke zbog čega je i zadržao prvo mesto u generalnom plasmanu. On je trku završio sa 22 sekunde zaostatka za Verstapenom.

Vozač Meklarena Lando Noris zauzeo je treće mesto, što je njegov drugi plasman na podijum. Noris je zaostao 23,702 sekunde za pobednikom.

Četvrti je bio Šarl Lekler iz Ferarija, a peti je bio njegov timski kolega Karlos Sainc.

Vozač Meklarena Danijel Rikardo zauzeo je šesto mesto, sedmi je bio Lens Strol iz Aston Martina, a osmi Pjer Gasli iz ekipe Alfa Tauri. Vozač Alfa Romea Kimi Raikonen zauzeo je deveto mesto, a 10. je bio Esteban Okon iz ekipe Alpin.

Verstapen: Obavili smo dobar posao u Imoli

Vozač Red Bula Maks Verstapen rekao je da je zajedno sa ekipom obavio dobar posao u današnjoj pobedi u trci Formule 1 za Veliku nagradu Emilije Romanje.

"Trka je bila izazovna, posebno na početku, da ostanem na stazi koja je bila baš klizava. Mislim da smo sve dobro uradili. Takođe, imao sam i situaciju kod restarta trke. Na sreću se nisam okrenuo na stazi. Gume su se trošile na mokrom i nikada nije lako izabrati pravi trenutak za boks i zamenu. Ali, sve je danas prošlo zaista dobro i zadovoljan sam", rekao je Verstapen posle trke.

Verstapen je pobedio u Imoli nakon što je na startu obišao vozača Mercedesa Luisa Hamiltona. Holanđanin je ostvario 11. pobedu u karijeri.

Govoreći o startu, rekao je da je "iznenadio sebe".

"Zaista smo naporno radili da to popravimo. U ovakvim nezgodnim uslovima obavili smo sjajan posao", dodao je on.

Hamilton je ostao prvi u generalnom plasmanu za jedan bod, koji je danas osvojio za najbrži krug trke.

"Duga je sezona. Ostanimo mirni", rekao je Verstapen.