Vukićević zauzeo 41. mesto u spustu, Stevović 51, Svindal osvojio zlato

Toronto,
15. Februar 2018.
Novine Toronto, broj
1535

Srpski skijaš Marko Vukićević zauzeo je juče 41. mesto u spustu, Marko Stevović trku je završio na 51. mestu, dok je zlatnu medalju u toj disciplini na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu osvojio Norvežanin Aksel Lund Svindal.

Vukićević je zauzeo 41. mesto rezultatom 1:45,36 minuta i bio je za 5,11 sekundi sporiji od Svindala. Stevović je kao 51. prošao kroz cilj zaostatkom od 9,25 sekundi za pobednikom.

Svindal je pobedio rezultatom 1:40,25 minuta i kao 35-godišnjak postao najstariji osvajač zlatne olimpijske medalje u alpskom skijanju.

Srebrnu medalju osvojio je njegov sunarodnik Kjetil Jansrud sa zaostatkom od 0,12 sekundi, a Švajcarac Beat Fojc osvojio je bronzu sa zaostatkom od 0,18 sekundi za pobednikom.