Zvezda pobedila Partizan i osvojila Kup Srbije

Toronto,
27. Maj 2022.
Novine Toronto, broj
1766

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije, pošto su večeras na svom terenu u finalu pobedili Partizan sa 2:1.

Golove za crveno-bele postigao je Aleksandar Katai u 26. i 73. minutu. Jedini gol za Partizan postigao je Slobodan Urošević u 62. minutu.

Prvi udarac na meču uputio je gostujući tim u šestom minutu. Urošević je došao do lopte na sredini terena, a potom je asistirao ka Lazaru Markoviću, koji iz kaznenog prostora šutira preko gola.

Marković je na isteku 21. minuta ušao u šesnaesterac i iskosa je pogodio spoljni deo mreže.

Crveno-beli su pet minuta kasnije došli do vodjstva, nakon prve prave prilike na meču. Precizan udarac sa ivice šesnaesterca je uputio Katai.

U 36. minutu Partizan je imao najozbiljniju šansu u prvom delu. Iz peterca je šutirao Aleksandar Miljković, a odbranu je upisao golman Zvezde Milan Borjan.

Dva minuta kasnije priliku za drugi gol imao je Katai nakon kornera. Njegov udarac glavom odbranio je čuvar mreže crno-belih Nemanja Stevanović.

Rezultat se nije promenio ni u 41. minutu, kada je u kaznenom prostoru domaćeg tima po zemlji šutirao Kvinsi Menig.

Nastavak igre nije doneo mnogo uzbudjenja, sve do 62. minuta kada su do izjednačenja došli crno-beli. Loptu je u šesnaesterac Zvezde poslao Aleksandar Lutovac, a u strelce se posle volej udarca upisao Urošević.

Od tog momenta oba tima su krenula sa napadima, a Zvezda je do novog vodjstva došla posle kontre u 73. minutu.

Katai je solo akciju završio tako što je prošao golmana Partizana i nakon toga poslao loptu u mrežu.Promene rezultata do kraja duela nije bilo.

Zvezdi je ovo 26. titula u nacionalnom Kupu, a ujedno su došli do druge uzastopne "duple krune", pošto su u nedelju osvojili titulu u Super ligi Srbije.

Oba tima su ovom utakmicom završila nastup u sezoni.

Finala se ne igraju, finala se pobedjuju

Fudbaler Crvene zvezde Aleksandar Katai rekao je da je sjajan osećaj osvojiti "duplu krunu" i dodao da pobedu u finalu Kupa Srbije protiv Partizana poklanja navijačima."Sjajan je osećaj osvojiti 'duplu krunu'. Ova utakmica je bila za 'delije'. Kao što je (Žoze) Morinjo rekao - finala se ne igraju, finala se pobedjuju. Tako smo i mi pobedili ovo za navijače, njima poklanjamo ovu pobedu", rekao je Katai za Arenu sport posle utakmice.

Stanković: Uradili smo fenomenalan posao

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković čestitao je igračima i stručnom štabu na fenomenalno obavljenom poslu, nakon što je ekipa odbranila "duplu krunu"."Čestitam momcima i stručnom štabu na fenomenalnom poslu, klubu koji je bio iza mene. Napravili smo dobar blok ili celinu, i zajedno sa našim navijačima možemo sve", rekao je Stanković na konferenciji za medije.